NENECHTE SI NAHNAT STRACH!

Není celkem důležité, kdo je autorem – autory níže uvedené do redakce zaslané slátaniny, jako to, že celkem věrně odráží zmatek v hlavách našich spoluobčanů, který společně stvořili „kompetentní“ úředníci a sdělovací prostředky, hlavně televize. Nakonec bude nejlépe, když přečtete – dočtete a posoudíte sami.

Důležité! (Došlo do redakce.)

1. NESMÍTE ze žádného důvodu opustit dům, ale pokud máte důvod, opustit dům můžete.

2. Roušky vás proti viru neochrání, ale stejně byste je měli nosit, protože mohou zachránit život, ale nemusí fungovat, ale jsou povinné, až na výjimky.

3. Obchody jsou zavřené, kromě obchodů, které jsou otevřené.

4. Nesmíte chodit do práce, ale můžete si sehnat jinou práci a do ní jít.

5. Neměli byste chodit ke svému lékaři nebo do nemocnice, s výjimkou, když tam jít musíte, ovšem pokud vám není tak zle, že tam jít nemůžete.

6. Ten virus zabíjí lidi, ale nebojte se. Zabije jen zranitelné lidi, anebo ty, co zranitelní nejsou. Je možné jej potlačit a kontrolovat. Většinou. Až na případy, kdy ve skutečnosti způsobí globální katastrofu.

7. Rukavice nepomohou, ale mohly by, takže je někdy noste anebo nemusíte.

8. ZŮSTAŇTE DOMA, ale je důležité chodit ven.

9. Zboží v obchodech je dostatek, ale hodně věcí je nedostatkových. Nespotřebujete víc toaleťáku, ale raději byste si nějaký měli koupit, kdybyste jej náhodou potřebovali.

10. Virus děti nenapadá, s výjimkou těch dětí, které napadl.

11. Virus nenapadá zvířata, ale pořád je tu ta kočka z Belgie, která měla pozitivní testy v únoru, kdy se ještě netestovalo, plus sem tam těch pár tygrů…

12. Držte se 2 metry od tygrů (viz bod 11).

13. Když chytnete virus, budete mít hodně symptomů, ale můžete mít symptomy, i když to ten virus nebude, chytit virus i bez symptomů nebo být nakažlivý, aniž byste měl symptomy nebo nebýt nakažlivý i přesto, že symptomy máte…

14. Pro zlepšení imunity byste měli cvičit a jíst zdravě, ale jezte cokoliv, co máte po ruce, protože je lepší nechodit nakupovat.

15. Je důležité dýchat čerstvý vzduch, ale nechoďte do parků, ale choďte na procházky. Ovšem nesedejte si, pokud tedy nejste staří, ale ne na moc dlouho (jen když jste těhotní nebo když nejste těhotní ani staří, ale prostě si potřebujete sednout). Pokud si ale sednete, nesmíte svačit.

16. Nenavštěvujte staré lidi, ale je potřeba, abyste se o staré lidi postarali a nosili jim jídlo a léky.

17. Pokud jste nemocní, můžete jít ven, když je vám lépe, ale nikdo z vaší domácnosti nesmí jít ven, když je vám lépe, pokud tedy nepotřebují jít ven.

18. Můžete si nechat dodat jídlo z restaurace do domu. Tyhle dodávky jsou bezpečné. Ale potraviny, které si přinesete sami, je nutné nechat venku dekontaminovat po dobu 3 hodin, včetně mražené pizzy.

19. Nesmíte jít na návštěvu za vaší starší matkou nebo za babičkou. Ale ony si smí vzít taxíka, kterého bude řídit starší řidič.

20. Pokud venku dodržujete bezpečnou vzdálenost od ostatních, jste v bezpečí, ale i na bezpečnou vzdálenost nesmíte jít ven se svými kamarády nebo s cizími lidmi.

21. Virus zůstává aktivní na různých površích dvě hodiny … nebo čtyři hodiny … šest hodin … vlastně dny, ne hodiny. Ale potřebuje k tomu vlhké prostředí. Nebo chladné prostředí, které je teplé a suché… ve vzduchu za předpokladu, že vzduch není z plastu.

22. Školy jsou zavřené, takže je potřeba učit děti doma, pokud je tedy nepotřebujete poslat do školy, protože doma nejste. Pokud doma jste, můžete doma učit pomocí různých portálů a virtuálních učeben, pokud tedy nemáte pomalý Internet nebo více jak jedno dítě a pouze jeden počítač a nepracujete z domu. Pečení koláčů se nyní považuje za výuku matematiky, chemie nebo výtvarky. Pokud učíte doma, můžete do výuky zapojit i domácí práce. Pokud učíte doma, můžete začít pít od 10 od rána.

