NOVÉ HNUTÍ - LIST J. SOUKUPA

Berlusconizace české politiky: Šéf TV Barrandov zakládá nové politické hnutí, chce dělat vlasteneckou a pro-národní politiku, ovšem s čínským kapitálem za zády! Máme se radovat nebo se bát?

SPD a KSČM mají vážný problém, Soukup míří na jejich voličskou základnu a na rozdíl od nich má za zády vlastní televizi a prezidenta! Zemanův mocenský gambit a tah koněm z Barrandova proti “pro-americkému” Babišovi, který se Zemanovi v poslední době splašil?

Leden 17. 2019

Šéf TV Barrandov a mediální magnát Jaromír Soukup odpálil včera večer po 20. hodině na své televizi mediální bombu. Vstupuje do politiky a zakládá nové politické hnutí s názvem “List Jaromíra Soukupa” a hodlá se ucházet o hlasy českých voličů.

barand 4

Jaromír Soukup neuvedl, jestli chce už teď na jaře kandidovat do Evropského parlamentu, nebo bude pracovat zezdola a počká si až na parlamentní volby v roce 2021, ale bez ohledu na to je už teď zřejmé, že na české politické scéně dojde k zásadním změnám. Do hry totiž vstupuje faktor Soukup, který dosud česká politika neznala. Mediální magnát s vlastní televizí má totiž něco, co nemá nikdo z ostatních politiků, a to dokonce ani Andrej Babiš: vlastní celoplošnou televizi. Jediný obdobný model, kdy mediální magnát a televizní hvězda se svojí vlastní televizí vstoupil do politiky v Evropě, je Silvio Berlusconi, kterého katapultovala do premiérského křesla před lety právě jeho televizní popularita. Je téměř jisté, že Jaromír Soukup jde v jeho stopách.

bar list

Hnutí List Jaromíra Soukupa.

Nejprve se zastavím u jeho včerejšího vystoupení v televizi, kde v pořadu Moje Zprávy své hnutí představil. Jaromír Soukup chce pojmout hnutí jako občanskou platformu, která by každý jeden jednotlivý rok řešila seznam (list) palčivých problémů společnosti v zájmu lidu a národa, nikoliv v zájmu oligarchů. Jaromír Soukup chce zastavit vyvádění zisků nadnárodních firem a řetězců z ČR, chce zarazit výplaty peněz solárním baronům, chce řešit nedostatek bytů v České republice a především chce zavést hmotnou a trestní zodpovědnost politiků. Když Jaromír Soukup zakončil své představení slovy o národních zájmech a vlastenectví, najednou mi bylo jasné, že SPD bude mít obrovský problém. A spolu s SPD i KSČM. Vznik nového hnutí totiž míří na voličskou základnu právě těchto dvou stran.

Český Berlusconi s vlastní televizí, který jede témata Aeronetu, ale v pozadí mu kryje záda čínský kapitál a pro-izraelský prezident

Hnutí List Jaromíra Soukupa ještě není ustanovené, neproběhla ustanovující konference nebo sjezd, neexistuje zatím volební program a jeho body, takže nemůžeme dopředu soudit a dělat unáhlené závěry, můžeme pouze vycházet z toho, co Jaromír Soukup říká a jaké názory dává najevo ve svých pořadech na své televizi. Pokud se volební program nového hnutí bude i jen přibližně shodovat se Soukupovými postoji a pohledy, potom bude v největším ohrožení SPD.

Tomio Okamura si to možná neuvědomuje, ale jeho nedávné vystoupení na tiskovce v poslanecké sněmovně bok po boku s lidmi z Demobloku ho opravdu teď může přijít velice draho a jak sami dobře víte, tedy posluchači mých pořadů na SVCS, přesně před tímto jsem několikrát varoval. Strana, která nemá pevné politické a ideové ukotvení, dává všanc své voliče jiným politickým subjektům, kteří mohou mít tendenci voliče převzít a oslovit je se stejnou politickou nabídkou, ale v jiném kabátě. Právě včera si Jaromír Soukup hned zkraje přivlastnil jedno z hlavních témat SPD, hmotnou a trestní zodpovědnost politiků. To byl asi pořádný šok pro vedení SPD, pokud se dívali na prezentaci cílů nového politického konkurenta.

Jaromír Soukup převzal Tomiovi jedno z jeho hlavních témat, hmotnou odpovědnost politiků.

