VYVĚTRAJÍ SI KOMUNISTI?

VYVĚTRÁ SE KONEČNĚ V KSČM?

Téměř současně s druhým kolem voleb do Senátu prohnal se internetovým ovzduším informační vítr oznamující možnost změn, na které někteří partajní klimatologové v KSČM už dlouho čekají.

 

Jako charakteristiku hlavního vzdušného proudu, který rozhýbal dlouho nevětrané, a nejen z toho důvodu už značně smrduté ovzduší v KSČM uvádíme - citujeme:

     „Týdeník občanské právo TOP

Lobistka a" šedá eminence" KSČM Mrencová v "klepetech"!

Paní Jana, o které se vtipkovalo, že to "M" v názvu KSČM znamená Komunistická strana Čech a Mrencové (jiné zdroje to uváděli, jako Komunistická Strana Čarodějnice Mrencové – pozn RSP), tráví dnešní večer ve vyšetřovací vazbě pro uplácení novinářů a vydavatelů periodického tisku.

Televize Prima, která zřejmě dostala včas avizo, tuto milovnici luxusních BMW limuzín natočila při transportu se želízky. "Jsem ráda, že konečně ´spadla klec´, pokoušela se mne existenčně zničit a neváhala mému vydavateli nabízet peníze za mé propuštění z redakce," svěřila se TOP reportérce jedna z kolegyň.Shodou okolností Mrencová nedávno podala na TOP trestní oznámení z důvodu pomluvy. Vedení TOP to uvítalo, neboť věřilo Policii ČR, která její praktiky nestranně prošetří. Bezesnou noc však bude zřejmé mít ekonomická místopředsedkyně a milenka Vojty Filipa přezdívaná v členské základně Tupá, která s Mrencovou léta čile kooperovala.“

     Jak to tak vypadá, „sebrali“ loutkovodičku slabošského pimprlátka v čele KSČM. Souběžně s touto informací nám přišla do redakce záplava reakcí. Vesměs typu: No konečně, … že by „boží mlýny“, … případně, jak říkávala jedna kdysi moje známá „na každou svini se kotel vody někde vaří“.

Z kladných a vítajících ohlasů, ke kterým bychom se přidali, byl asi zarážející jen jediný:

„Jen aby to nestáhlo i Vojtu pod hladinu...“

„Vojta“ si totiž nic jiného, včetně „utopení“, nezaslouží.
Obdrželi jsme i určité myšlenky a jeden reálný komplexní návrh postupu, jak situaci řešit.

Určitě je třeba svolat co nejrychleji mimořádné zasedání ÚV KSČM. Z ohlasů je i patrné, že řada okresních výborů už takový požadavek přijala nebo bude velmi brzy řešit.

Osobně se domnívám, že svolání ÚV KSČM v jeho dosavadním složení by asi nic nepřineslo. Jsem přesvědčen, že vedle požadavku na svolání mimořádného zasedání je třeba věnovat pozornost i jednotlivým členům ÚV KSČM za jednotlivé okresy, každý za ten svůj a ty, kteří kolaborovali s antikomunistickým loutkovým vedením, vyměnit v rámci kompetence OV KSČM za jiné.

Požadavek, že všichni členové výkonného výboru ÚV KSČM musí složit své funkce je jasný. Všichni!

Ti, kteří se ničím neprovinili a chovali se jako komunisté, se nemají asi čeho obávat – mohou být zvoleni do nového „obrozeného“ VV.

Je potřeba vybrat spolehlivé, schopné a slušné lidi nespojené se současným vedením, pověřit je úkoly, dočasně vedením KSČM, připravit a svolat sjezd.

Neměli bychom nic ani proti vymetení kolaborujících pracovníků ÚV a dalších, včetně kolaborujícího pana Chota u nás na Liberecku a Českolipsku. Před nějakými lety jsem se vyjádřil, že pro zajištění potřebného charakteru komunistické strany a vnitrostranické práce by bývalo bylo nejlepší, kdyby po roce 1989 se vymetly všechny partajní sekretariáty, obrazně řečeno, včetně domovníků a uklízeček, jakkoliv se to mohlo někomu zdát kruté. S personálními pozůstalými pozůstala i řada problémů, neduhů a nešvarů, které se v různých dobách také projevily.

Jistě by bylo třeba provést důslednou kontrolu hospodaření a všech smluv, hospodářský a personální audit a všechny náležitosti pracovně právní.

Komunista musí být optimista. Věřme tedy, že dojde konečně k vyčištění ovzduší, odstranění zdrojů produkujících mravní puch v KSČM, aby se zdravé síly, které v ní dosud přežily, mohly zhluboka nadechnout ke skutečné práci ve prospěch ponižovaných, utlačovaných a mohly přicházet a nastupovat další, nové!

V Mimoni 20. 10. 2014, za RSP M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473