POLITICKÝ SYSTÉM? SVRAB A NEŠTOVICE!

POLITICKÝ SYSTÉM V ČR?

Údajně je postaven na demokratické soutěži politických stran. Tvrdí to ústava i jiné zákony, i když skutečnost je naprosto odlišná od těchto zákonných předpokladů.

Politické strany, které by měly mezi sebou soupeřit o přízeň veřejnosti, nesoupeří. Pro méně chápavé: soupeření je soutěžení o to, kdo je lepší. Ve sportu se to dá změřit třeba stopkami nebo pásmem, mezi stranami by to mělo být tím, že aktuálně se vymezují vůči druhým, zaujímají stanoviska k nabíhajícím problémům a žhavým otázkám. A ne, že všechny zaujmou úplně stejný postoj nebo žádný. Musí se odlišit od ostatních! Jak jinak si může občan vybrat, kdo z nich je lepší?

To u nás nefunguje. Problémy a nikoliv malá žhavá témata nabíhají a co dělají politické strany? Mlčí.

Třeba takové vítání migrantů. Na tom se aspoň některé politické strany zviditelnily a získaly hlasy ve volbách do Parlamentu, i když někdy poněkud nepochopitelně. Třeba vítači migrantů – Piráti s členskou základnou pod 500 členů se dostali do Parlamentu a získali za volby cca 174 milionů Kč. (Měli by je asi uložit pro případ příchodu migrantů jako rezervu na výplatu migrantských dávek.) Na druhé straně SPD s Okamurou se naopak díky odporu k imigraci dostala do Parlamentu. Taková ANO získala na Sobotkově humbuku kolem Čapího hnízda a k migraci se ani vyjadřovat nemusela.

Máme před sebou druhé kolo prezidentských voleb se dvěma naprosto protichůdnými kandidáty, a to i ve věci migrantů a ochraně národních zájmů a kultury. Na jedné straně obhájce národních zájmů a odpůrce ničení vyspělé kultury našeho národa migranty, Miloš Zeman. Proti němu autor vítací petice vědců schopný prodat naše národní zájmy včetně nás – tedy našeho národa komukoliv. Loutka dobře ovládatelná, protože její schopnosti pro výkon funkce prezidenta jsou mizivé a bez radilů se nedokáže vymáčknout a i s radily mu to jde někdy dost těžko (kdo drží ovládací nitky, nám neřekne), Jiří Drahoš.

Naše, dosud nesoupeřící Aliance národních sil (ANS) se vyjádřila jasně a vyzývá k volbě Zemana už dva měsíce. A co nám k tomu řeknou naše soupeřící politické strany? Neříkají nic. O podělanosti v KSČM jsem se už vyjádřil, i když se i zde najdou výjimky – čest a sláva jim. Došlo nám e-mailem:

„Vážení přátelé, majitelé zdravého rozumu,

žádáme a prosíme Vás o podporu prezidenta Zemana ve 2. kole prezidentských voleb.

Nenechme se zviklat prohlášeními poražených členů „Hvězdné pěchoty“, kteří okamžitě po zveřejnění výsledku voleb hlásali podporu Zemanovu protikandidátu. Potvrdili tak veřejně to, co je už známo delší dobu a to, že jsou spojeni proti Miloši Zemanovi a proti zdravému rozumu v této společnosti.

Prosíme Vás, rozesílejte tento e-mail po všech internetových adresách inteligentních bytostí naší země. 

Děkujeme Vám - OV KSČM Domažlice“

A co naše „drahé“ politické strany? Nic. Nebo jste slyšeli, že KSČM (pan Filip), SPD (pan Okamura), ANO (pan Babiš), o ostatních raději nemluvě, vyzvali své voliče, aby volili jednoho nebo druhého? Cosi jsem zaslechl, že se vyjádřil pan Babiš k Zemanovi. Bylo to ale podivné a nijaké. Něco asi jako: ano, ale pan Zeman by měl …, takže nějaké podmínky podpory nebo jak to má prostý občan, a to i volič ANO 2011 chápat?

No, asi se nemohou vyjádřit … , co kdyby to vyhrál ten druhý?

Inu do voleb jsou ještě 4 dny. Třeba se dočkáme v tomto směru překvapení, někdo z podělaných se „pochlapí“ a jasně vyzve k volbě své „věrné“ i ostatní!

V Mimoni dne 22. 1. 2018, M. Starý 

Došlo těsně po zveřejnění:

Volme Miloše Zemana!

Střet o to, kdo bude příští hlavou státu, vrcholí. Ti, kdo jej prohráli minule, jsou v menšině i v Poslanecké sněmovně. Tím víc usilují o revanš. Kdo volí jinak, toho přezíravě urážejí. Sami se pasují na přemoudřelé „elity“. Své zemi škodí už skoro třicet let. To, co si chtějí vynutit teď, by jí ublížilo ještě víc.

Je čas rozhodnutí. Teď musí stranou vše, v čem se s vítězem prvého kola neshodneme. V tom, na čem záleží především, hájí české zájmy současný prezident. I naše výzva je proto jednoznačná: Nenechme věci náhodě! Volme Miloše Zemana!

Výkonný výbor ÚV KSČM

Tímto odvolávám, co jsem výše na adresu KSČM uvedl. Miroslav Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473