BYLO TO PRYMA?

Co je a co není demonstrace?

Jak nemá vypadat demonstrace, jsme mohli přímo zažít, nebo vidět na videozáznamech z pražského Staroměstského náměstí z neděle 18. 10. 2020.

Nejdříve vám nabídnu text, který nám přišel do redakce 19. 10. 2020:

„Ukázka ze závěru knihy Gerharda Wisnewského: „Bilderberg - kdo tahá za nitky moci“ (str. 289):

Velký diktátor světa zatím ještě neexistuje. Zato se však v jednotlivých oblastech tato diktatura již vytváří. Už nyní začínáme pociťovat zničující důsledky rušení hranic a centralizace. Již byla zřízena světová ministerstva, jako například "Světová zdravotnická organizace" (WHO).

Stejně jako se v Ministerstvu lásky George Orwella mučilo a v Ministerstvu pravdy lhalo, nemá ani

Světová zdravotnická organizace OSN nic společného se zdravím, nýbrž s jeho ničením.

V roce 2009 například WHO doporučila, aby se celosvětově ve velkém stylu používaly nedostatečně otestované vakcíny proti "prasečí chřipce", a až poté se sledovalo, jaký vliv mají tyto látky na člověka. Tím, že diktátu WHO je podřízeno téměř dvě stě států, má toto "Světové ministerstvo zdravotnictví" prakticky absolutní moc nad zdravotním prospěchem světové populace. A jak si vzpomínáme, bylo i

vytvoření OSN preferovaným projektem Bilderbergu.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula je členem Světové zdravotnické organizace (WHO) - je de facto protektorem ČR - a byl dosazen do úřadu premiérem Andrejem Babišem a jmenován prezidentem Milošem Zemanem.“

Poznámka k tomu textu:

Patřím k lidem, kteří nechápou, jak se mohl stát chlap vyhozený ministrem zdravotnictví z místa ředitele nemocnice v Hradci králové pro finanční machinace, napojený na farmaceutické zlodějské firmy, ministrem zdravotnictví ČR. Dle mého soudu v této funkci páchá obrovské škody. Že jsou škůdci v naší zemi řízeni odněkud ze zahraničí, není nic nového. Zvykat bychom si na to ale neměli a trpně by to hlavně neměli přijímat prezidenti nebo premiéři, pokud chtějí vykonávat řádně své funkce a ne být jen trapnými loutkami a kašpárky.

Tímto úvodem se dostávám k tomu, že bych mohl se účastnit demonstrace proti škodlivým opatřením a lidem, kteří je provádějí. Vycházím z toho, že světový cirkus COVID-19 nevyvolaly potřeby ochrany zdraví, ale jejich původ je jasně politický a ekonomický.

A teď k demonstracím:

Podle mého názoru by demonstrace měla být shromážděním lidí, kteří mají nějaké požadavky. Samozřejmě – čím více lidí se sejde, tím větší váhu bude demonstrace mít.

Demonstranti by jasně měli vyjadřovat své požadavky. To se může dít transparenty s hesly a požadavky a také projevy řečníků k předmětu demonstrace. Projevy řečníků bývají provázeny projevy souhlasu nebo nesouhlasu účastníků. Dobře je, když z demonstrace vzejde prohlášení obsahující požadavky k vládním a zákonodárným orgánům. Mohlo by se i stát, že demonstranti vyberou delegaci a vyšlou ji k jednání se zmíněnými orgány.

Jakékoli pokusy nebo projevy násilí a narušování řádného a klidného průběhu demonstrace akci poškozují a znehodnocují.

A k tzv. demonstraci na Staroměstském náměstí 18. 10. 2020:

Demonstraci svolalo HON. Skupina lidí, kteří se nazvali „Hnutím občanské nespokojenosti“ a nemají právní subjektivitu, protože dosud nebyli zregistrováni ministerstvem vnitra, jak prozradil na kameru jeden z jejich mluvčích. Osobně bych se ani nedivil, kdyby zaregistrováni nebyli. Občanská nespokojenost bez bližšího určení je nesmysl. Nespokojený mohu být s něčím. Ale být nespokojený obecně, t. j. se vším, i tím co teprve přijde, je blbost.

Na demonstraci jsem nebyl. Shlédl jsem videozáznamy pořízené některými reportéry, např. Sputniku. V souvislosti mě napadla slova Čendy Jirsáka o „opovážlivém spoléhání na milost boží, což jest smrtelný hřích“. Přeloženo do současnosti šlo o „opovážlivé spoléhání na vedení ministerstva vnitra neschopným ministrem“.

Opovážlivé spoléhání nevyšlo. Došlo k zásahům policie včetně použití vodního děla (potyčky nebo zatýkání jsem neviděl, použití vodního děla viděl). Soudě podle průběhu demonstrace byly tyto zásahy naprosto oprávněné a Policii ČR (nevím, jestli tam byla i městská) bych pochválil. Když byste se nedívali na záznam z akce a poslouchali jen zvuk, mohli jste mít dojem, že jste se ocitli na frontě 2. světové války. Dělbuchy a petardy působily hrozivě. Jedna žena se tam strachovala o své auto, které měla zaparkované v místě, odkud se ozývala největší „kanonáda“. Možná se demonstranti shlédli v záběrech z občanských nepokojů v západních zemích plných násilí, ničení, zapalování a převracení aut a podobně. Videozáznamy byly dosti dlouhé, ale v převládajících petardách a kraválu se mi nepodařilo zaslechnout k čemu „demonstrace“ směřovala a jaké byly její požadavky. Transparentů nebylo mnoho a jejich autoři si často pletli vyjadřování požadavků s vulgárními nadávkami.

Projevy byly spíše vykřikováním nějakých podivínů, kteří se chtěli sami možná zviditelnit (herec Knor) a bylo těžko možno pochopit, co vlastně chtějí. Mně třeba zaujal zvláštní muž, který hlavně hlásal, že jeho dědu – Antonína Sochora zvraždili komunisti a fingovali to jako autonehodu. Jestli byl skutečně vnukem Antonína Sochora, netuším. Antonín Sochor měl syna Ludvíka (nar. 1943) a dceru Lenku (nar. 1947). Kolik vnuků, nevím. Měl jsem čest vidět syna Ludvíka v hodnosti plukovníka a jeho syna, tedy vnuka (rovněž ve vojenském) v roce 2017 na Memoriálu A. Sochora ve Stráži pod Ralskem. Oba, na rozdíl od křiklouna ze „Staromáku“, působili dojmem slušných lidí. Mohu k tomu jen dodat, že jde o Memoriál A. Sochora je akcí pořádanou ČSBS, podporovanou vlasteneckými organizacemi, které se účastní i dost komunistů. (Komunisty nemyslím členy komunistické strany. Dle mého názoru „komunista“ je způsob života a jednání, kde přednost mají společné zájmy před soukromými zištnými zájmy.) Dále to nerozvádím. Nebyla to snad demonstrace proti komunistům nebo ano?

Podle mého akce neměla charakter normální demonstrace. Byl to projev anarchie, zmatek nad zmatek, chaos a bordel. Zákrok policie k obnovení pořádku byl proto zcela na místě. Vnímám to jako konečně správný zásah a činnost, když jsme si často stěžovali, že policie nekoná, protože v zajetí stupidních zákonů a omezení nemůže to nebo tamto nebo ono – nemůže prostě nic dělat.

V Mimoni, 20. 10. 2020, Miroslav Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473