PROTEST

Dne 27. 10. 2011 se náš premiér Petr Nečas zúčastnil schůzky s prezidentem USA Barackem Obamou. Obamův kabinet si lobbisticky předcházel premiéra ČR Nečase, pod příslibem dokončení dalších 2 bloků jaderné elektrárny Temelín pro firmu z USA Westinghause, když jsou do soutěže pro dostavbu Temelína přihlášeny i další zahraniční firmy. Toto je však jen záminkou pro to, jak dostat základnu USA z Německa, kterou tam už nechtějí (končí jí lhůta působení), do České republiky. Když se nepodařilo umístit americký radar v Brdech, tak se nyní plánuje umístění cizí vojenské základny u nás. Její přesunutí k nám by bylo pro USA velice levné a výhodné, zejména z pohledu politického, ale i ekonomického.

To je pro nás naprosto nepřijatelné!

V době krize, kdy se musí všude šetřit, si Česká republika vydržuje v zahraničí cca 500 člennou vojenskou misi. Takovýto voják (žoldnéř) bojující za cizí zájmy, zejména zájmy USA, nás stojí až 150.000 Kč měsíčně, což je ročně 900 miliónů Kč. Oslabuje to naši mini armádu, která tak jako i další odvětví, má šetřit. Celkem se tak vystřídalo v zahraničí již 24 tisíc našich vojáků.

A to nemluvíme o kauzách Gripenů, Pandurů apod., které byly nakoupeny v zahraničí za předražené peníze a na nichž si nahrabali někteří zprostředkovatelé těchto pochybných obchodů. Přitom žádné zakázky pro český průmysl získány nebyly.

Pokud hovoříme o naší bezpečnosti, pak k tomu zejména neslouží především stanice Svobodná Evropa na našem území, jejíž vysílání do světa především ohrožuje naši bezpečnost.

Protestujeme též proti výprodeji našich architektonicky vzácných budov – Lobkovicova paláce - pro Německou spolkovou republiku. Měl by to být majetek patřící zastupitelství NSR výměnou za skleníkovou budovu v Berlíně, která je provozně značně nákladná a téměř bez hodnoty. Takovouto výměnu především podporuje současný ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, včetně sídla Sudeťáckého landsmanschaftu se sídlem v Praze a přemístění americké vojenské základny k nám.

Přitom samy USA do konce roku 2011 stahují neúspěšné a nadbytečné jednotky z Afganistánu, který se stal střelnicí na vyzkoušení zbraní NATO.

Z výše uvedeného jasně vyplývá, že to co se v naší republice děje, není v našem národním zájmu a zájmu naší bezpečnosti, ale v zájmu vojenskoprůmyslového komplexu a mezinárodního kapitálu jako celku. Naše vláda jim jde plně na ruku a podílí se tak na prosazování jejich záměrů ve světě i u nás bez ohledu na demokracii a lidská práva, kterými se tak ráda ohání.

S tímto postupem vlády zásadně nesouhlasíme a trváme na tom, aby byla vládou

lidu a hájila jeho zájmy, tak jak jí to ukládá Ústava České republiky nebo podala demisi!

Dne 8. 11. 2011

Okresní výbor

Vlasteneckého sdružení antifašistů

v Semilech

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473