PLYN JE HOLT PREVÍT...

Vyhlášení solidarity

V pátek (6. 12. 2019) došlo k pozdní sklizni plodů listopadového převratu z roku 1989.

Výbuch plynu smetl část vnitřního schodiště domu a požár má 8 obětí. Okna v okolních budovách jsou rozbita. V tomto konkrétním případě jde pravděpodobně o neodbornou rekonstrukci rozvodu plynu v jednom z panelových domů sídliště v Prešově.

Jak je to možné? Po roce 1989 vidíme trvalé snahy o privatizaci veřejných služeb a o hrubé podcenění výchovy odborných pracovníků řady technických profesí spojené s rozpadem učňovského školství. V tom jsme v obou republikách na jedné lodi a důsledky se nutně dostavují. Jedním z nich je i výbuch v panelovém domě v Prešově. Vyhlašuji solidaritu s postiženými občany a žádám kompetentní orgány o zprávu, jak podobným tragédiím v budoucnu zabránit. V České republice máme podobné problémy a je jen otázkou času, kdy můžeme dojít k podobným koncům.

KOHLAJS

 

 

 

 

 

Jaromír Kohlíček

Pozn. RSP: Není to tak dlouho, co jsme v regionálním zpravodajství ČT viděli reportáž z demolice bytového domu, tentokrát v České republice. Demolice byla prováděna v důsledku výbuchu plynu a následného požáru, který zničil několik bytů v horních patrech a narušil statiku domu, takže bylo rozhodnuto místním úřadem státní správy, že se dům nebude opravovat, zdemoluje se a uživatelům se zajistí jiné bydlení. Proti Prešovské tragedii došlo k výbuchu v době, kdy téměř všichni uživatelé byli mimo budovu kromě jednoho, který nebyl zraněn a zavolal hasiče. M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473