PARTAJNICKÉ MANÝRY

Svatopluk Otava: „Diskuzi“ ve stylu vylučováním ze strany uznává ODS, ČSSD i KSČM

12. 11. 2019

Svazáci Petra Fialy (ODS) se zbavili konkurenčního oponenta Václava Klause ml. vyhazovem. Svazáci Jana Hamáčka (ČSSD) to zkusili s Jaroslavem Foldynou také, ale zatím to nevyšlo. Zkusí to jistě znova. Svazáci Vojtěcha Filipa mají bohaté zkušenosti a umějí to vzít více od podlahy. Hned v základních organizacích.

CTK Sv Otava

 

 

 

 

Foto: archiv Svatopluka Otavy

Popisek: Svatopluk Otava, ČTK

Jak na sobotním sněmování Aliance národních sil prozradil (bývalý) komunista Zbyněk Cincibus, rodná strana (dnes KSČM) jej vyloučila. Důvodem měl být zločin pana Cincibuse, jenž v posledních eurovolbách podpořil vlasteneckou ANS ze zhola nevolitelného místa (č. 13 tehdejší kandidátky) osobní účastí. Ano, také kandidoval (stejně jako jiný člen KSČM na 20. místě – pozn. RSP). Trest byl rychlý a nekompromisní. Vyhozen. (Jeho stranický kolega údajně dopadl stejně – pozn. RSP)

Zbyněk Cincibus se vnitřně cítí stále stoupencem komunistických myšlenek („Jsem komouš“, zahájil svou účast na setkání coby reprezentant Klubu českého pohraničí.) Berte – neberte. Starý komunista se tak cítí stejně, jako se cítí být Čechem.

cinc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyloučený Zbyněk Cincibus

A zatímco to první cítění by mu asi politicky docela prošlo u party kapitalistů s rudými knížkami, co věrně stočení u nohou šéfa Babiše hlídají jeho parlamentní většinu, to druhé jej stálo členství ve straně, jejíž vedení ohlupuje zbytek členstva i voličstva občasnými mediálními výstupy, ale praktické iniciativy (třeba podporu Klubu českého pohraničí nebo Aliance národních sil) nekompromisně trestá.

Za svého člena se marně stavěla jednohlasně jeho základní organizace (i jeho okresní výbor KSČM v České Lípa – pozn. RSP). Jejich okresně-krajská šéfová (čert se vyznej v jejich webových stránkách, nesrozumitelných a tajemných, jako hrad v Karpatech), svazačka Mgr. Dana Lysáková rozhodla jednoznačně. Cincibuse vykopnout! Milý příklad, jak dnes komunisté ctí vnitrostranickou demokracii, když jedna svazačka zavelí a základní členstvo je v zádeli.

Zbyněk Cincibus říká, že nad soudružkou Lysákovou drží osobně ochrannou ruku soudruh svazák a kapitalista Vojtěch Filip osobně. A ono to do sebe zapadá. Neoliberální multikulturalismus je jen převlečený bývalý internacionalismus. Snad jen s tím rozdílem, že zmiňovaný internacionalismus nebyl tak očividně rasisticky zaměřený proti bílým Evropanům.

Holt, komunisté umí jít s dobou. A kdeže mizí jejich voliči? A členstvo?

(Převzato ZDROJ - Parlamentní listy.)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473