PROJEKT POMOCI POTŘEBNÝM LIDEM

SENIORSKÁ OBÁLKA

Seniorská obálka je projekt Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pro osamělé občany, obvykle důchodce, ke kterému se připojil také Liberecký kraj.

Svým dílem se snažil přispět i náš měsíčník Severočeská pravda, který ve svém prosincovém čísle roku 2019 na poslední straně (16) publikoval barevný tiskopis a na předcházející straně (15) návod k jeho vyplnění.

Pro využití je třeba poslední list (strany 15 a 16) oddělit a podle návodu čitelně, nejlépe hůlkovým písmem, vyplnit barevný tiskopis. Vyplněný barevný tiskopis je dobré pro zachování v neporušeném stavu vložit do průhledných desek a umístit v bytě – místu pobytu dotyčné osoby – na viditelném místě, např. u vchodových dveří, na lednici a podobně, nejlépe v pohledové výši (1 - 1,5 m).

Vyplněný tiskopis slouží k orientaci a rychlému rozhodování lékařů, záchranné služby, nebo jiných zachránců v případě potřeby, zkracuje potřebný čas a může přispět k záchraně života. Pro potřebu potřebné osoby jsou u návodu uvedena telefonní čísla policie, hasičů a zdravotní záchranné služby.

Pro názornost přikládáme zobrazení:

- formuláře,

- návodu k vyplnění

- doporučení autorů projektu.

Všechny tři zobrazené dokumenty můžeme na požádání zaslat komukoli elektronickou poštou na sdělenou adresu – e-mail nebo i klasickou poštou. S požadavkem na zaslání se můžete obracet na telefon 606 590 473 nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

ICE

ICE 2

ICE 3

Pokud nemáte potřebu vy, ale víte o někom ve vašem okolí, kdo by Seniorskou obálku potřeboval, využijte této možnosti.

Redakce SP

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473