KRACHUJE TZV. LEVICE A KSČM. A CO DÁL?

KRACH TZV. LEVICE

Ať se podíváte tam nebo tam, všechny strany, které byly považovány za levicové nebo se za levicové vydávaly, krachují. Syriza, Die Linke a KSČM u nás k tomu neochvějně (aspoň její VV ÚV – viz včerejší podpora předsedajícího kolaboranta) směřuje.

Objevují se pokusy o povstání „nových bojovníků“. V Německu např. hnutí „Aufstehen“ u nás Aliance národních sil. Hnutí v Německu má proti ANS výhodu v tom, že v jeho čele stojí známé osobnosti a poslanci - známé osobnosti některých, byť už dnes upadajících stran – Sára Wagenknechtová (Die Linke) a Oskar Lafontaine (SPD). Na rozdíl od u nás existujících a exhbicistických sólových populistů typu Babiše nebo Okamury, mají hnutí Austehen jako Aliance národních sil za cíl spojovat a sjednocovat síly v národním zájmu!

ANS u nás začíná od nuly, ale získává příznivce a ohlasy na vystoupení protagonistů sílí.

A jsou to jiné ohlasy, než např. na činnost KSČM. K tragické cestě KSČM nám přišlo do redakce z jižní Moravy např. toto vyjádření:

„Velmi pozorně sleduji dění na naší politické scéně a zajímá mě velmi, co se děje v KSČM. Bohužel, nevěřím, že by se tam ještě něco mohlo změnit, ale nesmírně fandím všem, kteří se o to pokoušejí a mají můj obdiv. J. P.“

Ohlasy na ANS jsou nejen souhlasné, ale přínosné k zamyšlení, jako např. tyto:

Dobrý den, vždy Vás, paní doktorko (předsedkyně ANS – pozn. RSP), rád poslouchám třeba na Svobodném rádiu či Svobodném vysílači.

A myslím, že to bylo právě tam, kde jsem Vás slyšel hovořit o dokumentech, na kterých stojí Marakéš.  V jedné chvíli jste pak řekla, že všechny dokumenty jsou dostupné na netu a že případným zájemcům jste ochotna poskytnout linky na oficiální stránky například OSN, pokud se nepletu.

Ne, že bych sám už dávno předtím nehledal. Hledal jsem například po Marakéši, kde jsem se ale přes dokument Agenda 2030 dopracoval k citacím desítek různých dalších zdrojů.

Ač zvládám angličtinu písmem i slovem už pár desítek let, ani v dokumentech, které jsem pak nacházel na netu už ne v češtině, ale obvykle v angličtině, jsem se nakonec nikde nedobral jasného vyřčení cíle, který by jasně dávala OSN nebo nějaká součást struktury EU jako plán do nějakého roku (mluví se o roku 2050) "namigrovat" do Evropy téměř 50 miliónů migrantů z arabských či afrických zemí. Ale je pravda, že jsem ani zdaleka nepročetl ani polovinu z odkazů, které jsem našel skrze zdroje uvedené v Agendě 2030. Když už jsem na něco narazil, nikdy to nebylo tak jasně napsáno, abych to mohl s čistým svědomím používat jako argument, co hovoří jasně a přesně tak, jak to Vy, Tomio Okamura a další (ale s jistou dávkou opatrnosti i já) rádi používáme.

Já sám bych ve své potřebě burcovat náš národ  přitom rád uměl poukázat na absolutně jasné odkazy, solidně odzdrojované (jako např. oficiální dokumenty např. OSN).  Můžete mi prosím s tímto pomoci? Velice se mi líbí argumentace pana Vítka na Svobodném vysílači, ten pán vždy chrlí přesné citace a k tomu i přesné zdroje. Takže něco v tom duchu.

Jinak ale jste opravdu vynikající a popravdě řečeno, zvažuji, zda svoji podporu Tomiovi nemám obrátit raději k Vaší alianci, protože Tomiovi nějak dochází střelivo, kdy mu národně-ideový "muniční sklad" vyraboval verbálně Babiš. Bohužel jen verbálně. A docela mě vadí, že Tomio začal kolem nutnosti a potřebnosti CZEXITU nepochopitelně lavírovat a navíc je jeho stranickým kolegou, bývalým ódeesákem Fialou od počátku tlačen do názoru, že nemáme alternativu, než být v NATO. Proboha - alespoň se přece musíme o neutralitu pokusit usilovat průběžně už teď, vždyť i kdyby se do toho mělo jít hned teď, je to proces na několik let  a ne jen stále omílat mantru aktuální fatálnosti zapaktování někam... A tady mě Vaše aliance v obou těch stěžejních tématech (EU, NATO) hovoří jako jediná z duše....

Předem děkuji za případné odkazy na zdroje, o které výše prosím.

Zdravím z Brna. A. K.

