ODSUN NĚMCŮ BYL OPRÁVNĚNÝ!

O oprávněném odsunu Němců

         V letošním roce si připomínáme 75. let od ukončení druhé světové války. Minulý týden jsme si připomněli výročí vypálení Lidic a přesto je tu skupina lidí, kteří zapomínají na nejen válečné útrapy, které nám němečtí nacisté přivedli.

         Za Protektorátu Čechy a Morava zemřelo přes 360 000 Čechoslováků, milióny lidí ztratily vlast, příbuzné a svobodu.                                              

         V roce 1938, začalo už před podepsáním mnichovské dohody stěhování Čechů z pohraničí, kvůli německým násilnostem, nejen na Židech. Nejvíce pronásledováni byli z politických představitelů komunisté, sociální demokraté a někteří křesťanští demokraté, to z důvodu, že bojovali největší mírou proti nacismu. Po podepsání Mnichovské dohody v roce 1938, kdy nás západní státy zradily, začal v pohraničí a i v České Lípě chaos – docházelo k zabíjení Čechů (známá je například akce v Postoloprtech – muži byli drženi a museli přes vesnici po kolenou pochodovat a křičet – „my jsme český židovský prasata“ – při tom všem byli mláceni a mučeni) odcizování majetků a trápení.

         Je nám hanba, že město Česká Lípa, si nepřipomíná odsun Čechů z pohraničí, ale připomíná si odsun Němců, který byl jedním z výsledků z dohod v Postupimi. Samozřejmě, že na konci války docházelo k násilnostem na Němcích, ale byly to násilnosti neoprávněné? Lidé za Protektorátu přišli o rodinu, přátelé, vlast a svobodu – v čem je tak nepochopitelný vztek Čechů, kteří museli v roce 1938 uprchnout ze svých domovů!?                                                               

         Jsme jasně proti snahám změnit výsledky druhé světové války. Jsme proti přepisování historie a omlouvání fašismu. Přes 85% Němců volilo v roce 1938 Henleinovu stranu SdP – svůj osud si tak vybrali. Těch 15% Němců – především Židé a komunisté byli v době obsazení týráni a vražděni, takže příliš Němců, kteří se neprovinili, bohužel nezbylo. Odsun byl naprosto oprávněný!

OV KSČM v České Lípě

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473