MAREK BENDA V SUKNÍCH

MAREK BENDA V SUKNÍCH

Když vyslovíte před několika shromážděnými členy KSČM slova v titulku. Vesměs všichni vědí, koho máte na mysli. Je jedničkou na kandidátce KSČM pro tyto volby EP. Co vyšla ze školy, nepřičichla ani malinko k nějaké normální práci. Zapadla do parlamentních lavic a trčí v nich od nějakých 19ti let (takže už přes 20 tet) dosud. Mohli jsme se s ní seznámit asi před dvaceti lety na setkání mladých členů a příznivců KSČM. To už byla poslankyní, ale ještě ne členkou KSČM. Zato však měla v sobě dobrou zásadovou výchovu své babičky. Léta ubíhala, zásady vštěpené babičkou vyprchaly. Když dnes, naštěstí jen přeneseně a zprostředkovaně se potkáme se jménem Konečná, obvykle to je ve smyslu: „Slyšel jsi, jak ta Konečná zase hloupě žvanila?“ A třeba, i když jsem se na 1. Máje v České Lípě potkal s bývalou spolupracovnicí z časů 1981-1984 (divila se tomu, proč už nejsem členem KSČM a chtěla vědět proč), říkala: „No, je celkem mladá, ale přijde mi hloupá.“

Mám po letech ten samý dojem. Možná bych použil místo slova hloupá – zblblá. Nechci tvrdit, že je to jen vinou oné osoby samotné. Lidí kolem ní ale rozhodně ano. Člověk, který nikdy normálně nepracoval a nemá v tomto směru žádné vlastní zkušenosti, je odkázán jen na to, co vidí a slyší kolem sebe, aniž by byl dostatečně schopen posoudit, co stojí za pohled či poslech a co je blbina. Kdybyste normálního člověka zavřeli na dvacet let do blázince, asi by to sotva přežil bez újmy na své duševní kondici. Mladá dívka vhozena do mravního bahna parlamentu a vysoké politiky? Jak asi mohla dopadnout? Navíc v kombinaci s možnostmi příjmů, o kterých se normálně pracujícím může jen zdát? Výsledek je zjevný. Držet se, jako ostatní mravní „bahňáci“ co nejvíce a nejdéle pokud možno dobře placených funkcí a kamarádů, bez ohledu na jejich morální zmetkovitost, se zkrátka vyplácí. Inteligentní člověk by tak činil aspoň raději mlčky bez přílišného mlaskání a křiku. Hysterické výlevy ve spojitosti s tím, že dva členové KSČM kandidují za vlastenecký subjekt, který by měl být prvořadým spojencem strany hájící vlastenecké národní zájmy, jen naznačují stupeň dosažené papalášské demence. Je celkem známo, že podobnou cestou prošel a prochází dosud Marek Benda, který se proslavil také mnoha stupidními výroky, které kolovaly na sítích k „pobavení“ lidu obecného. V tomto směru bych řekl, že rozdíl mezi těmito dvěma plody naší doby by mohla tvořit případně asi jen sukně, kterou by M. Benda, nejsa Skotem, asi nenosil. Ale viděl bych ještě jiný rozdíl. Benda prezentuje názory voličů ODS a myslím, že celkem v souladu. Kateřina Konečná zneužívá pozůstalých poctivých vyznavačů ušlechtilých komunistický ideálů a jejich příznivců ke svému prospěchu, jako Filip a podobní a z toho pohledu je horší než Benda.

Když jsem viděl volební číslo jednostranného propagačního plátku Haló novin, musel jsem uznat, že fotografovi se podařila skutečně dobrá fotografie Konečné, asi i lepší než originál. I když se nedívám na zpravodajství a besedy lídrů, zahlédl jsem zlomek (jen než jsem si prohlédl účastníky - asi ze dvou besed), pojal jsem podezření, že příslušný „frizér“ (na rozdíl od HaNo) se snažil o vyjádření charakteru kandidátky a povedlo se: Už na první pohled nána. Na adresu ČT bych ještě poznamenal, že nikoli poprvé v předvolebním čase porušuje platné zákony, zejména Ústavu ČR. Tam se totiž uvádí něco o rovné soutěži politických sil. Jestliže kdokoli při uvádění pořadu – besedy užívá pojmu „hlavní politické síly“, dopouští se tím diskriminace ostatních a porušuje rovné podmínky. Říká tím jinými slovy, že ostatních 30 kandidujících subjektů nestojí za pozornost voličů. To jsou rovné podmínky a rovná politická soutěž? V případě defektního účesu Konečné bych to příslušnému kadeřníkovi ale ani nevyčítal. Naopak. Já prostě zrádce a kolaboranty nemám rád. A ty, kteří se snaží maskovat za opak, a podvádět důvěřivé, ještě mnohem víc. Jsem už prostě takový.

V Mimoni 3. 5. 2019, M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473