POMNÍK POTŘEBUJE OCHRANU PŘED VEDENÍM PRAHY 6

Посольство России в Чехии

je v Náměstí Interbrigády.

Včera v 16:27 Praha

Komentář velvyslanectví Ruské federace v České republice v souvislosti s vývojem situace kolem pomníku maršála Sovětského svazu I. S. Koněva

Velvyslanectví Ruské federace v České republice považuje jednání vedení městské části Praha 6, které se rozhodlo skrýt před veřejností pomník maršála Sovětského svazu I. S. Koněva umístěný na náměstí Interbrigády, za opakované zneuctění památky vojáků Rudé armády padlých v bojích proti nacistům za svobodu Československa.

Dnešní činy městských úřadů, jakož i jejich otevřené schválení nedávného aktu vandalismu (rádi bychom připomněli, že hlava městské části Praha 6 na svém profilu v sociální síti Facebook označil vzhled pomníku politého v noci na 22. srpna červenou barvou za „krásný“ a otevřeně prohlásil, že ho nehodlá uvést do náležitého stavu) názorně demonstruje, že pomník potřebuje ochranu především před samotným vedením Prahy 6.

Je pozoruhodné, že radikální rozhodnutí zakrýt plachtou pomník věnovaný jednomu z těch, kdo zachránil Evropu před hrůzami nacismu, je přijato v předvečer 80. výročí začátku nejhoršího vojenského konfliktu v dějinách lidstva. Velvyslanectví dostává dopisy českých občanů, kteří odsuzují jednání městské části. Mnozí z nich si kladou otázku: vítězství které strany, jež válčily během Druhé světové války, by dalo přednost současné vedení Prahy 6.

Jsme přesvědčeni, že se v České republice pečlivě a s velkou úctou chovají k památce vojáků a důstojníků Rudé armády, kteří bojovali s nacismem během Druhé světové války. Je nám líto, že o vedení městské části Praha 6 to říci nemůžeme.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473