ŠŤASTNÉ VÁNOCE!

Z přání došlých do redakce Severočeské pravdy:

přání

Přání MS

A NAŠE PŘÁNÍ

Máme rádi Vánoce a celé to sváteční období konce roku. Protože chvátající a stále něco hledající lidé zpomalují, aby našli, co ve chvatu nestačí dostatečně vnímat. Aby našli co je v životě nejdůležitější a co si na žádných vánočních trzích nemohou koupit. Lidské štěstí, že se mohou sejít, být pospolu, pohladit se úsměvy, dojatýma očima. Promluvit si bez mobilního telefonu, zavzpomínat.

Zábavné dárky a hračky jsou jistě nutné pro děti v přiměřené víře, aby se neztrácely jejich hodnoty. Čím jsme starší, tím méně potřebujeme hračky a tím více být s někým. Jen být, třeba i beze slov, když oči a ruce toho dokážou tolik říci.

Přejeme všem dobrým a slušným lidem, aby nikdo z nich nebyl sám a nejen na Vánoce. Myslíme, že to je ten největší a nejkrásnější dar. Přejeme všem klid a mír, život beze strachu. Z války, katastrof, hloupých rozhodnutí politiků. Přejeme všem, aby v dnešním přetechnizovaném světě zůstali myslícími a cítícími tvory - lidmi a byli hodni toho slova.

Přejeme všem, aby svátky v nás žily a trvaly každý další den.

V Mimoni 23. 12. 2016

Miroslav Starý

PS Protože neumíme prezentaci – poskládat nebo vytvořit vlastní přání, použili jsme kopii obrazu bývalého spolužáka a přítele šéfradaktora od středoškolských let dodnes, Vladimíra Kormouta, malíře a hudebníka z Prahy, neboť zasněžené krajiny se nám k doplnění poezie Vánoc obvykle nedostává.

VÁNOČNÍ

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473