NOČNÍ VLCI V ČESKÉ LÍPĚ

Jízda motorkářského klubu Noční vlci ve výroční dny konce 2. světové války z Moskvy do Berlína, připomínající vítězné tažení Rudé armády proti fašistickému Německu se v posledních několika letech stala velmi populární a sledovanou.

Když jsme zjistili, že letošní trasa vede přes Českou Lípu, rozvinulo se usilovné pátrání po podrobnostech. Skupina motorkářů měla podle propozic akce být v 11 hodin v Mladé Boleslavi a ve 13 hodin v České Lípě na prostranství u čerpadla Benzina ve směru na Nový Bor (proti OBI). Zde ji už před 13. hodinou očekávali první nedočkavci v čele s Jaroslavem Foldynou z Děčína (na fotce druhý zprava).

2 folda a

A tady ještě jednou – sólo, se svou motorkou,

1 folda

která poté, co z ní sesedl, byla obklopena mnoha zvědavými lidmi a stala se krátce besedním centrem, ve kterém dotazy na J. Foldynu jen pršely, a on na ně hned odpovídal. Noční vlci nabrali z Mladé Boleslavi asi půlhodinové zpoždění, tak byl časový prostor na otázky a odpovědi.

A tady už je vyrovnaná část řady motorek, které opatřené vlajkami dorazily.

1 rada

Pod tímto praporem osvobodila východní – zejména Rudá armáda - mnoho zemí a téměř celé Československo.

1 SSSR

Nechyběla ani vlajka Slovenska, jak nám předvádí Václav Větrovec. Sympatická motorkářka nám prozradila, že oba její rodiče pocházeli ze Slovenska.

1 SK

Skupina obohacena o několik výtisků právě vyšlé Severočeské pravdy potom pokračovala přes Nový Oldřichov a Českou Kamenici do Děčína s další naplánovanou zastávkou a vystoupením v krajském městě – Ústí nad Labem.

Hezký zážitek a setkání s upřímnými lidmi v této blbými politiky vytvářené do falešné a prolhané podoby usilovně formované době. A nebyl to jediný hezký zážitek. Na místě mi byla nabídnuta přihláška do Spolku česko-ruského přátelství. Přihláška je velikosti A5 a toto je čelní strana:

dík narodu

Uvnitř - druhá strana vypadá takto:

dik narodu 2

Na třetí straně (vedle druhé) jsou osobní přihlašovací údaje, datum a podpis. přihlášku jsem vděčně přijal a když jsem ji doma vyplňoval, přestože bylo 7. 5., jsem napsal datum přihlášení 9. 5. Asi pochopíte proč.

Z České Lípy, 7. 5. 2020, Miroslav Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473