PROČ KANDIDUJI DO SENÁTU?

Proč kandiduji do Senátu? Vladimíra Vítová, Praha 9 – volební obvod č. 24

Vážení přátelé, obdržela jsem několik obdobných reakcí na kandidaturu do Senátu a rozhodla jsem se odpovědět na ně tímto veřejný způsobem. 

ANS - senat

“Paní Vladimíro Vítová, neberte to osobně, ale můj názor je, že Senát je zbytečný, tak se nemohu stát jeho fanouškem. Jsem  vlastenka bez politické strany.”

A zde je moje odpověď:

“Osobně si myslím, že parlament by měl být jednokomorový a volit by se do něj mělo právě způsobem, jakým se volí do Senátu – tedy jednotlivé lidi s osobní zodpovědností. Důležitost Senátu v současné době vidím v tom, že předseda Senátu je dle Ústavy druhý muž po prezidentovi. Kdyby se – nedej bůh! –  s panem prezidentem cokoliv stalo, začne jeho roli plnit předseda Senátu.

Po těchto podzimních volbách dojde k převolbě vedení Senátu, a proto spatřuji velkou důležitost právě v této podzimní volbě 27 nových senátorů.

Pokud chtějí vlastenci něco změnit, nemohou čekat na ideál a na ideální situace, ale musí se hrát na hřišti, které momentálně existuje – a tím hřištěm jsou letošní podzimní volby do Senátu.”

Dotaz:

Znáte některé kandidáty na senátory a mohla byste někoho doporučit?”

Moje odpověď:

“Ano znám a to napříč politickým spektrem. Zde jsou jejich jména:

Obvod č. 3 Cheb – pan doktor Josef Švarcbek, velitel jednotky hasičů, který kandiduje za KSČM.

Obvod č. 21 Praha 5 – Ing. Jan Michael Kubín, který autorem universální komunikační teorie „PANSOFIA“  kandiduje za Hnutí Cesta.

Obvod č. 66 Olomouc – pan Antonín Baudyš, absolvent vysoké školy filosofické v Mnichově a přední český astrolog, kandiduje za Hnutí Cesta.

Obvod č. 72 Ostrava Město – Ing. Pynelopi Cimprichová, majitelka firmy se zaměřením na dokumentaci a administrativu léčiv kandiduje za Jednotné.

Volební okrsek č. 75 Karviná – RNDr. Radoslav Štědroň, předseda Strany státu přímé demokracie – strany práce, který kandiduje také za Jednotné.

Všichni mnou doporučení kandidáti rozhodně prosazují vystoupení z EU a z NATO.  A jelikož je v kompetenci senátora například rozhodování o vysílání českých vojáků na zahraniční mise, vím bezpečně, že by nesouhlasili s vysláním našich vojáků ani do Mali, ani do Nigeru ani do Čadu – jak to schválil stávající senát.

Vítová Vladimíra

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473