"PRIMA" CNN NEWS NEJSOU PRIMA

Přestože se domácímu zpravodajství vyhýbám, byl jsem zvědav na nové zpravodajství vysílače PRIMA, kterému byla předem dělána reklama, jako tomu nejlepšímu, co by nás v oblasti zpráv mohlo potkat. Byl jsem zvědav. Ve zprávách PRIMy se sice zřídka, ale přece jen občas objevilo něco nečekaného, co potom kolovalo po sociálních sítích na rozdíl od ubohých zpravodajství např. ČT 1, NOVy apod. Tak jsem si, přestože se zprávám vyhýbám, druhý den – 4. 5. 2020 – pustil zprávy pod firmou PRIMA CNN News a vydržel jsem je až do konce.

Změnila se forma, která je v podstatě okopírovaná z britské BBC. Pokud se zpravodajství zlepšilo formou – vzhledově, obsahově nikoliv, podle mě se zhoršilo. V každém případě mi jediná zkušenost stačila, abych zpravodajství zařadil mezi programy, které nadále nebudu sledovat.

Zprávy jsou tendenční, účelově vybrané a zavádějící. K tomu nemusí být informace nutně lživé, stačí, když jsou účelově vybrané, vytržené ze souvislostí a neúplné. Výsledkem bylo, že jsem si vzpomněl na jistou dámu a její vyjádření v přípravném propagačním období. Vyjádřila se v tomto smyslu: „Podáme lidem zprávu a necháme na nich, aby si sami udělali názor.“

Názorný příklad. Zpráva: „USA obvinily Čínu z úniku koronaviru z laboratoře v čínském Vu-chanu.“

Nic víc. Jaký názor si lidé mohou udělat v době naprosté a soustavné protičínské a protiruské hystérie v ČR? Logicky protičínský. Aby někdo mohl objektivně vnímat a srovnávat, měl by vědět, že k úniku koronaviru došlo v americké laboratoři o několik měsíců dříve, z čehož obvinila USA a jejich konkrétní domácí laboratoř, Čína. Laboratoř v USA byla dočasně uzavřena. Některé zdroje uvádějí, že Trump poté zakázal výzkumné a vývojové práce na koronaviru. Vrchní specialisté v oboru, aby obešli vládní zákaz a vyhnuli se mu, přenesli svůj výzkum do laboratoře mimo USA. Neuhodnete kam. Do laboratoře v čínském Wu-chanu (viz snímek).

amilab

Jiná informace, která chybí v souvislosti je, že v Itálii byly zjištěny první případy nákazy koronavirem o dva měsíce dříve, než vypukla epidemie ve Wu-chanu.

Když postavíte tyto informace vedle sebe, už to tak jednoznačně protičesky nevypadá, že?

Takže nové zprávy TV PRIMA, vůbec nejsou prima!

Ještě se vrátím k podněcované protičínské a protiruské hystérii. Pořadů, na které se ještě lze dívat tímto počinem ubylo a nejen tímto. Dnes už se nelze dívat ani na třeba občas přínosné Černé ovce. Viz poslední, co jsem viděl: Na trhu se objevila závadná a nebezpečná čínská motorová pila. Zvláštní na sdělení bylo, že závadný výrobek byl objeven ve Finsku. Jestli neodpovídal finským normám nebo normám EU nevíme. Důležité na tom bylo, že je to protičínská informace. A aby to nebylo málo, přidali tam další závadný čínský výrobek, který se objevil tentokrát v Maďarsku. Finsko nebo Maďarsko není podstatné. Podstatné je, že je to protičínské sdělení, proto ho vysílá česká televize.

6. 5. 2020, Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473