O POVÁNOČNÍM "SKOTAČENÍ"

Mimoň, 27. 12. 2015: No a jak to vypadalo první počáteční neděli v tělocvičně školy Pod Ralskem? Účastníků se sešlo 20. Řeklo by se na různé hry tak akorát. Omrknout jsme to přišli až v samém závěru (v 16.30 – půl hodiny před „konečnou“) a tak jsme si už pouze poslechli, že od deváté dopoledne tu proběhla řada disciplin.

DSC 0065

Důvod, proč jsme přišli až na závěr. Aby mohla maminka Markétka, jedna z vedoucích, jít také skotačit, hlídali babička s dědečkem vnučku. Ta se teprve učí chodit, ale třeba už za rok,… kdo ví? První tábor jako devítiměsíční už má za sebou. A tak je to správně. Základní hodnoty života, jako přináležitost ke kolektivu – dobré partě je dobře vštěpovati do vědomí od počátku bytí.

Hrály se tu: Vybíjená, přehazovaná, florbal, brännball (pálková hra pocházející ze Švédska, se kterou jsme se seznámili na táboře PS Ralsko v Mařenicích loni), potom také taková ta hra s létajícími disky (talíři) – má to název – ten jsem si nechal přeložit a vysvětlit, abych ho zase zapomněl. V závěru to byla sálová kopaná. Družstva se vybírala smíšená (i na kopanou) a přibližně vyrovnaná. Díky akci jsme se odívali do dobře vybavené tělocvičny. Já si pamatuji už jen tu starší (je také ještě v provozu), z časů, kdy jsme s Janou Horáčkovou, Jardou Tobiškou, Mílou Pokorným vedli atletické kroužky na mimoňských školách (do roku 1990).

DSC 0062

Celkový pohled.

DSC 0059

Když běží 8 hodin jedna disciplína, soutěž či hra za druhou, je chvilkový oddech a relaxace nutností.

DSC 0081

Sálová kopaná byla posledním kláním. Na snímku obětavý zákrok brankáře.

Co říci na závěr. Všichni odcházeli spokojeni a děkovali za možnost se po svátcích vyskotačit. Někteří si odnesli i přihlášky do Pionýra a tak možná PS Ralsko opět početně posílí. Inu: když se něco dělá, je i zájem.

Z Mimoně 27. 12. 2015, M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473