MUDR PIRK BYL POZITIVNÍ NA COVID 19

covid

Profesor Pirk se vyléčil z covid-19 a říká: “Chřipka je mnohem horší. Statistiky úmrtnosti jsou zkreslené.

Kvůli koronaviru ohrožujeme jiné pacienty.” Raději se ptejme, proč jsou plné hypermarkety a živnostníci krachují

 21. 4. 202017.3K

“Čísla o koronaviru, která dostáváme z celého světa, jsou přesným součtem nepřesných údajů,“ říká profesor Jan Pirk, světově uznávaný lékař, kardiochirurg z pražského IKEM. Jsme už dávno v situaci, kdy je lék horší než nemoc. 

Koronavirus jako politický nástroj.

Profesor Pirk: “Šílenství je neopodstatněné, covid-19 je nový druh chřipky” (Rozhovor pro Reflex.cz ze 4. března):

„Covid-19 je v podstatě nový druh chřipky, kvůli kterému zanedbáváme operace jiných pacientů. Lidé jsou z hysterie kolem koronaviru tak vyjukaní, že když dostanou infarkt, bojí se nechat odvézt do nemocnice,” varuje profesor Jan Pirk, světově uznávaný lékař.

Profesor Pirk se staví do šiku předních českých lékařů, kteří upozorňují na zneužívání statistik, týkajících se covid-19. Kvůli hysterii z údajné pandemie umírají v České republice desítky lidí, kteří se bojí jít do nemocnice.

Například basista skupiny Spirituál kvintet Dušan Vančura (†82), který se bál jít kvůli strachu z koronaviru k zubaři a zemřel na otravu krve.

Velmi vážná fakta přicházejí z USA, kde jsou tamní lékaři motivování finančně, aby pacienty přiřadili k příčině úmrtí “umřel na covid-19”, i kdy ve skutečnosti byla příčina smrti rakovina, infarkt nebo jiné nemoci.

Covid i chřipka na vlastní kůži

Profesor Pirk se nedávno dozvěděl, že byl pozitivně testovaný na koronavirus. Má tedy dobré srovnání mezi covid-19 a klasickou chřipkou, kterou prodělal před třemi lety. Oboje tedy prožil na vlastní kůži.

“Mohu naprosto klidně říci, že chřipka mi dala mnohem více zabrat. U toho koronaviru se obecně průběh zdá spíše mírný a po prodělání nemoci koronavirem si lidi vytvoří účinné protilátky,“ říká profesor Pirk, který jako první u nás provedl úspěšnou transplantaci srdce.

Profesor Pirk se poté, co prodělal chřipku, nechává poslední tři roky očkovat. Ani to však nezabránilo jeho onemocnění koronavirem. Podle mnoha odborníků viry chřipky mutují každý rok, tak má očkování spíše symbolický, nebo minimální význam. Tento fakt je důležitý vzhledem k záměrům nechat očkovat pro covid-19 celosvětovou populaci.

Zkreslené statistiky

“Dánové nedávno zveřejnili studii, že Covidem-19 může být nakaženo až o 80 procent více pacientů, než se udává. Na celkové úmrtnosti se tato obava ale nijak neprojevuje. Mnoho lidí ani neví, že touto infekcí vůbec onemocněl,” upozorňuje profesor Jan Pirk.

Pandemie bez obětí? Dělají si legraci?

Nejen Dánové nemají vyšší úmrtnost než v minulých letech. Totéž platí v podstatě o všech zemích s výjimkou Itálie (Lombardie). Tam ale za příčinu zvýšení úmrtnosti není mnoha odborníky považovaný nový virus, ale stárnoucí populace, nízká kvalita zdravotnictví – které kolabuje každý rok, znečištění ovzduší a nadměrné užívání antibiotik.

Celosvětově nedošlo k nárůstu počtu zemřelých, a tak se onemocnění covid-19 stále více jeví jako “hra s čísly”, spíše než jako skutečná hrozba.

Infarkt i bez koronaviru

“Lidé jsou díky koronaviru tak vyjukaní, že doma dostanou infarkt, ale bojí se nechat se odvézt do nemocnice, aby se tam nenakazili, a tím ze srdečního hlediska neuvěřitelně riskují,” říká Jan Pirk.

“Dělá mi starost, jak vše zvládneme odoperovat, až nastane takzvaná doba postkoronavirová. Nyní se sice operuje, ale to se týká především závažnějších případů. Ale co si budeme povídat, každý pacient, který musí k nám na IKEM na sál, je ohrožen na životě a jeho zákrok se donekonečna odkládat nedá.

„Divím se, že nikdo třeba nemluví o tuberkulóze, na kterou ročně umře milion lidí na celém světě, a tady se mluví o koronaviru, na který umřelo pár tisíc lidí. Statisíce lidí umírají ročně na spalničky, ani o tom se nemluví,“ upozorňuje profesor Pirk.

„Nerozumím tomu, proč malé obchůdky jsou zavřeny, ale hobbymarkety, kde se shlukuje velké množství lidí a hrozí tak nákaza, nikoli,“ krčí rameny Jan Pirk.

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473