Jaromír Soukup má za sebou vlastní televizi, kde každý den může dělat kampaň a reagovat každý den na politické problémy a vyjadřovat se k nim, ale už nikoliv jako moderátor a majitel televize, ale jako politik a zřejmě i budoucí předseda politického hnutí. Něco takového nemá nikdo z ostatních politiků v ČR. Především v předvolební kampani nastane situace, kterou Česká republika nepamatuje. Jaromír Soukup bude na své televizi denně a bude dělat svoji kampaň, i když ji dělat nebude. Prostě jenom tím, že bude v televizi, tak bude dělat kampaň tím, že bude říkat, co si myslí a jaké postoje zastává. Chceš vědět, jaké názory má šéf hnutí LIST? Pusť si TV Barrandov, tam uslyšíš Soukupa, jaké má správné názory. Nic podobného ostatní politici mít nebudou. Pamatujete na Lex Babiš, tedy na zákon, kterým sněmovna přijala opatření proti Babišovi, že politici nesmí během funkčního období vlastnit a ani řídit firmy, které čerpají státní nebo evropské dotace a granty? Dá se očekávat, že podobný “lex” může vzniknout i proti Soukupovi.

Jaromír Soukup – globalista, ale se slovy o národních zájmech a vlastenectví. Hybridní kočkopes? Ne, model převzatý od Miloše Zemana

Během včerejšího představení nového hnutí se dopustil Jaromír Soukup několika nepravdivých výroků, že to byl právě on, kdo jako první přinesl různé kauzy na veřejnost. Ne, nepřinesl. Mnohem dříve je přinesly české alternativní servery a alternativní rádia v České republice. Kdyby to řekl jinak, že jako první přinesl tato témata na televizní obrazovky, tak ano, takový výrok by byl korektní a správný. Takto to ale vyznělo způsobem, že Jaromír Soukup ta témata sám investigativně zpracoval a přinesl na veřejnost, což samozřejmě není pravda a na někoho to mohlo působit tak, že si přivlastňuje kauzy, které přinesla a odhalila zpravodajská alternativa jako úplně první. Pozor na to, pane Soukupe, abyste nespustil proti sobě hostilitu na alternativě a mezi potenciálními voliči Vašeho hnutí hned na začátku. Nicméně Soukupovy výroky se neustále točily okolo národních zájmů a vlastenectví, což je mi sice velmi sympatické, ale problém je v tom, že mám problém to Jaromíru Soukupovi uvěřit, když se podívám, jaký kapitál za ním stojí.

Jedno staré přísloví říká, že když chceš vědět, kdo řídí politickou stranu, sleduj stopu jejích peněz a jejího financování. Toto platí nejen o politických stranách, ale i o médiích, novinách, televizích, zpravodajských serverech, neziskových organizacích atd. Stopa peněz pokaždé vede spolehlivě k tomu, kdo doopravdy řídí daný subjekt a od koho peníze pochází. V případě Jaromíra Soukupa je to čínský kapitál s komplikovanými vazbami na lobisty, Jaroslava Tvrdíka, čínskou společnost CEFC atd. A Jaromír Soukup to ani v podstatě nepopírá.

Pokud jste se ptali sami sebe, jak je možné, že Jaromíru Soukupovi prochází ty neuvěřitelné výpady a útoky na ostatní české politiky, na oligarchy a také na Českou televizi, i když jsou to útoky většinou zcela trefné a zasloužené, tak důvodem je to, že za impériem Jaromíra Soukupa stojí globalisté s úzkým napojením na Pražský hrad a na Izrael. Ten, kdo drží ochrannou ruku nad TV Barrandov, to nejsou Číňané, to je nesmysl. Jsou to Židé z okruhu Lauderova Světového židovského kongresu, který drží ochranu v ČR právě i nad Milošem Zemanem. A pokud jde o Židy, mluvíme o Chasidech a jejich snaze o ochranu a obranu Izraele před jeho zničením, což je naopak plánem sionistů.

