ZNEUŽITÁ OBĚŤ JMÉNEM GRÉTA

Gréta je oběť

Světový fenomén Greta? Ale no tak! Šikovný marketing a snaha manipulovat lidi to je! Greto, i ty jsi obětí!!!

Školou povinná Greta zaplnila stránky světových médií a sociálních sítí. Kde se vzala tak najednou??? Před půl rokem nikdo netušil, že nějaká Greta aktivistka vůbec existuje. Její rodina není v postavení, aby si takovouto mediální kampaň mohla dovolit. A ona přesto vylétla jak raketa a honosí se nobelovkou v 16 letech. Mnozí význační vědci na toto ocenění čekali celý život a mnozí se jej ani nedočkali. Není Vám už toto podezřelé???

Greta-Thunberg-v-OSN

Greta Thunbergová v OSN.

Greta má v určitých záležitostech určitě pravdu, ale ta její pravda se zabývá především důsledky a nikoliv příčinami. Je mi dost divné, že při svých plamenných projevech opomíjí politické a mocenské konsekvence, které jsou především tím hlavním základem současného neutěšeného stavu. Jsem toho názoru, že ten, kdož Gretě píše její projevy, tak zcela opomenul podprahové vnímání a já jsem si dal tu práci, abych si její projevy poslechl a to několikrát. Když to slyšíte jednou, či dvakrát, tak Vám dozajista uteče skutečná podstata, ale když tomu dáte více času, tak to objevíte. Je to psychologická hra. Greta se v této hře stala hráčkou číslo jedna, ale mě spíše zajímá její trenér a realizační tým. Zajímá mě její generální manažer-tedy ten, kdož Gretu k této roli vybral a najal. Osoba, která jí píše texty, je pro mě už nezajímavá, neb už jsem přišel na skryté záměry těchto projevů.

Greta byla k této hře vybrána záměrně a mainstream se ji snaží ikonizovat. Proč záměrně??? Při vší úctě, a to mi věřte, není mým zájmem vysmívat se její chorobě a je mi jí dokonce líto. Je to autistka a její mozkové pochody jsou nečitelné a nevyzpytatelné. Právě proto je hráčkou číslo jedna. Autoři hry vsadili na lidské pudy a soucit společnosti. Vsadili na to, že je to vlastně ještě dítě a že bude na základě tohoto vyvolávat u lidí pozitivní emoce. Greta je v podstatě obětí svých chlebodárců. Plní do detailu zadání své role. Jako autistka má v mozku daleko rozvinutější paměťové centrum a toho je využíváno. Nicméně jiná mozková centra padají zase hluboko pod běžný průměr. To je úděl autistů. Je však pravdou, že v jistém smyslu mohou být autisté dokonce geniální, ale v běžném životě zcela nepoužitelní. Příklady tu jsou. Přijde mi však docela sprosté zneužít k mocenským a politickým cílům prakticky ještě dítě.

Greta pronesla slova o tom, že jí bylo ukradeno dětství, že byly zničeny její sny. Kdo jí to dětství ukradl??? Nebyla to celá společnost!!! V prvé řadě ji dětství mohli ukrást rodiče a stejně tak její sny. Sen však není realita, a kdo ví, co se odehrává v mozku autisty??? Vždyť s tímto problémem si lámou hlavy mnohé lékařské kapacity a nevědí!!! Autista má v mozku svůj svět a málokdy do něho pustí někoho zvenku. Dětství a sny jí tedy mohla vzít největší měrou její nemoc. Mnohé by o ukradeném dětství mohly vyprávět třeba děti z Etiopie, Čadu, Eritrei, Sýrie, Iráku, Srbska, či třeba Libye. Ano-tyto děti mají právo hovořit o ukradeném dětství a zničení jejich snů, ale Greta??? Jedině snad důsledkem její nemoci, ale jinak ne, protože na rozdíl od výše uvedených dětí si žila v blahobytu a bez válek. Na toto autor jejích projevů pozapomněl. Opomenul záměrně i to, kdo je největším zlodějem dětství a snů. Je to bezesporu kapitál a kapitalismus, který vytvořil mocenské struktury schopné každého svinstva. Je to právě kapitál a kapitalismus, kdož brutálním způsobem drancuje celou planetu a krutým způsobem vykořisťuje lidi a národy. Neštítí se ani zabíjet. Viz Irák, Libye, Srbsko, Sýrie a teď je na tapetě Irán. Neříkej mi Greto, že to při své nadměrné inteligenci nevíš.

Jsem docela rád, že se za obhajobu Gretiných projevů postavilo několik takzvaných Českých osobností. Alespoň víme, kdo je kdo. Úplně otevřeně jste totiž veřejnosti sdělili, kdo vlastně jste a co jste za špínu. Prozradili jste, že patříte ke skupině prodejných námezdních dělníků mocenských struktur, snažících si za každou cenu udržet moc nad lidmi a to klidně i za cenu dezinformací, lží a marketingových tahů. Všichni lidé však nejsou blbci pane Klusi, Bango, či pane Hrušínský. Vy jste ubohé děvky manstreamu, který využívá vaši mediální známost, a vy si chcete z toho všeho urvat také něco pro sebe. Neuvědomujete si však fakt, že Greta je jiná liga a vy jste oproti ní jen okresním přeborem. Máte však smůlu, protože Česká společnost vás již delší dobu vnímá jako parazity společnosti.

