REDAKCE UVÁDÍ NA PRAVOU MÍRU

Doplnění naší informace z 11. 9. 2020:

Vážení čtenáři, nedávno jsme uveřejnili přepis videozáznamu prezidenta D. Trumpa o vyhlášení stanného práva v USA. Po zveřejnění tohoto přepisu jsme obdrželi jednu reakci, že se pravděpodobně jedná o projev staršího data. Obsah projevu a prezidentovy formulace tomu ale nenasvědčovaly. Později jsme obdrželi další informaci potvrzující také vyhlášení stanného práva v USA. Dnes, 27. 9. 2020 jsme obdrželi reakci paní, která žije ve Washingtonu DC. Text reakce uvádíme v plném znění a přidáváme naši odpověď zasilatelce.

„Dobrý den,

Reaguji na přepis Vašeho článku v Severočeské pravdě. Tento projev prezidenta je už staršího data, nikoli z 11. září. Jedna se o projev na přelomu května/června 2020 krátce po smrti George Floyda. Stanné právo bylo následně vyhlášeno v několika amerických státech - Californie, Philadelphia, Washington DC, které pak bylo následně po cca dvou týdnech zrušeno. Já žiji ve Washingtonu DC a žádné stanné právo tu momentálně není. Mate asi špatné informace :))

Děkuji a přeji hezký den.

Daniela Stránská“

Odpověď redakce SP:

Vážená paní, děkuji Vám za Vaši reakci. Začnu od konce. Z oficiálních informačních prostředků nemáme jen špatné, ale téměř žádné důvěryhodné informace. Takže jsme nebyli informováni o projevu prezidenta ani o smrti Georga Floyda, a dodnes příliš nevíme, o jaké úmrtí a jakého člověka vlastně šlo. Potom se samozřejmě stává, že se k nám informace odstávají těžko anebo také s velkým zpožděním. Tak jsme záznam projevu prezidenta z června dostali do naší redakce 11. září. Nicméně i z Vašeho vyjádření vyplývá, že v některých státech USA prezident stanné právo, byť dočasně, vyhlásil. O tom nás naše sdělovací prostředky zapomněly informovat. Z důvodu upřesnění naší původní informace, kterou jsme obdrželi ze dvou na sobě nezávislých zdrojů, uveřejníme Vaše sdělení a naše vyjádření k němu.

I Vám přeji hezký den a nejen dnešní.

Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473