TV Barrandov, Ronald Lauder, Světový židovský kongres, Miloš Zeman a jeho “Jsem Žid!” a společná ochrana a obrana Izraele a Chrámové hory, včetně té zrcadlově obrácené hory (jámy Mah’ralu pod Prahou a jejích zednářů)

Miloš Zeman potřeboval mediální platformu, kde by mohl vystupovat. Českou televizi po roce 2000 ovládli sionisté, jejichž cílem je dnes likvidace Izraele a podpora muslimské migrace, takže si všimněte, že i Česká televize poslušně spolu s tím změnila svůj narativ. To ovšem znamená, že Miloš Zeman nemohl dále považovat ČT za svoji platformu a tak přišlo řešení v podobě Jaromíra Soukupa a jeho televize. TV Barrandov se postupně transformovala za poslední dva roky do politické mašiny a alternativní vysílačky s konfrontačním a pro-národním narativem pomalu se blížícímu Aeronetu, která jde na ruku alternativě, Miloši Zemanovi, SPD, KSČM a obyčejným lidem. Přináší brutální politickou nekorektnost a formáty interaktivních pořadů, které připomínají americké one-man shows s panely diváků z 80. let minulého století na amerických televizích. Tento model TV Barrandov oprášila a sklízí s ním v ČR evidentně úspěchy i na konci 2. dekády 21. století.

Jenže diváky TV Barrandov jsou právě lidé, kteří volí SPD a KSČM. Dále jsou to lidé, kteří volili Miloše Zemana prezidentem, jsou to lidé, kteří nesnáší Evropskou Unii, a mnoho z nich chce vystoupit z NATO. A tady přichází problém a prubířský kámen toho, jestli opravdu bude hnutí LIST alternativou, anebo jenom další řízenou opozicí jako německá AfD. Zatím není jasné, jak se hnutí LIST postaví k zásadním dvěma otázkám, bez kterých nelze identifikovat ukotvení této strany: Jaký postoj zaujme hnutí LIST k vystoupení z EU a k vystoupení z NATO? Tyto dva prubířské kameny jsou lakmusovými papírky alternativy, na kterých odhalíte, jestli je daná strana opravdu alternativní, anebo si na ní jenom hraje. Může to skončit tak, že LIST tyto otázky ani řešit nebude a vyhne se jim v programu, čímž bude jasné, že LIST je řízenou opozicí.

Pro-izraelská alternativa v ČR za čínské peníze? Proč ne, voličům to zjevně nevadí

Druhou možností je, že LIST bude kopírovat model SPD. Soukup bude usilovat o zákon o obecném referendu, aby se lidé vyjádřili k setrvání v EU. Nebude se to však týkat NATO. Miloš Zeman není proti referendům, ani proti referendu o EU, ale je horlivým zastáncem NATO. To je všeobecně známo. A je pravděpodobné, že podobné naladění bude mít i hnutí LIST. Třetí možností je opačný proces a kopírování politiky KSČM, to znamená setrvání v EU, ale naopak vystoupení z NATO. Pokud by se LIST přiklonil k této politice, potom by šlo o politický projekt Nové Evropy, silné a sjednocené Evropy bez amerického vlivu. Jenže tento plán globalistů zahrnuje i migraci a Soukup je ostře proti ní. No, a poslední možností je čistá varianta alternativy, vystoupení z EU i z NATO. V dnešní době tuto variantu nabízí na politické scéně v ČR pouze Národní Demokracie a Aliance Národních Sil.

Pokud se bude LIST profilovat jako se profiluje Jaromír Soukup, bude mít největší problém právě SPD, protože Jaromír Soukup bude mířit programově a hlavně rétoricky na voliče Tomia Okamury. Jaromír Soukup říká de facto totéž, co říká Tomio Okamura, jenže Tomio to říká pouze na YouTube a na Facebooku, zatímco Jaromír Soukup to říká na své vlastní celostátní televizi. Ještě jednu věc (ne obsahem, ale formou) má Jaromír Soukup společnou s jistým zahraničním politikem, a to je Nigel Farage. Oba dva totiž v politických projevech používají žoviální a varietní projev, který baví posluchače a diváky. Vtípky, narážky na hraně urážek, tvrdé výroky, zesměšňování a líčení oponentů jako groteskních figur, práce s davem a veřejností s cílem pobavit. Toto je nástroj komunikace, kterou Farage i Soukup ovládají dokonale, na rozdíl od Tomia Okamury, který toto vůbec nepraktikuje a v komunikaci žoviálnost nepoužívá. Ani mně žoviálnost nesedí, ale chápu, že funguje skvěle. Ne, že by to bylo špatně, ale prostě na davy fungují určité komunikační nástroje a Nigel Farage díky té žoviálnosti dovedl Británii k Brexitu.

