TÁBOR HARRYHO POTTERA

Tedy tábor to byl pionýrský, ale táborová hra zavedla jeho účastníky do čarodějného pohádkového světa. Populárnímu Harrymu Potterovi by se jistě na něm líbilo a kdo ví, zda-li by nevyměnil pro změnu čarodějnickou školu v Bradavicích za čarodějnický tábor v Mařenicích. Našel by tu všechno, jak má být. Tábor, podobně jako proslulá škola, byl rozdělený místo oddílů, no přece do školských kolejí. Děti méně i více odrostlé by vám je hbitě vyjmenovaly. Řazeno abecedně: Havraspar, Mrzimor, Nebelvír a Zmijozel. Každá kolej měla svého vedoucího – rektora. I hry měly tentokrát své pohádkové názvy i pravidla a tak, když se hrál třeba „fanfrpál“ neslo se táborovým dolíčkem ryčné povzbuzování, podle toho, které dvě koleje spolu právě soupeřily.

Tábor uzavíral letošní táborové období a prázdniny. Tak alespoň několik nakouknutí do jeho průběhu, ve kterém samozřejmě nechyběly táboráky, dokonce i s proslulým hudebním triem Urbanboys, karneval a jiné pravidelné škumprnágle. Takže teď několik letošních „specialit“.

Kdo alespoň koutkem oka zahlédl něco z filmů o Harrym Potterovi, tak jistě zaznamenal soupeření na létajících košťatech. Mařenická košťata vlastní výroby byla zdánlivě o něco pomalejší, což možná působilo, že na jednom neseděl jeden hráč – sólista, ale tříčlenný tým. A soutěžilo se, jen to fičelo!

Na všechno dohlížel přísným leč spravedlivým okem profesorský sbor čarodějů z Mařenic v čele se ctihodným Brumbálem.

Proslulost mařenické čarodějnické školy přilákala na tábor i šermíře z časů poněkud minulých, což pro čaroděje a jejich učně viditelně nebyl problém, ale příjemné zpestření programu a rozptýlení.

Ani o turistiku a výlety nebyla nouze. Hledíte na táborovou partu na nejvyšším vrcholu zde příslušných hor Lužických – Luže.

 

Tak trochu nám bylo líto účastníků, kteří sotva doma vybalili, už se chystali nastoupit do školních tříd. Přejeme jim, aby se dobře aklimatizovali na poněkud jiné podmínky a povinnosti a dobře je zvládali. Na letošní tábor jistě nezapomenou. Byl prima. Tak díky profesorský sbore za to, jak jste nám to letos krásně nachystali a připravili nám krásné dva prázdninové týdny.

V Mařenicích 29. 8. 2009 Účastníci posledního turnusu tábora.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473