PENTAGON NECHCE SÍTĚ 5 G!!!

PENTAGON ŽÁDÁ ZASTAVENÍ 5 G!!!!

https://www.cnbc.com/2020/05/06/pentagon-officials-slam-fccs-ligado-5g-decision-citing-national-security-risks.html?fbclid=IwAR0sykIgsUzanJv_FMXtpcVR3SYaugt8aq0BrNt6dRUyBBwDSB24eLHwo6I

PŘEKLAD z angličtiny:

Úředníci Pentagonu ve středu zabili nedávné rozhodnutí Federální komunikační komise umožnit Ligado rozmístit celostátní mobilní širokopásmovou síť s tím, že by to mohlo narušit GPS signály zásadní pro vojenské operace.

Minulý měsíc pětičlenná komise FCC jednomyslně hlasovala, aby umožnila Ligado Networks rozmístit nízkouhlíkovou celostátní 5G síť i přes námitky federálních agentur, včetně ministerstev obrany a obchodu, a také velkých amerických leteckých společností.

“Ligado a 5G prostě nejdou dohromady.” DoD je zřejmé, že riziko pro GPS daleko převažuje nad výhodami tohoto rozhodnutí FCC a FCC musí zvrátit jejich rozhodnutí, “uvedla výboru Dana Deasy, vedoucí informačního oddělení ministerstva obrany.

Generál americké vesmírné síly John Raymond svědčí během jednání Výboru pro ozbrojené služby Senátu o dopadu rozhodnutí Ligado Federální komunikační komise o národní bezpečnosti na Capitol ve Washingtonu, DC dne 6. května 2020.

Greg Nash | POOL | AFP prostřednictvím Getty Images

WASHINGTON - Úředníci Pentagonu ve středu zabili nedávné rozhodnutí Federální komunikační komise umožnit Ligado rozmístit celostátní mobilní širokopásmovou síť s tím, že může narušit GPS signály zásadní pro vojenské operace.

“Většinu své vojenské kariéry jsem strávil integrací GPS a dalších vesmírných schopností do všeho, co děláme jako společná síla.” A dnes už absolutně nic nečiníme jako společná síla, která není umožněna vesmírem a konkrétně GPS, “vysvětlil John Raymond ve svém úvodním vystoupení před Výborem pro ozbrojené služby Senátu.

“To [GPS] způsobilo revoluci ve vojenských operacích a je používáno v každém kroku řetězce zabíjení, abychom porazili naše protivníky,” dodal nejvyšší vojenský kosmický důstojník.

Dana Deasy, hlavní informační referentka ministerstva obrany, sdělila výboru, že riziko, které Ligado představuje, bylo značné a nepřijatelné.

“Ligado a 5G prostě nejdou dohromady.” DoD je jasné, že riziko pro GPS daleko převažuje nad výhodami tohoto rozhodnutí FCC a FCC musí své rozhodnutí zvrátit, “řekl Deasy.

Senátor James Inhofe, R-Okla., Který předsedá panelu, a nejvyšší demokrat, senátor Jack Reed, DR. I. Oba ve svém úvodním vyjádření kritizovali rozhodnutí FCC.

“Nemyslím si, že je dobré vystavit se riziku signálů GPS, které umožňují naší národní a ekonomické bezpečnosti ve prospěch jedné společnosti a jejích investorů,” uvedla Inhofe. “Jde o mnohem víc, než riskovat naši vojenskou připravenost a schopnosti.” Rušení s GPS poškodí celou americkou ekonomiku. “

Několik senátorů z obou stran vyjádřilo obavy, že výbor dosud neslyšel svědectví FCC nebo Ligada.

“To má dvě strany,” řekl senátor Tim Kaine, D-Va. Dodal, že je obtížné “obrátit rozhodnutí založené na přítomnosti jedné strany.”

