KAM SE HRABE KOMETA?!

Tato hvězda politického nebe z ČR a stáje ANO nepochybně zastíní poslední kosmický div – kometu.

Jourová

Mně, protože se na zpravodajství ČT zásadně nedívám, ale možná ne vám, unikly aktuální odpovědi jistého dobytčete na otázky „redaktorky“, co nám přinese výsledek summitu lídrů EU.

Pokud unikly, jistě vás toto skvělé vystoupení dožene, protože koluje už na sociálních sítích. Doporučuji si vzít tužku a papír nebo zapnout nějaké záznamové zařízení, protože seznam daní, které nás čekají, abychom vrátili - zaplatili gigantický dluh EU, který jsme přijali, je velmi početný a dlouhý a těžko byste si ho zapamatovali. Počínaje ekologickou daní a pokračujíc dlouhým výčtem daní z kdejakého „prdu“. Velmi to připomíná jednu pohádku s rádci Ferencem a Lorencem, kteří také vymýšleli daně z kdečeho, z trakaře, z hlíny, prostě z kdejaké blbosti, která je nebo někoho jiného právě napadla.

Rozdíl bude jen v tom, že nebudou výběrčí putovat od domu k domu, ale daňově budou zatíženi výrobci a provozovatelé služeb. A jejich daňové zatížení se promítne do růstu cen zboží a služeb, kterými to my všichni spotřebitelé budeme splácet. Inu pokrok nezastavíš! A ve zlodějnách tím spíš. Na to máme u nás zvláště fikané „machry“ a „jouryně“, není-li pravda?

V Mimoni 24. 7. 2020, M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473