O. KOLÁŘOVI - PRAHA 6

Dopis starostovi Prahy 6 O. Kolářovi

dopkol

Pane starosto Koláři!

Můj strýc plk. let František Sazima, bývalý občan Prahy 6 (nar. 25. 5. 1895) byl zakladatel České družiny, následně čs. legií v Rusku, velitel roty u Zborova, velitel vlaku čs. legionářů a po  návratu do vlasti jeden ze zakladatelů čs. vojenského letectva, velitel několika leteckých pluků a velitel letectva 4. armády před 2. světovou válkou, pak za války člen partyzánské brigády Zdenka ŽIŽKY záchranáře z Otrokovic. Člověk, který si 5. května 1945 podřídil četnickou stanici v Dejvicích a řídil revoluční činnost tamních povstalců proti nacistickým okupantům.

Vyprávěl mi, jak si Pražané oddechli, když do PRAHY vstoupily tanky Rudé armády maršála Koněva v době, kdy Praze hrozil osud Varšavy. Při vzpomínkách, kdy znalý terénu naváděl tanky, aby se vyhnuly minám, měl slzy v očích.

Jsem si jist, že kdyby dnes žil, v lepším případě by si  před Vámi pohrdavě odplivnul a zařadil Vás k lidské spodině, kterou nazýval svoločí.

Starám se o jeho hrob v Olomouci a až stanu nad místem jeho posledního odpočinku, slíbím mu, že na Váš zločin nikdy nezapomenu. Neboť platí staré české přísloví, že “ČÍM KDO ZACHÁZÍ, TÍM TAKÉ SCHÁZÍ “, POHRDL JSTE KRVÍ OSVOBODITELŮ, JEJÍCHŽ SYMBOLEM BYL, JE A BUDE MARŠÁL RUDÉ ARMÁDY I. S. KONĚV. A na takové se nezapomíná.

Podařilo se Vám dokonale vysvětlit pravou podstatu listopadového  hesla, že “PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ  A NENÁVISTÍ.!”

Styďte se! 

RSDr. Milan Richter, CSc.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473