CO JE ZA KORONAVIREM?

aneb konečně pravda leze na povrch!

Co je ve skutečnosti za oponou z podvodných informací o nebezpečném koronaviru, který byste našli např. v ruské učebnici biologie z roku 2010, a jehož oběti umírají na úplně jiné nemoci?

USA: Odpuštění dluhů a znárodnění jsou odpovědí na hospodářskou krizi

Americké letecké společnosti bankrotovaly nákupem svých akcií v systému obohacování pro generální ředitele a členy představenstva. S dopadem koronaviru na jejich příjmy jim Kongres rozdává pomoc ve výši 50 miliard dolarů.

Cr Roberts

Paul Craig Roberts, americký publicista, bývalý ekonomický poradce amrického prezidenta.

25. března 2020

Namísto záchrany by měly být letecké společnosti znárodněny, píše v komentáři americký publicista a ekonom Paul Craig Roberts.
Ve zdravotní a hospodářské krizi, ve které se ocitneme, bude vláda potřebovat veškerou důvěru veřejnosti, kterou může získat.
Znárodnění ve skutečnosti nabízí šanci napravit desetiletí deregulace a koncentrace, a tím obnovit hospodářskou soutěž v ekonomice. Například znárodněné banky, které jsou příliš velké na to, aby selhaly, mohou být později „rozporcované“ na kousky a prodány zpět do soukromých rukou. Komerční banky mohou být opět odděleny od investičních bank a může být tak rozdělena koncentrovaná finanční síla.
Nyní, když víme, že trhy se neregulují samy, můžeme obnovit rozumnou finanční regulaci a požadovat, aby banky poskytovaly půjčky pro produktivní účely, nikoli pro financování a využití stávajících aktiv. Americký finanční systém dlouhodobě nesloužil produktivní straně americké ekonomiky.
Zatímco běžní silně zadlužení Američané ztrácí práci zleva i zprava, když se podniky zavírají, lobbisté v nákupních centrech požadují záruku ve výši 1 bilionu dolarů. Hotelový průmysl chce 150 miliard dolarů. Restaurační průmysl chce 145 miliard dolarů. Národní asociace výrobců chce 1,4 bilionu dolarů. Distributoři stravovacích služeb mají potíže. Boeing chce profinancovat částku 60 miliard dolarů zčásti ze záruk za půjčky. Místní a státní správy potřebují podporu. Americká konference starostů chce 250 miliard dolarů. Seznam je nekonečný.
A co je třeba udělat pro 40% Američanů, kteří podle studie Federal Reserve nemohou získat 400 dolarů v hotovosti bez prodeje osobního majetku? Jak se během této zdravotní krize postará stát o velké množství nepojištěných? Kde získají peníze nemocnice a lékařští praktici?
Jediným řešením je znárodnit zdravotní péči, aby bylo možné proplatit účty. Nemůžeme přežít velké množství infikovaných a nezaměstnaných lidí, kteří se toulají po ulicích, útočí na jídlo a cokoli co si mohou vzít.

V USA čekají kolaps ekonomiky kvůli opatření proti koronaviru
Jediným řešením pro ekonomiku je odpuštění dluhů obyčejným lidem a znárodnění společností. Trump naznačil, že pomoc by mohla být poskytnuta ve formě majetkového podílu, a později, když se věci vrátí k normálnímu stavu, prodají vládní podíl za zisk z privatizace. Jednalo by se o částečné znárodnění. Mnohem lepší je říznout do celého prasete, protože to umožňuje léčení koncentrace a deregulace.
Pandemie dala najevo, že společnost sebevědomých osob není společností. Společnost je sociální systém. Úspěšný sociální systém je takový, který dokáže podporovat své členy. Jakmile existuje soběstačný sociální systém, existuje pro lidi základ, který se může rozdělit sám. Bez udržitelného sociálního systému však nemůže být nic.
Vytvoření udržitelné společnosti ve Spojených státech vyžaduje opuštění dogmatických způsobů myšlení. Staré ideologie jsou v cestě. Pokud se máme úspěšně vypořádat se zdravotní a hospodářskou krizí, musíme my a naši vůdci tvořivě myslet.

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)

Poznámka RSP: Zestátnění má v ČR ve svém programu Aliance národních sil. JEDINÁ!

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473