"ZASLOUŽILÁ" CHRAMOSTOVÁ ...

(Odvodil jsem od „zasloužila by ….“)

Vlasta Chramostová: V 50ých letech sňatek s kovaným komunistou, vysokým funkcionářem, ředitelem brněnského rozhlasu, na svatbě jim byl i krajský tajemník KSČ Otto Šling.

Když manžel upadl v nemilost, byl vyhozen a pracoval na šachtě, tak se s ním rozvedla. Hrála v Armádním divadle (dnes Vinohradské, tehdy ideologicky kované) samé svazačky a údernice, stejně jako ve filmech. 1951 kolektiv tohoto divadla píše petici, kde žádá „trest nejvyšší“ = smrt, pro Jiřinu Štěpničkovou za pokus o útěk za kopečky - Chramostová podepsala (dokument se v ÚSTRu „ztratil“). Další manžel - Babraj, sochař, seznámili se na cestě na pátý celosvětový festival komunistické mládeže ve Varšavě. 1957 se dobrovolně dává k StB - ve svých pamětech: „chtěla jsem mít role, nepočítat každou korunu“. Krycí jméno Klára. Přiznala, až když se to provalilo z Cibulkových seznamů.

V těch nejhorších letech. Její kariéra jede. 1962 - vstup do KSČ. 1963 zaviní nehodu, při níž způsobí smrt svého 4 letého syna - nechá se hospitalizovat na psychiatrii, poté není ani stíhána. V 68. špatně vycítí vítr a dá se do party komunistů, která boj o moc prohrála - zákaz hraní dostala až v roce 1973. Pak začala profesionálně „disidentovat“.

Dle mne typická vyčuraná kariéristka, která pro svůj osobní blahobyt a kariéru je ochotná udělat opravdu hodně. Zatím se fakta o jejím životě dají poměrně snadno zjistit - proč nám ji cpou jako morální vzor? Buď už sami věří svým žvástům o tom, že lidé mimo jejich bublinu jsou totální idioti, nebo jsou to už totálně zblblí havloidé.

Říká se „o mrtvých jen dobře“. Také se říká: „Komu čest, tomu čest!“ a komu ne, ….. Račte si vybrat.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473