KOMUNÁLNÍ VOLBY SE BLÍŽÍ

Nabídka Mimoňákům

Vážení spoluobčané. Jmenuji se Miroslav Starý a jsem obyvatelem našeho města Mimoně od roku 1982. V letech 1994 – 2010 (po čtyři volební období za sebou) jsem byl členem zastupitelstva, z toho i několik let členem rady města. V roce 2010 jsem už nekandidoval, protože mi nikdo přijatelný kandidaturu nenabídl. Došel jsem také k názoru, že by se zastupitelské práce měli chopit mladší.

Každé volby jsem nejen já, ale i další občané čekali, že příští zastupitelstvo bude lepší. To se ale nedělo. Neviním z toho jen samotné zvolené zastupitele. Bohužel se časem stále více i na této úrovni projevovaly a projevují úpadky politické kultury, které se z celostátní úrovně rozšířily až na místní a městské úrovně. Místo racionální spolupráce k prospěchu města to přineslo naopak dělení, skupinkaření vedoucí ke zbytečným problémům zpomalujícím nebo komplikujícím rozvoj města.

Strany v politickém systému ČR naprosto zklamaly. Místo naplňování programů a slibů jde zejména jejich vedoucím představitelům jen o získání vlastního prospěchu – poslaneckých a jiných křesel, míst v představenstvech, dozorčích radách apod. Své členy a voliče jen zneužívají k soukromým cílům.

Proto také došlo a stále dochází k úbytkům členů v hlavních – parlamentních stranách. Z důvodu zklamání a prováděných podrazů jsem také já k 1. 7. 2016 opustil KSČM. Mnozí bývalí členové, kterým není jedno, co se u nás děje, hledají možnost se uplatnit jinde, kde by to mělo smysl. I v našem městě nejnižší články stran prakticky vymizely a někteří pozůstalí mohou jen využít registrované firmy, aby nemuseli shánět podpisy pro možnost kandidovat v komunálních volbách 5. a 6. 10. 2018.

V důsledku nespokojenosti s vývojem směrovaným do slepých uliček začala malá neparlamentní sdružení jednat mezi sebou s cílem najít shodné body a na nich spojovat síly místo dosavadních dělení a štěpení. Jednou z takových aktivit se stala vlastenecká Aliance národních sil (ANS). Dne 2. června 2018 došlo v Domě odborových svazů v Praze k spojení ANS s politickým hnutím OBČANÉ 2011 – SPRAVEDLNOST PRO LIDI. Sjezd spojených subjektů přijal název ALIANCE NÁRODNÍCH SIL, zvolil své vedení a zahájil legální politickou činnost. Vedení nového politického hnutí mě požádalo, abych se s dalšími ujal jeho vedení a rozvoje v severních Čechách.

V této situaci nabízím svým spoluobčanům možnost postavení kandidátní listiny za ANS do komunálních voleb 5. a 6. 10. 2018 v Mimoni.

Tvrdím, že znám v Mimoni dost odborně zdatných a schopných, snad i nezaujatých a hloupým partajničením nepostižených lidí, kteří by mohli práci zastupitelstva pozvednout z dlouhodobých stereotypů ke skutečné občanské spolupráci. Vím, že se mnohým do takové práce nechce. Nic nedělat, kritizovat, pomlouvat a nadávat je přece mnohem snazší, než přemýšlet a snažit se pomoci. Nabízím možnost postavit kandidátku těm, kdo chtějí.

Hned v úvodu řeknu, že já sám do zastupitelstva už nechci. Vím dobře, kolik mi je a že volební období je další čtyři roky. Ale mám v této době možnost zastupovat nově vzniklé hnutí, které není vedeno nedůvěryhodným miliardářským principálem, a bez nutnosti shánět podpisy mohu skupině lidí, která by se rozhodla, umožnit kandidovat do zastupitelstva v našem městě.

Pokud by bylo nutné do počtu, mohl bych jít na nějaké místo v pozadí kandidátky. Raději bych byl v pozici člověka, který by předával životem nabyté zkušenosti a rady mladším, protože tak by to přece přirozeně mělo být. Učit se a přebírat od předcházejících generací to dobré a prospěšné! Pokud by bylo dost kandidátů a nemusel bych kandidovat, mohl bych plnit funkci zmocněnce, který by jménem kandidátky Aliance národních sil (ANS) jednal a přihlásil ji k registraci.

A tak se obracím na vás, občané, kterým záleží na budoucnosti našeho města! A nemusíte to brát osobně. Máte děti nebo už také dospělá vnoučata. Oni hlavně by se měli starat, oni tu budou žít!

Sám jsem se za ta léta poznal s mnoha dětmi – dnes už dospělými občany. Na táborech, v oddílech Jiskry nebo jinde. Z mnohých jsou dnes vyspělí, slušní a schopní lidé. A pokud zůstali nebo přibyli do našeho města, měli by tu chtít dlouho a spokojeně žít! Příkladem, bohužel jít nemohu, protože obě naše děti s rodinami už nemají bydliště v Mimoni.

A nyní prakticky:

Rozšiřte prosím, tuto informaci mezi své známé a kamarády. Zvažte, ochotu pomoct budoucímu vývoji u nás v Mimoni.

Pokud se rozhodnete vy, vaši známí, kamarádi, děti, je potřeba dát mi to vědět nejdéle do 15. 7. 2018 na kontakty:

606 590 473; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; Mimoň IV., Letná 207. Do kontaktů uvádějte jméno a možnost spojení - telefon nebo e-mail.

Potom by bylo nutné se co nejdříve (do týdne) sejít a vzájemně se domluvit na sestavení – pořadí kandidátů a hned podepsat i souhlas s kandidaturou.

Času je málo. Kandidátní listina musí být podána do 31. 7. 2018 (66 dnů před dnem voleb).

V Mimoni 17. 6. 2018

Miroslav Starý, pověřený vedením ANS pro severní Čechy, v. r.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473