JAK TO VLASTNĚ BYLO?

 

Jedna moje známá – bývalá spolužačka - mi poslala dopis, který obdržela od kamaráda Dana s tímto dovětkem: „Dana znám, není komunista ani socan. Je to obyčejný člověk, ale má všech 5 pohromadě.“

 

Dopis Dana:

„Ahoj,
byl jsem na demonstraci proti průjezdu americké vojenské kolony, řval jsem, skandoval proti americkejm imperialistům, ale co mě zajímalo hlavně, že tam byli magoři s vlajkama americkýmí, a to krásnými a novýmí a pěkně vyžehlenými. Zeptal jsem se, kde je tak rychle vzali, ty americké nové vlajky,  já osobně jí nemám a neznám nikoho, kdo by ji vlastnil. Otáčeli se a nechtěli mluvit, spíš se chtěli prát,  ... Pak jsem pochopil: přijela dodávka, (americká ambasáda) vyklopila snad 60 praporů americkejch, pak tam nastoupila fronta debilů a brali si je a za 15 dolaru museli mávat a řvát , když kolona projela, prapory se smotali a jeli před kolonu, kde to opakovali.
S nima jede TV - ČT 1 a pár fotografů a vše točí a fotografujou, že odpůrců s transparentama a fakt logickýmí projevy tam bylo 50krát víc nezaberou a ani nesmějí, do TV musí být vítání a přátelství. Chtělo se mi zvracet!! Připadal jsem si jako kdysi na Závodě Míru nebo v televizi  Ein Kessel Buntes, prostě trapná show se vším všudy. Američani si dělaj tankodrom z naší republiky a ještě si platí Vítače a potlesk. Všude bylo hodně policistů a ty sebemenší projev proti americkejm vojákům hned potlačovali, ale „Vítači“ a zaplacení praporečníci, když něco zkusili, provokovali, nadávali - byli chránění!
Bylo mi na zvracení a ještě víc, když jsem potkal chlapíka  s obrovským modrým praporem, kde žlutě bylo napsáno - Prague-Majdan! Tak jsem k němu hned šel a s fakt velkou ironií se zeptal, co to k sakru znamená, myslím, že nějakej Majdan je někde na té fašistícké Ukrajině, a on mi řekl, že je v Praze Majdan! Po mém dotazu, zda se tady bude taky střílet a začnou pochodovat polofašistické oddíly a zda budou tady taky dělat taková zvěrstva, jako na Ukrajině hned přiběhli dva chlápci a co že to chci a ať vypadnu, už jsem se zaradoval, že si konečně i bouchnu.
Dozvěděl jsem se, že tuto organizaci založil Kocáb a řekli mi, že v Praze chtějí taky Majdan.
Nevím, kolik měli ukončených tříd na základní škole, jejich projev byl dost nevalný, zato velmi agresivní.
Jedu domů a je mi na zvracení, pak si pustím televizi a tam vídím kolonu americkejch transportérů a davy lidí s americkéjma praporama, a reportéra, kterej se skoro „udělal“ při komentování, jaká to byla nádhera a jak moc český lid miluje americké osvoboditele! Zase se mi chtělo zvracet!!!
Ahoj  Dan.“

PROLHANA TELKA

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473