KONĚV - OHLASY

Projev, který z časových důvodů nezazněl na shromáždění u sochy maršála Koněva v Praze dne 2. 9. 2019

Vážení občané, přijel jsem za Vámi až ze Západočeského pohraničí jednak, abych uvedl na pravou míru některé věci, co tu byly nedávno řečeny, ale hlavně, abych se pokusil ozřejměním faktů usmířit obě znesvářené strany a navrhnout z pozice nestranného pozorovatele, abychom věc dál nehrotili a pokusili se najít nějaké nestranné řešení.

Nedávno se tady během strhávání plachty rozčiloval jeden údajný Plzeňák, že zatímco Plzeň udatně osvobodila armáda USA, Praha byla při příjezdu vojsk Sovětského Svazu už svobodná a šlo jen o jakousi taškařici. Poté zde toto v rámci diskuse mezi zastánci a odpůrci pomníku dokonale historicky upřesnil p. generál Šándor. Nebudu tedy opakovat detaily, které vy, znalí občané znáte, čili čísla, kolik padlo Pražanů, kolik padlo sovětských vojáků na našem území, sám přesná čísla nevím, ale šlo o statisíce.

Ale pokud pominu to, že zmíněný pán – provokatér nebyl z Plzně – jako Západočech poznám plzeňský dialekt, tak bych zde rád doplnil upřesnění p. generála o historii Plzně. Jde o to, že Plzeň a západní Čechy byly opravdu osvobozeny vojsky USA, ale málo se ví, že dokonce dvakrát – nejprve jsme byli osvobozeni od většiny průmyslových podniků a od řady domů vybombardováním a teprve poté hynuli vojáci USA v ulicích Plzně. A dokonce i počet padlých Američanů se dneska značně podceňuje – podle mých posledních zjištění nepadli, jak se traduje, jen dva – z toho jeden při přestřelce a druhý padl pod kola vlastní obrněné techniky, ale padl prý ještě třetí, údajně do řeky (dle směru příjezdu asi do Mže) a už se nevynořil. Tímto upřesněním čísel rozhodně nechci boje americké armády nijak zlehčovat, ale je také pravdou, že když přijeli Američané do Plzně, měli už povstalci německé velitele zatčené. Je o to zajímavější fakt, že ihned po obsazení Plzně Američané vyhlásili nad Plzní tzv. ochranný dohled a v rámci tohoto povstalci museli zajaté Němce ihned předat do amerického zajetí, aby jim byl umožněn volný průchod na západ pod ochranou vojsk Spojených Států“.

A pokud někdo dneska říká, že nás v roce 1945 Rudá armáda neosvobodila, ale dobylaa je-li tento člověk představitelem nebo zastáncem dnešní moci, pak má de facto pravdu. Protože tehdy Sovětský Svaz osvobozením Prahy a drtivé většiny našeho území skutečně vytvořil podmínky pro to, aby později po roce 1948 došlo k dobytí majetku nashromážděného před a během války do rukou pracujících. Čili z pohledu dnešních vedoucích představitelů Česka došlo vůči nim skutečně k dobytí jejich postavení. A k tomu nutno dodat, že jestliže dneska většina národa volí ve volbách cestu vykořisťování nadnárodním kapitálem, pak se není čemu divit, že je našim osvoboditelům přáno jen zlo a že se zde děje to, co se děje.

Proto je potřeba opětovně vyzvat ty, kdo doteď nevolili a tím jakoby neexistují, ať chodí k volbám, ať se tedy ukáže, jestli je v republice více těch, kdo chtějí týt z druhých anebo těch, kteří jsou námezdnou silou. Neperme se, ale počkejme na objektivní výsledek!

Anebo když položím řečnickou otázku: Jsme národ sadomasochistů, kteří milují být otroky ve vlastní zemi? Tedy řešení není v tom, co s Koněvem, ale v tom, co dál s naší společností! ZAMYSLETE SE NAD TÍM! A pro Pražany – kteří jsou nadále podporovateli politiky EU a USA proti zbytku světa – nezlobte se na mě, že mám jiný názor, zatím se to smí.

Děkuji za pozornost.

Ing. Julius Schuster, člen ANS

(Převzato – zdroj: www.aliancenarodnichsil.cz)

Demise starosty Prahy 6 Koláře

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) opakovaně prokázal, že nezvládá útoky na památníky osvoboditelů Československa. Proto vyzývám Koláře k demisi.

Před emigrací, protože jsem byl vyloučen ze studia na FFUK tři dny před státní zkouškou a otec kvůli tomu zemřel na infarkt myokardu, jsem bydlel na Jugoslávských partyzánů 38. Dění na Praze 6 je mou srdeční záležitostí. Jako malý kluk jsem na náměstí Interbrigády hrával kuličky. Jako 15ti letý pionýr jsem hledal komunistický prapor a seznámil se tak s Gustou Fučíkovou, která bydlela v domě přímo proti pomníku. Seznámil jsem se s Marií Zápotockou, bytem Roosveltova ul. a s dalšími asi 20-30 zakládajícími členy KSČ. Detektivní pátrání skončilo tím, že prapor asi shořel ve Veleslavíně v jednom komíně.

Reakce starosty Koláře ukazují, že není naděje, že by přišel k rozumu jinak než politickým úrazem. Vyslání policie, aby zakázala odstranit barvu z pomníku (dílo vandalismusu) by například ve Vídni u památníku Sovětské armádě na náměstí Schwarzenbergplatz bylo nemyslitelné. Vídeňská policie by vandala zatkla a začala pomník hlídat 24 hodin denně. Nepředstavitelné je, že by rakouská státní televize (ORF) ochránce pomníku Jiřího Černohorského označila za vandala, jak to předvedla Česká televize. (odkaz na pořad: https://ct24.ceskatelevize.cz/2910479-zakryty-a-odkryty-konev-plachtu-na-pomniku-marsala-strhl-neznamy-vandal)

Výkon České televize je (bylo) možné najít ve vyhledávači – viz obrázek níže “Zakrytý a odkrytý Koněv. Plachtu na pomníku maršála strhl neznámý vandal“.
Ovšem tato stránka je od neděle 1. září 2019 nepřístupná.
V České televizi pracují pomlouvači a duševně choří lidé, pro které je bílá černou.
Igor Tureček, sympatizant ANS

(Převzato: zdroj www.aliancenarodnichsil.cz

POZNÁMKA RSP K PROBLÉMU: Na počátku devadesátých let minulého století podpsali prezidenti Jelcin a Havel smlouvu týkající se péče o poválečné pomníky a hroby. Podle našeho názoru je to vyšší právní závazek, o kterém nemůže zastupitelstvo Prahy 6 jakkoli rozhodovat. Pouze jednání o tom, jak naplnit ustanovení dohody a zajistit péči o pomník by mělo smysl.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473