Nebo …

Předmět: Poděkování
Hezký den!
Velmi Vám děkuji za Vaši práci, kterou odvádíte na alternativní scéně. Vaše názory se mi líbí a domnívám se, že jste řadě lidí otevřeli oči. Bohužel musím konstatovat, že se v naší zemi o věci, které nás bezprostředně ovlivňují, seriózně zajímá maximálně 10 procent občanů. Jsem členem bezpečnostního sboru, takže nemohu být straníkem, ale když by bylo třeba, rád Vám pomohu. Paní doktorce Vítové jsem držel palce, ale asi málo. Každopádně ta myšlenka sdružit alternativu na jedné kandidátce a nekonkurovat si jako v letošních volbách je minimálně na té komunální úrovni nutná. Pokud by se alternativa spojila třeba i v té Praze mohla by získat těch 10 procent internetově vzdělaných lidí prakticky v každém obvodě. Ambice některých charismatický lídrů, např. pana Okamury bohužel nesměřují ke sjednocení (které lze ostatně realizovat i s ohledem na volební výsledky alternativních stran), ale k naplnění ambicí. Navíc v případě SPD mám pocit, že po posledních parlamentních volbách si jaksi neuvědomila, že její současný elektorát nejsou už tolik živnostníci, ale spíše zaměstnanci nalevo od středu. Výroky jejich představitelů vůči třeba odborům jsou nadále poněkud rozpačité (až tragické). Navíc si neuvědomují, že levicové zaměření jejich voličů (pokud nemají silnou strukturu na malých obcích jako komunisté a ČSSD), vždy negativně ovlivní výsledek v komunálních volbách. Pokud budete potřebovat pomoc, tak v rámci svých možností rád pomohu.
S pozdravem Augustin Kreuz (t. č. předseda ZO OSH Příbram)
Tento e-mail byl odeslán pomocí kontaktního formuláře z Aliance národních sil http://aliancenarodnichsil.cz

Neutralita není podmínkou pro vystoupení z NATO 

Neutralita není na pořadu dne a není to žádná podmínka k vystoupení z NATO. Z NATO můžeme vystoupit a zůstat takovou zemí, jakou jsme a jakou jsme byli od roku 1990 do roku 1999, kdy jsme nepatřili ani do Varšavské smlouvy, ani do NATO.
Není důvod, abychom se plašili kvůli neutralitě. Čím více se bude mluvit o neutralitě, tím více si všichni budou myslet, že je to nutná podmínka. Jenže není. Je to jen výmysl, který nyní není podstatný. Buď chceme vystoupit z NATO, anebo ne. Žádná neutralita tohle nemůže ovlivnit. To je jen umělé navyšování problému a zbytečná brzda poctivého procesu vystoupení z NATO.
Někdo říká, že chce být nezávislý, a proto chce vystoupit z NATO. Ale záhy přidává, že je nutné mluvit o neutralitě a být takto uznáni cizími mocnostmi. No není tohle pokrytectví? Tak chceme být nezávislí, abychom zase žadonili u cizích zemí o uznání jiného statusu? Tohle nedává smysl a lidé, kteří takto hovoří, nevědí, co vlastně chtějí. Neutralita je pro mě klišé a diplomatická přetvářka. My se přece chceme i po vystoupení vyjadřovat k mezinárodní situaci. My přece nechceme mlčet, ale naopak se chceme podílet na udržování mezinárodního míru a dodržování mezinárodního práva.
Jakmile někdo začne mluvit o nutné neutralitě v případě vystoupení z NATO, tak z toho cítím strach z možného vystoupení z NATO. A dotyční se hned alibisticky obracejí zase na ty pány z venku a žadoní, že když nás pustí, tak že my se podřídíme neutralitě, jejíž pravidla nám oni nadiktují. Co je tohle za jednání?
Jsou politici, kteří se bojí řešit zahraniční vojenské mise v rámci NATO, protože to mnohdy překračuje mezinárodní právo a již máme za sebou podíl na zločinech proti lidskosti. Ale ti samí politici se taky bojí vystupovat v zájmu práva a spravedlnosti proti cizím mocnostem. A tak je pro tyto bázlivé osoby dobré vystoupit z NATO a oprostit se od těchto potíží, ale zároveň chtějí dát těm stejným mocnostem najevo, že jim nebudou fušovat do jejich činností (jakkoli pochybných a nezákonných) a že za tímto účelem přijmou jakýsi status neutrality, který by jim tyto mocnosti měly požehnat. Nemluvme o neutralitě, ale mluvme o nutném vystoupení z NATO. O nějaké neutralitě můžeme mluvit, až z NATO vystoupíme - svobodně a sami za sebe bez spojování a podmiňování naším odchodem z Aliance.
ČR má od března 2019 stálé právo svobodné volby, zda setrvat, anebo vystoupit z NATO. Toto právo nemůže být podmíněno žádným papírovým statusem naší země. My už přece status máme - jsme samostatný státní útvar se svými státními orgány a ústavou.
Jistěže nám naši kuráž mohou dát cizí mocnosti pocítit. Ale takový je vývoj. Pokud chceme usilovat o vlastní suverenitu a svobodu, tak jiná cesta není. Připomínám slova TGM, kterého si každý bere do úst jen jako hodící se rétoriku bez činů. Ta slova jsou: "Nebát se, nelhat a nekrást." Dnes to ale politici přeměnili na: "Nebát se a lhát, a přitom si i nakrást."
Neutralita je přežitek. Neutrální znamená být nezúčastněný - hledět si svého. K čemu potom zastoupení např. v OSN, OBSE apod.?
Nekopírujme jiné země, ale vezměme si z nich dobré příklady - dílčí věci, které nám mohou pomoci vytvářet vlastní funkční systém v našem prostředí. Okamura může mít zajímavé myšlenky (horší už je jejich realizace z jeho strany), ale nelíbí se mi, jak nám pořád předhazuje Švýcarsko. Já nechci být Švýcar ani nechci dělat věci, protože je tak dělají Švýcaři. Já chci být Čech a chci dělat takové věci, které jsou správné, spravedlivé a poctivé bez ohledu na jejich původ.
Jiří Wagner, Agentura EXANPRO (Z emailové pošty ANS)

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473