Berlusconi, Farage a Soukup? Žoviální politici se schopností tlumočit politické problémy pomocí humoru, vtipů, nekorektnosti a vrchovaté žoviálnosti

Obavy musí mít i KSČM, protože Jaromír Soukup oslovuje obrovskou armádu důchodců, do této chvíle šlo o tvrdé voličské jádro KSČM. Žoviální Jaromír Soukup s milým obličejem a veselou povahou osloví důchodce v mnoha případech lépe, než současné vedení KSČM. Už poslední volby ukázaly, že Andrej Babiš odtáhl KSČM voliče, a to Andrej Babiš není žádný bavič a mediální hvězda. Pokud Jaromír Soukup opravdu začne pracovat na svém politickém projektu tvrdě, může oslabit SPD a dokonce i vytěsnit KSČM z poslanecké sněmovny a rázem se po volbách stane možným koaličním partnerem pro Andreje Babiše, kterého si dobíral v posledním pořadu jako pana Koblihu č. 1 v České republice, který to myslí dobře a jako velký šéf šoféruje auto k lepším volebním výsledkům. Bylo vidět, že o Babišovi vtipkovat vůbec nechce a našlapuje okolo něho velmi opatrně. Vynechat ho nemohl, to by bylo divné divákům, ovšem je zcela jisté, že pokud někdy v budoucnu dojde na hledání koaličního partnera pro Babiše, Soukup tam bude připraven.

bar zeman

Miloš Zeman přebírá v září 2017 v New Yorku cenu “Bojovníka za pravdu” z rukou Ronalda Laudera, prezidenta Světového židovského kongresu. Bojovník za pravdu, národní zájmy… a za Izrael. A hlavně Jeruzalém!

Jenže celé to má ještě úplně jiný rozměr. Je zde varianta a podezření, že za celým projektem stojí lidé z okolí Miloše Zemana a samotný prezident může mít na vzniku nápadu na hnutí LIST vlastní podíl. Andrej Babiš je totiž pro-americkým koněm. Ukázala to kauza s Jevgenijem Nikulinem, kterého Babišův ministr spravedlnosti vydal Američanům, ale i kauza Novičok, ve které se Andrej Babiš stavěl na stranu Američanů a Velké Británie. Andrej Babiš ví, že Miloš Zeman nemá na politické scéně jiného spojence, takže Miloš Zeman nemůže Andreje Babiše k ničemu nutit. Nemá totiž na výběr. Pokud by nebyl premiérem Babiš, Miloš Zeman by již nikoho dalšího na své straně neměl. Pokud se ale do sněmovny dostane druhý Zemanův kůň v podobě Jaromíra Soukupa, obrovsky tím posílí vliv Miloše Zemana na Andreje Babiše. Když Babiš nebude poslouchat, Miloš Zeman může začít upřednostňovat Jaromíra Soukupa a učinit ho premiérem. Babišovi řekne: “Neposloucháš, vyměním tě!” Taková páka na Babiše by byla příliš lákavá, aby za ní Miloš Zeman nezatáhl. Uvidíme, jak se nové hnutí bude etablovat a ukotvovat. Myšlenky hnutí znějí poctivě jako alternativa vystřižená z Aeronetu, ale jestli to bude opravdová alternativa, na to si budeme muset počkat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Poznámka ANS:

Zatím není jasné, jak se hnutí LIST postaví k zásadním dvěma otázkám, bez kterých nelze identifikovat ukotvení této strany: Jaký postoj zaujme hnutí LIST k vystoupení z EU a k vystoupení z NATO? Tyto dva prubířské kameny jsou lakmusovými papírky alternativy, na kterých odhalíte, jestli je daná strana opravdu alternativní, anebo si na ní jenom hraje. Může to skončit tak, že LIST tyto otázky ani řešit nebude a vyhne se jim v programu, čímž bude jasné, že LIST je řízenou opozicí.

LIST bude kopírovat model SPD. Soukup bude usilovat o zákon o obecném referendu, aby se lidé vyjádřili k setrvání v EU. Nebude se to však týkat NATO. Miloš Zeman není proti referendům, ani proti referendu o EU, ale je horlivým zastáncem NATO. To je všeobecně známo. A je pravděpodobné, že podobné naladění bude mít i hnutí LIST. Třetí možností je opačný proces a kopírování politiky KSČM, to znamená setrvání v EU, ale naopak vystoupení z NATO. Pokud by se LIST přiklonil k této politice, potom by šlo o politický projekt Nové Evropy, silné a sjednocené Evropy bez amerického vlivu. Jenže tento plán globalistů zahrnuje i migraci a Soukup je ostře proti ní. No, a poslední možností je čistá varianta alternativy, vystoupení z EU i z NATO. V dnešní době tuto variantu nabízí pouze Národní Demokracie a Aliance Národních Sil na politické scéně v ČR.

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473