JAK VYROBIT PACIENTA

MUDr. Jan Hnízdil:

Jednoduchý návod – jak vyrobit pacienta.

beru diagnozy

Vezmete úplně zdravého člověka. Vůbec nic mu není. Cítí se dobře, je v pohodě. Základ úspěchu je – musíte ho vyděsit. Že ho něco ohrožuje, něco strašně nebezpečného. Ideálně se hodí cholesterol. Jsou dva druhy. Jeden zlej a jeden hodnej. Ten zlý vás vyděsí, že cholesterol ohrožuje vaše zdraví. Dejte si na něj pozor! Nechte si ho zkontrolovat! Pak přijde ten hodný a poví vám: Nebojte se. Pojďte, uděláme vám kontrolu a máme pro vás prášky. A skutečně, jestliže zdravého člověka vyděsíte, tak on se lekne, ztratí nad sebou kontrolu a můžete s ním zkrátka manipulovat. A celosvětově stovky milionů lidí vyděšených chodí a nechává si sledovat hladinu cholesterolu.

Oni se dohodli a povolili určitou hodnotu. Nejdřív ta hodnota byla 7 jednotek. Kdo měl víc, tak už byl v rukou toho zlého. Jenomže pak odbyt léků začal klesat, tak se snížila i ta hladina, aby se vyexpedovaly sklady. Teď je ta limitní hodnota 5 jednotek. Lidé užívají léky na cholesterol z plného zdraví jenom proto, že jim byla zjištěna ta zvýšená hladina. A velice rychle se jim začnou objevovat různé zdravotní potíže. Bolesti hlavy, únava, bolesti kloubů, kožní problémy, psychické problémy, v podstatě všechny nežádoucí účinky, které si přečtete na tom letáku. A on začne obcházet další doktory, dostává další léky a ty mu začnou působit další nežádoucí účinky. A z člověka, který byl úplně zdravý, byl vyroben pacient.

Základ úspěchu: vyděsit, uklidnit a nabídnout – už se nemusíš starat, my jsme to vymysleli za tebe – postarali jsme se. Od tebe očekáváme jenom, odevzdej se nám. Odevzdej nám tvoji vůli, tvoji svobodu, tvoje zdraví, tvoje peníze. A lidé to skutečně dělají. Mě děsí s jakou lehkostí a bezstarostností sed odevzdávají. Polykají buď těm politikům ty lži, nebo těm farmaceutickým firmám jejich nebezpečné léky. Já trávím většinu času v ordinaci tím, že ty nemoce se snažím těm lidem z té hlavy vyjmout a ty prášky jim zase vysadit. Má to úžasné výsledky. Skutečně dnes už víc lidí stůně na léky než na nemoce. Už existují i velmi kvalitní vědecké studie, které potvrzují, že mnohem nebezpečnější pro zdraví člověka než cholesterol jsou léky proti němu. Uvedl bych další zajímavou studii z USA – vymýšlet diagnózy a léčit. V New Yorku vybrali náhodně 1000 dětí ze základní školy ve věku 11 let a zjistili, že u 60 % z nich bylo provedeno operační odstranění krčních mandlí. 40 % bylo označeno za zdravé. Oni vzali těch 40 % zdravých dětí a nechali je vyšetřit další skupinou specialistů. Oni z těch 40 % indikovali z 65 % operaci krčních mandlí. Zbylo 35 % zdravých. Opakovali to ještě jednou a zase víc jak polovina byla indikována k operaci krčních mandlí. Po další kroku musel být pokus zastaven, protože došly zdravé děti.

Ještě jeden známý antipsychiatrický pokus z USA, který dokladuje, jak je velice snadné se dostat do blázince, získat diagnózu a jak je strašně těžké se z něj dostat na svobodu a diagnózy se zbavit. Jestliže vám ten systém už nějakou diagnózu přidělí, je to jako kontakt s STB. Oni to na vás mohou kdykoli vytáhnout. V USA vzali 8 dobrovolníků, kteří se pokusili dostat do psychiatrické léčebny. Vyhledali psychiatrickou kliniku a tvrdili, že slyší hlasy. 7 z nich bylo okamžitě hospitalizováno s diagnózou akutní schizofrenie. Okamžitě po přijetí prohlásili, že už jsou zdraví, že jim nic není, že si to všechno vymysleli. Všech 7 bylo několik týdnů hospitalizováno, léčeno léky, elektrošoky. Byly propuštěni až po několika týdnech s diagnózou zaléčená schizofrenie. A ze závěru té studie vyplynulo, že v psychiatrických léčebnách není možné rozlišit příčetné jedince od nepříčetných. Jestliže už se tam člověk jednou dostane, tak ty rozdíly jsou neznatelné. Slovo lékař není odvozeno od léčení, ale od lekat. Pacient navštíví lékaře, lékař ho vyleká, napíše mu léky, on jde do lékárny, pak ten lék užívá a často z toho lekne.

Takhle to funguje nejen v medicíně, ale v celém společenském systému. Vždyť ostatně naši politici nedělají nic jiného, než nás lekají.

Vezměme jedné konkrétní ženy: Objektivně jsem na ní nic nenašel. Navzdory tomu, že objektivní nález byl běžný, tak ta paní si léčí bolesti kloubů, vysoký krevní tlak, astma, exém. Bere léky na nervy, na žaludek a pochopitelně na cholesterol. Bez toho nelze žít. Tato v podstatě zdravá žena užívá Lomir, Amikloton, Ascorutin, Anopyrin Spazizalex, Betalok, Artrodar, Kondro, Flexové tablety, Wentorin, Alveko, Foradyl, Nistonin, Fatracel, Aloton, Slosidar, Nitroson Betelan, Myosil a Neodon. 20 druhů léků by nemocný člověk nepřežil. To je důkaz její životní odolnosti. Je v péči sedmi specialistů. Každý léčí kus jejího těla.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473