SPIKNUTÍ? VLASTIZRADA!

Jakkoliv nemám rád Andreje Babiše z důvodů jeho pojetí řízení firem i státu (našly by se i další), přesto musím konstatovat, že útoky na jeho osobu a cíle „útočníků“, dle mého názoru naplňují skutkovou podstatu trestného činu vlastizrady.

„§ 309 Trestního zákoníku - trestný čin vlastizrady

§ 310 Rozvracení republiky

(1) Kdo v úmyslu rozvrátit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost České republiky anebo zničit její samostatnost se účastní násilných akcí proti České republice nebo jejím orgánům, bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.

(2) Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, (např. politické strany nebo hnutí, jako třeba ODS, TOP 09. KDU-ČSL, aj. – Pozn. aut.)

b) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt,

c) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu,

d) způsobí-li takovým činem závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky, nebo

e) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

(3) Příprava je trestná“.

Podezřelí (údajně nějaký Fiala a spol.), jakož i spoluvinní novináři (údajně nějaká Slonková a spol.), by už měli všichni sedět v celách předběžného zadržení a očekávat sdělení o udělení vyšetřovací vazby.

Ač osobně nerad, musím se v této situaci jednoznačně a jasně postavit na stranu A. Babiše a podpořit ho proti vlastizrádcům!

V Mimoni 19. 11. 2018

Miroslav Starý, člen ANS a člen SČN 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473