Závěrem si dovoluji Vás občany vyzvat. Neodsuzujte Gretu. Je to ještě dítě bez zkušeností a navíc je vážně duševně nemocná. Byla a je sprostě zneužívána k politickým a mocenským účelům. Odsoudit bychom měli ty, kdož Gretu do tohoto vmanévrovali, ty kdož ji platí a ty kteří se neštítí zneužívat děti ke svým mocenským hrám.

Oldřich Rambousek

Štvanice na českého psychiatra: Kvůli Gretě musel skončit. Vítejte v nové totalitě

BY TEREZA · 2. 10. 2019

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil na svém účtu na Facebooku post, v němž se vyjadřuje k tomu, že jeden z českých dětských psychiatrů, Jaroslav Matýs, rezignoval. Údajně ho k tomu dohnala skutečnost, že se vyjádřil k tomu, co na Valném shromáždění v USA předvedla mladá eko-aktivistka Greta Thunbergová. Ve svém příspěvku Jiří Ovčáček hovoří o nové totalitě a také o tom, jak se z jeho profesního konce někteří radují.

„Vítejte v nové totalitě. Definitivně. ‪Dětský psychiatr Jaroslav Matýs se kriticky pustil do tématu „Greta“. Okamžitá „levicově-liberální“ protistřelba. A úspěšná. „Pokrokoví“ na sociálních sítích se právě teď radují z profesního konce „drzého“ lékaře,“ píše Ovčáček v postu, k němuž připojil vyfocený status sloupkaře Deníku Referendum Petra Bittnera.

Právě Bittner ve svém statusu naráží na to, že Matýs musel kvůli rozhovoru pro portál Info.cz, v němž zmínil Gretu, skončit. Sloupkař poté konstatuje, že doufá, že „v Info.cz (Matýs, pozn. red.) dostane minimálně sloupek, v němž bude pravidelně diagnostikovat klimatické aktivisty a poskytovat tak českému lidu konejšivý příběh o tom, že o svět za hranicí vlastního obýváku se může beztak zajímat jenom člověk s nějakou vadou“. A věc měla další dohru, když si Bittner povšiml, že jeho status na sociální síti sdílel mluvčí Hradu. Na to pak sloupkař zareagoval následujícími slovy: „‚Vítejte v totalitě. Definitivně,‘ napsal na svůj Facebook Jiří Ovčáček, placený z veřejných peněz na nejvyšší PR pozici v zemi, a odešel natáčet další epizodu své vlastní talkshow.“

Uvádí se, že MUDr. Jaroslav Matýs odstoupil ze všech klíčových pozicí, konkrétně z pozice člena Pracovní skupiny pro dětskou a dorostovou psychiatrii při Ministerstvu zdravotnictví ČR, z pozice člena a předsedy Výboru sekce Dětské a dorostové psychiatrie Psychiatrické společnosti ČLS JEP.

Psychiatr Matýs o vystoupení Grety

Kamenem úrazu se v Matýsově případě stalo jeho vyjádření o mladé aktivistce, kterou označil za nezralé dítě s autistickými problémy bez sebemenšího sociálního cítění. Srovnal ji také s autisty, protože ti podle něj „nerozpoznají, co je dobro a co je zlo. Oni nechápou, co je spravedlnost“. Podle něj tak šlo v jejím projevu o „naučené a získané formulace, ale ne prožitek“.

„Když se podíváte na její umělou mimiku, přehnanou gestikulaci, nacvičené úšklebky, lpění na stejných slovech a větách, intonacích… Všimněte si, jak málem brečí, a pak se to okamžitě srovná. To je typické pro autismus. Stejně tak, když se zaposloucháte do řeči. Typické pro autisty je, že jsou schopni ocitovat celé pasáže o čemkoliv, co je jejich téma. Třeba z pohádkové knihy celé kapitoly. Ale je to jen plochá intonace. Bez emocí,“ zaznělo v daném rozhovoru z úst psychiatra.

Hlavně bez fanatismu. Babiš promluvil o boji proti změnám klimatu, Greta mezitím dostala cenu Amnesty Internationalhttps://t.co/MFclHjMCR7

— Sputnik ČR (@sputnik_cz) 17. září 2019

​Na Matýse se však kvůli jeho výroku snesla vlna kritiky. Jedním z kritiků byl například Martin Schmarz, který byl přesvědčený, že Matýs porušil elementární mravní zásady – tedy neprovádět diagnózu na dálku a nezveřejňovat své názory na konkrétní osobu. Dalším, kdo věc okomentoval, byl zástupce šéfredaktora Respektu Petr Třešňák: „Pan doktor Matýs svým pacientům nerozumí, dotýká se jejich důstojnosti a nectí etická pravidla. Vzhledem k jeho oficiálním funkcím v oblasti duševního zdraví očekávám silnou reakci odborníků,“ reagoval tehdy.

Danou věc nenechali bez povšimnutí ani v magazínu ATYP. Ten na svých stránkách zveřejnil otevřený dopis, který byl zaslán ministrovi zdravotnictví Adamovi Vojtěchovi. V daném dopisu signatáři poukazují na to, že nejde o první případ, kdy si na psychiatra Matýse stěžují. Jejich stížnost zatím ale vždy zůstala bez odpovědi. V souvislosti s dopisem tak vyzvali „oslovené odpovědné orgány k vyvození adekvátních opatření, které povedou k zásadní nápravě situace v dětské a dorostové psychiatrii a zajistí dětem erudovanou péči“.

A jak to vypadá, dosáhli svého. Matýs totiž odstoupil z klíčových funkcí.

Zdroj: Sputnik

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473