Ligado řekl ve středu v prohlášení, že zašel do velké míry, aby se zabránilo rušení, a bude poskytovat “24/7 monitorovací schopnosti, horká linka, zastavit bzučák nebo zrušit přepínač” a bude “opravovat nebo měnit na náklady Ligado jakékoli vládní zařízení. Zobrazení je citlivé na škodlivé rušení. “

Rozhodnutím se Pentagon dostal mimo dohled Dana Deasy, chief information officer at the Department of Defense, adjusts his glasses during a Senate Armed Services Committee hearing on the national security impact of the FCC Ligado Networks decision in Washington, D. C., U. S., on Wednesday, May 6, 2020.

Dana Deasy, vedoucí informačního oddělení ministerstva obrany, upraví svůj náhled během jednání Výboru pro ozbrojené služby Senátu o dopadu rozhodnutí o FCC Ligado Networks ve Washingtonu, DC, USA, na bezpečnost ve středu 6. května 2020.

Shawn Thew | EPA | Bloomberg prostřednictvím Getty Images

Ligado, bezdrátový satelitní podnik dříve známý jako LightSquared Inc., vyšel z bankrotu v roce 2015 a od té doby pracuje na návrhu na vytvoření sítě závislé na L-pásmu spektra, které pomůže telekomunikačním společnostem rozmístit 5G sítě.

Minulý měsíc pětičlenná komise FCC jednomyslně hlasovala, aby umožnila Ligado Networks rozmístit nízkouhlíkovou celostátní 5G síť i přes námitky federálních agentur, včetně ministerstev obrany a obchodu, a také velkých amerických leteckých společností.

FCC obhájilo své rozhodnutí s tím, že zahrnuje přísné podmínky, jejichž cílem je zajistit, aby systémy GPS nezažívaly škodlivé rušení, a získal podporu od amerického generálního prokurátora Williama Barra a ministra zahraničí Mikea Pompeo.

Ligado plán použije spektrum L-pásem, které má potenciál narušit komerční a vojenské signály GPS, a proto vyvolává obavy, že tato technologie ovlivní národní bezpečnost USA.

″Řeknu vám, že historicky máme velmi dobrý pracovní vztah s FCC, pokud jde o spolupráci při studiu žádostí, jako je tato ... V této konkrétní žádosti nedošlo k rozdávání a přijímání, tam a zpět, jak to obvykle chodí ”řekl Deasy výboru.

“Nakonec jsme byli úplně chyceni.” Když o víkendu v dubnu přijalo rozhodnutí FCC rozhodnutí pokračovat a jít kupředu, “dodal.

“DNA našeho způsobu války”

U.S. Marines observe explosives detonate from a safe distance on a demolitions range at Crow Valley, the Philippines, during Amphibious Landing Exercise.

Americké námořní pěchoty pozorují výbušniny odpálené z bezpečné vzdálenosti na demoličním úseku v Crow Valley na Filipínách během cvičení obojživelníků.

Zaměstnanci Sgt. Joseph DiGirolamo | US Marine Corps

Michael Griffin, tajemník obrany pro výzkum a inženýrství, ve svém svědectví Senátu uvedl, že pokud Ligado splní svůj plán, Spojené státy zažijí „zranění způsobené GPS“.

„Zatímco jsme se chystali přepracovat a aktualizovat stovky milionů přijímačů GPS v naší nainstalované národní bezpečnostní a průmyslové základně, ostatní, zejména Rusko a Čína, rychle využijí naší chyby tím, že nabídneme náhradní systémy, které nejsou zranitelné vůči Ligado’s rušení, “řekl Griffin.

“Oslabený GPS systém nabízí našim protivníkům možnost nahradit USA jako světový standard pro satelitní navigaci.”

Když byl požádán, aby vysvětlil význam GPS pro armádu, nejvyšší velitel vesmíru vydal neochvějnou odpověď: “Je to DNA našeho způsobu války.” Je to systémové ve všem, co děláme, “řekl Raymond.

„Samotné oddělení má přes milion přijímačů GPS integrovaných do našich kosmických nosných prostředků, integrovaných do našich letadel, tanků na lodích v komunikačních sítích a do našeho nejdůležitějšího zbraňového systému, našich lidí. GPS nám umožňuje střílet, pohybovat se a komunikovat s rychlostí, přesností a na velké vzdálenosti. “

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473