KDYŽ DŮVODNÉ NÁZORY VADÍ!

Cenzura: „Jdu dělat rukama, to nejde vydržet!“, napsala učitelka poslankyni. A facebook to smazal! Čtěte zde:

06. 03. 2019

Facebooku už se nelíbí nejenom genderově ofenzivní vtipy, ale také názory na „postmoderní metody“ ve školství.

Tento dojem získala poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, které sociální síť smazala příspěvek prezentující názory jedné zklamané zkušené paní učitelky. Příspěvek nabídla ParlamentnímListům.cz, které jej přinášejí.

Poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková patří k výrazným tvářím poslaneckého klubu. Jako bývalá učitelka působí společně s Václavem Klausem mladším ve výboru pro vzdělávání a nebojí se k tomuto tématu vyslovit „proti proudu“.

Letos na jaře se například postavila proti „zvůli a pokusech na dětech“ v souvislosti s přijímacími zkouškami na střední školy. Rovněž se postavila proti „vyřvávání soudružek z České ženské lobby“ proti svatováclavskému kázání Petra Piťhy bránícímu tradiční rodinu. Jako členka výboru pro vzdělávání také odmítla politický aktivismus vysokých škol a studentům toužícím otevírat oči nevzdělanému národu vzkázala, že by se od těch „prodavaček“ spíše mohli ledasčemu přiučit oni.

Nejnovějším zážitkem poslankyně Majerové Zahradníkové je ale cenzura, se kterou se podobné myšlenky setkávají u provozovatelů sociálních sítí. V tomto konkrétním případě síť Facebook, která poslankyni smazala „závadnou“ korespondenci s jistou paní učitelkou.

Ta se rozhodla napsat poslankyni, se kterou prý názorově souzní, protože se právě rozhoduje, zda po 25 letech školství opustit. Už nechci být jeho součástí, nezůstalo nic, kvůli čemu jsem to chtěla dělat. Už nevzdělávám, jen se trápím a bojuji s větrnými mlýny a stavím Potěmkinovy vesnice,“ svěřila se pedagožka.

Místo vyučování prý v práci „buduje strategie a kompetence“. Její mladí kolegové se nadšeně vrhají do nových vzdělávacích metod, například do Hejného metody výuky matematiky, aniž by použili zdravý rozum a trochu kriticky se nad nimi zamysleli. „Připadám si degradovaná, odsunutá na druhou kolej,“ stěžuje si paní učitelka s tím, že když se snaží uplatnit své názory a zkušenosti, je za to od vedení školy ještě potrestána.

Raději prý půjde „pracovat rukama“ a přidá se k těm, kteří si učitelů neváží. „Protože to vypadá, že si to zaslouží, jelikož nemají odvahu se ozvat všemu navzdory, postavit se nesmyslným nařízením a metodikám.“ A pokud tuto odvahu někdo projeví, je prý kolegy vyobcován a pošpiněn.

„Pěstují stádovitost, podprůměrnost, patolízalství. A věřte, že se jim to povede i u této generace,“ zakončila zklamaně s tím, že nevidí žádné řešení.

Dopis učitelky, jak jej ParlamentnímListům.cz poskytla poslankyně Majerová Zahradníková

Poslankyně Majerová Zahradníková za dopis poděkovala, paní učitelka ho prý nepsala jen za sebe, ale tak trochu i za ní a její názory. „Vím, že dnes učitel opravdu nemůže vzdělávat, učit a vychovávat,“ přiznala poslankyně. Zcela souhlasí i s názorem na všemožné postmoderní metody, které považuje za falešné a ze své pozice se snaží proti nim v rámci možností bojovat.

„Mám úplně stejné obavy jako Vy, už proto, že mám sama syna a vidím, jak naše školské větrné mlýny ničí systém, který byl úctyhodný,“ souhlasila poslankyně ODS.

S čím však nesouhlasí, je řešení v podobě odchodu ze školství. „To není řešení. Odejdou-li kantoři jako Vy, tak už jsme se vzdali, prohráli jsme, kapitulovali jsme bez boje. A to nejde,“ přesvědčovala učitelku.

Vysvětlila jí, že pokud se má ve Sněmovně bít za české školství, potřebuje, aby mělo k dispozici pravé kantory, a ne pouze „jakési animátory“. Poté učitelce nabídla, zda by byla ochotna s ní spolupracovat, neboť jako poslankyně školského výboru prý často využívá možností konzultace s pedagogy, kteří „si uchovávají stavovskou čest, lásku k učitelskému řemeslu a zdravý rozum“.

Následně paní učitelce nabídla schůzku a zakončila výzvou: „Nemůžeme změnit celý systém, ale něco dělat musíme.“

Tuto korespondenci, ukazující skutečný stav českého školství, se poslankyně Majerová Zahradníková rozhodla zveřejnit na svém Facebooku. Sociální síť ovšem její příspěvek smazala se známým zdůvodněním na „porušení zásad komunity“.

(Převzato. RSP)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473