LOUČENÍ FINKY S BREXITPARTY

Skvostný projev odvážné poslankyně v Evropském parlamentu: “Brexit je jen začátek. Tohle je odpočítávání. Končíme!” Další facka Německu a jeho projektu Čtvrté říše.

 31. 1. 2020

Odchod Velké Británie znamená pro německý projekt Evropské unie těžkou ránu. Přibývá zemí, které se vzpírají diktátu Německa a jeho byrokratické mašinérii, kterou svírá Evropu. Poslankyně Laura Huhtasaari (Finská strana) přednesla v souvislosti s Brexitem ve zkoprnělém Evropském parlamentu 29. 1. 2020 tento projev:

“Vážená paní předsedkyně, toto je poslední odpočítávání. Následující pátek bude nádherný den pro Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Brexit je vítězstvím obyčejných Britů proti zvláštním zájmům nadnárodních společností a dalších elit. Tato dvacátá léta jsou dekádou, kdy národní státy v Evropě zažijí vrcholný návrat. Mezinárodní nezodpovědná byrokracie bude oslabena ve prospěch skutečné demokracie na národní úrovni. Británie bude mimo EU triumfovat.

Ostrovní národ započal silnou změnu, kterou není možné zastavit.

Loučím se s vámi Brexit - Party! (... a obrátila se za sebe k europoslancům Velké Británie – pozn. RSP) Miluji vás, kluci!”

(Doslovný překlad.)

eu finka

Laura Huhtasaarběhem svého projevu na téma vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie.

Finská poslankyně Laura Huhtasaari se s tím nepáře. Již dříve prohlásila, že “Evropská unie a její byrokrati je zdržují,” nebo že “Brexit je vítězství demokracie nad diktátem Evropské unie.”

Finská strana, jíž je Laura Huhtasaari členkou, je významným politickým uskupením Finska. Ve volbách v roce 1999 skončila těsně druhá a potvrdila tak celoevropský trend nástupu vlasteneckých protiimigračních stran.

V Itálii, ve Francii, Německu a dalších zemích tyto strany vítězí a tzv. “tradiční” – většinou proevropské – strany oznamují, že s nimi spolupracovat nebudou. To má za důsledek pokles jejich preferencí ve prospěch vlasteneckých stran. Ve většině zemí je referendum na téma vystoupení z EU zakázáno. Je stále jasnější, že německý projekt EU se děje PROTI vůli občanů.

Německo považuje vlastenecké strany po celé Evropě úhlavního nepřítele svého projektu Čtvrté říše. Pomocí napojených mainstreamových médií (u nás Česká televize, tzv. Bakalovo impérium a částečně také Babišova média, jedoucí samospádem) tyto strany nálepkují jako “extremistické”, “pravicové” a “populistické”.

Stále jasněji se ukazuje, že projekt Evropské unie je jen a pouze snahou Německa ovládnout Evropu, o což se neúspěšně pokusilo během dvou předchozích válek, když si z jednotlivých států vytvářelo své protektoráty. Nyní to zkouší pomocí byrokracie a iluze dotací, které ovšem záhy hodlá vybrat zpátky formou různých ekologických daní.

Po odchodu Británie Německo cynicky odmítlo snížit celkový rozpočet (o britský podíl) a nechalo ho ve stejné výši, což znamená, že jednotlivé státy budou muset za Británii doplácet.

Česká „vlastenecká“ strana (SPD), poslanci generál Hynek Blaško a Ivan David se v europarlamentu drží vzadu. Přitom právě Brexit byl pro ně – a nejen pro ně – skvělou šancí na získání sympatií veřejnosti.

Tak snad příště?

(Převzato.)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473