BUDE TO ZASE ODPORNÁ FRAŠKA?

 

Předvolební tragikomedie na Liberecku začíná… (ó jak rádi bychom se mýlili – pozn. RSP)

Začátek, aspoň na Českolipsku byl tradičně dobrý. Proběhla okresní nominační konference,

která v tajném hlasování vybrala za okresní organizaci KSČM Českolipsko 5 kandidátů. Pro krajskou kandidátku KSČM je třeba postavit 17 kandidátů a jednoho náhradníka. Z těch 18-ti lidí dávají okresy Česká Lípa a Liberec po pěti a Jablonec a Semily po čtyřech návrzích. Českolipští navrhli těchto pět:

 

Lukáš Fuksa, KSČM, 31 let, technik SčVaK, zastupitel města Nový Bor, dále Ing. Jan MalecKSČM, 48 let, jaderný chemik, pracovník řízení jakosti DIAMO s. p., Ing. Miloš Tita, bez politické příslušnosti, 60 let, dopravní inženýr, starosta města Ralsko a krajský zastupitel za KSČM, Mgr. Šárka Kalvová, bez politické příslušnosti, 43 let, učitelka ZŠ, radní města Ralsko a Václav Větrovec, předseda OV KSČM, 59 let, zastupitel obce Kravaře.

Kromě prvého znám dost dobře všechny čtyři ostatní a podle mého názoru je to velmi dobrý a kvalitní výběr.

Za zmínku asi stojí, že Zákupští „členové KSČM“ (záměrně neuvádím komunisté, protože nejsou), vedení posluhovačkou Liberecké veleškodné, propagovali vehementně partajního krajského slouhu a sociálního udavače – současného poslance, stejně jako obecního policajta souzeného za krádež obecního majetku. Pan „bonzák“ ve službách veleintrikánky obsadil v tajném hlasování přes snahy „Zákupáků“ osmé místo. To je totiž tak: Když rozhodují lidé regionálně příslušní a místní, kteří znají dobře místně příslušné gaunery na základě vlastního poznání a zkušeností, nemůže to ani jinak dopadnout.

Přes tento dobrý začátek se zkušení a znalí děsí pokračování, kterým bude krajská nominační konference 11. 3. 2017 a očekávaného paskvilu, který z ní vzejde, jako dosud vždy.

Zřetelně úplně jinak totiž vybírali kandidáty třeba v okrese Liberec, jak o tom vypovídá následující poznámka došlá do redakce:

„Zvedne závoru, umí zvednout i ruku. Toť kvalifikací kandidáta L. Č. KSČM V Libereckém kraji. Volit KSČM v Libereckém kraji nelze ani se čtyřmi promile alkoholu v krvi. On se totiž kandidovat mimo Lysákový (převlečený za Mackovíka) chystá i ten, co zdevastoval okresní organizaci KSČM v Semilech a proslavil se ostudou několika exekucí. Aktuálně vrátný s pracovní činností čítající náročný úkol: Zvedat a spouštět závoru u jednoho objektu v Lomnici nad Popelkou. Ale což... v Parlamentu by zvedal a spouštěl horní končetinu aniž by činil cokoli jiného. Že to lze i 4 roky, už má vyzkoušeno z krajského zastupitelstva, kde si beze slova a jediného příspěvku poseděl předchozí 4 roky.“

Zpotvořeného výsledku manipulacemi a intrikami, jiného se asi nedočkáme. A i kdyby se nepovedlo, veleškůdkyně si to zařídí v KSČM o „poschodí výš“, jak už to má vyzkoušené.

I mezi členy KSČM je celkem běžný názor, že kandidátka, která by měla na prvém místě současného poslance a sociálního udavače, je nevolitelná. Osobně mi to potvrdilo už více členů KSČM. Někteří z nich zvažovali i nouzové opatření, že by odjeli odvolit na voličský průkaz mimo Liberecký kraj. Celkem tomu rozumím. Rádi by dali hlasy KSČM, ale rozhodně ne té „liberecké“. Povědomí o KSČM např. v ústeckém kraji máme celkem dobré. Podobně to platí třeba i o Mladoboleslavsku nebo Nymbursku. Není to zase tak dávno, co jsme byli s ústeckým jeden kraj, se sousedy a dalšími jsme spolupracovali. Řada vztahů a přátelství přetrvala dodnes. Mnohým je hodně líto, že organizačně nepatříme jinam. Mimo působnost intrikánského „penězonenažraného“ partajního mravního odpadu se sídlem v Liberci. Někteří z toho důvodu už KSČM opustili.

V Mimoni 26. 2. 2017, Miroslav Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473