23. Pokud neučíte své děti doma, můžete také začít pít od 10 od rána.

24. Počet obětí koronaviru bude oznamován denně, ale kolik lidí bylo nakaženo, nevíme, jelikož testují pouze ty, kteří jsou na umření, aby zjistili, jestli to je ten důvod, proč zemřou. Lidé, kteří zemřou na koronavirus a nepočítají se, nebudou započítáni.

25. Měli byste zůstat v karanténě, dokud virus nepřestane infikovat lidi, ale infikovat lidi přestane, až budou všichni infikováni, takže je důležité, abychom byli infikováni, ale ne všichni.

26. Můžete se připojit ke svým sousedům a uspořádat street party a pustit venku nahlas diskotéku a vaši sousedé nezavolají policii. Lidé ve vedlejší ulici smí kvůli vaší hlasité hudbě policii zavolat.

27. Kvůli koronaviru žádný podnik nezkrachuje, kromě těch podniků, které kvůli koronaviru zkrachují.

Podle mého názoru jsme přečetli celkem věrný odraz zmateného vědomí našich spoluobčanů, kteréžto se projevuje dost často i veřejně, např. v písničkách na přání ČR Hradec králové, jehož jsme posluchači. Notoricky volající posluchačky přející vždy téměř celé střední Evropě, jako např. „Růženka z Vamberka“ nebo „Maruška z Věkoš“, které už rozeznáváme podle hlasu, přidávají ještě poděkování pro zdravotníky nejméně z celé Evropy, jakož i jiné „bojovníky“ proti Covid 19.

Myslím, že sdělovacími prostředky užívané heslo „Společně to zvládneme“, by mělo být zakázáno nebo redukováno, což je dost obtížné. Protože nejde o zvlášť nebezpečnou hrozbu, zcela jistě to zvládneme nejlépe v našich rodinách, s přáteli a slušnými lidmi. Ale lépe to zvládneme zcela jistě bez vás – uživatelů a hlasatelů tohoto hesla - bez vašich často zmatených a divných informací, které mají jediný cíl a ten se úspěšně daří plnit – vzbuzovat v lidech strach.

corona

Jestliže jsou optimismus, klid a dobrá nálada stimuly, které podporují úspěšnost snad každé léčby, tak stres a strach jsou stimuly, které mají opačný efekt. Znamená to, že Vaše pořady (ČT už dokonce chystá seriál LÁSKA S KORONAVIREM) a informace přispívají ke zhoršení zdravotního, zejména psychického stavu populace.

Ke zmatku, ke kterému sdělovací prostředky významně přispívají, bych přidal i vyjadřování některých prý odborníků. Dnes, 22. 4. 2020, jsem si přehrál např. rozhovor J. Bobošíkové s jedním z těch špičkových (snad z Ostravy) s vazbou na vládu a její opatření v délce 21 minut. A za ten čas jsem se nedozvěděl nic, co by mohlo mé zmatení občana – viz článek výše – napravit nebo změnit. Odpovědi pana odborníka na mě působily, jako když se ten pán také bojí. Ne viru Covid 19, ale aby neřekl něco špatně, co by se mohlo někde nebo někomu nelíbit. Možná strach o dobře placené místo odborníka nebo poradce?

Věcmi kolem viru se nezabývám a neobtěžuji s nimi ani své známé, včetně členů rodiny. Je to tak lepší. Můžete třeba říci někomu, že v jistých nemocnicích dostávají bonus – nemalý příplatek, když do úmrtního listu k důvodu úmrtí připíšou i Covid 19? Protože částky byly v dolarech, mohlo by to být v USA? Můžete říct někomu, že v jisté zemi bylo zjištěno, že pohřbívají místo obětí Covid 19 prázdné rakve (doloženo i fotografiemi)? Nemůžete.

Z části by vám řekli ti lidé, že se jedná o konspirační teorie. To je teď takový módní hit. Když něco nezapadá do oficiálních vládních a podobných vyjádření, je to zavrženíhodná konspirační teorie a vy jste ten ubožák, který tomu věří. Že je to podloženo důkazy, záznamy, fotografiemi už není důležité.

A tak koronainformace vynechávám a jsem v klidu. Koronaviru se nebojím, i když v okrese Česká Lípa dle údajů KHES stoupl počet zjištěných nákaz z pěti na šest (z nich jedna nejbližší je v městečku 7 km od Mimoně). Jsem zdráv a v klidu.

22. 4. 2020, Miroslav Starý, Mimoň.

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473