"NEBEZPEČNOST" KORONAVIRU

Přední mikrobiolog a epidemiolog, “koronavirus není zvlášť nebezpečný ani pro staré lidi, čísla mluví jasně”. Žádná epidemie od roku 1918 neměla druhou vlnu! Přestaňte strašit lidi

Přední německý mikrobiolog, infekční epidemiolog a lékař prof. Sucharit Bhakdi poskytl rozhovor rakouské nezávislé televizi Servus TV.

bhakdi

V rozhovoru veřejnosti srozumitelně sdělil několik základních skutečností a poznatků získaných studiem oficiálních německých dat onemocnění a úmrtí na koronavirus. Vybírám ty nejzajímavější poznatky:

 1. 1.Riziko úmrtní pro lidi starší 80 let na COVID 19 je minimální. Když vezmete 10 000 lidí starších 80 let, tak každý rok průměrně z nich 1200 zemře. Z toho 120 (asi 10 procent) zemře na infekce respiračního traktu. Z těch 120 bude mít “na svědomí” koronavirus asi 8-10 osob (myšleno, že zemřou “s koronavirem”, protože mají další chronické potíže poznámka autora)
 2. 2.Od roku 1918 (což byla zcela mimořádná situace) nebyla u žádné epidemie druhá vlna! Epidemie je časově omezené rozšíření infekčního onemocnění.
 3. 3.Ještě na podzim 2019 WHO (Světová zdravotnická organizace) tvrdila, že lockdown (úplná karanténa země) nefunguje. Proč tak najednou změnila názor?
 4. 4.Německu bylo najednou urychleně dáno ministerstvu zdravotnictví právo, omezovat ústavní svobody lidí, ačkoliv k tomu nebyl důvod. Pro informaci německý ministr zdravotnictví je vzděláním politolog a pracoval jako bankovní úředník!
 5. 5.Drastická opatření proti pandemii byla přijata v době, když již bylo jasné, že epidemie je na ústupu tedy na konci března! Takže úplně zbytečně!
 6. 6.Mnohem horší je strašení starých lidí, kteří se bojí stýkat s dětmi a vnoučaty, aby nechytli ten strašný virus a neumřeli. To je od politiků a medií nezodpovědné a hanebné.
 7. 7.Jde o cílené omezování svobody a ústavních práv obyvatel. Proč se lidé nebouří a nechají si to líbit?
 8. 8.Masky jsou pro staré lidi a děti nebezpečné a zbytečné. Pokuty za nenošení roušek jsou šílené a likvidační.

Tolik lidí kvůli těm šíleným opatřením onemocnělo, bylo zruinováno… a vše zbytečně!

Prof. Bakhdi vyvolal pozdvižení v německých oficiálních kruzích, když zcela na základě dat a vědeckého přístupu zpochybnil “opatření proti pandemii koronaviru”. Za to se mu dostalo od novinářů a politiků (je to mnohokrát oceněný vědec) nálepky, že jeho názory jsou “pochybné”. Tedy od lidí, kteří dané problematice vůbec nerozumí. Jeho youtube kanál si můžete prohlédnout zde.

Zde je krátký seznam ocenění prof. Bakhdiho za jeho vědeckou práci:

Auszeichnungen

1979 Preis der Justus-Liebig-Universität Gießen

1979 Konstanzer Medizinischer Förderpreis

1987 Preis der Deutschen Gesellschaft für Hygiene und Mikrobiologie

1988 Dr.-Friedrich-Sasse-Preis

1989 Robert-Koch-Förderpreis der Stadt Clausthal-Zellerfeld

1989 Ludwig-Schunk-Preis für Humanmedizin

1990 Gotthard-Schettler-Award

1991 Gay-Lussac-Humboldt-Preis

1999 Schwarz-Pharma-Preis

2001 Aronson-Preis für „wegweisende Arbeiten auf dem Gebiet des Komplementsystems und bakterieller Toxine“

2005 H. W. Hauss Award

2005 Verdienstorden des Landes Rheinland-Pfalz

2009 Rudolf-Schönheimer-Medaille der Deutschen Gesellschaft für Arterioskleroseforschung

Co z toho plyne pro běžné Čechy? Další potvrzení, že se jedná o globální divadlo, které má změnit natrvalo svět (pro běžné lidi) k horšímu. Také je otázka, jak mohou “čeští odborníci“, kteří varují tak vehementně před DRUHOU VLNOU, nevědět, že to je nesmysl? Třeba ministr zdravotnictví plukovník Prymula? Nabízejí se 3 možné odpovědi.

 1. Je diletantem a oboru nerozumí. V případě pana Prymuly to lze skoro vyloučit.
 2. Druhá možnost je, že jen musí skákat podle dodaného scénáře a dál děsit lidi. To je možné! 
 3. Třetí možnost je, že ví něco, co ostatní neví a to, že se 2. vlna uměle chystala. To bohužel nelze vyloučit. Globální finanční oligarchii na životech nějakých Němců, Čechů, Francouzů nikdy nezáleželo. Mají to dokonce ideologicky zdůvodněné.

Pro a proti pravdě (“dezinformacím”) bojujícím neziskovkářům z Člověka v tísni a humanitním pavědcům z FF UK věnuji pár obecných rad:

Mikrobiologové a epidemiologové (ti skuteční) jsou divní lidé, kteří stále čumí do mikroskopů, dřepí v laboratoři, studují tlusté knihy a vedou divné řeči o číslech a důkazech. Mnozí (ta hrůza) jedí maso, jezdí autem a nepijí sojové latté! S těmi byste si při povalování v kavárně u polívky a čaje z kopřiv moc nepopovídali.

Slovníček německo-českých pojmů: sinnlos – nesmyslný, fragwuerdig – pochybný, ja – ano, nein – ne. Já chápu, že v době “kritického myšlení” není na skutečné vzdělávání a studium ve vašich kruzích čas…:-) Nechci, abyste byli veřejně za hlupáky, jako minule.

Juraj Jánošík

Poznámka: Hlásné trouby - sdělovací prostředky (hlavně televize a rozhlas) - by si měly odpustit strašení informacemi o stále větším šíření onemocnění "koronou". To nemůže nikdo věrohodně říct. Jestliže se masivně zvýšil počet testovaných, logicky se musel zvýšit počet lidí, u kterých byl zjištěn koronavir, a to v naprosté většině případů bez příznaků. Tak z lidé nedělějte ustrašené blbce! A "vaše opatření" si vetkněte za klobouk nebo rovnou do pozadí. M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473