PERLA Z VÝCHODU

Čaputová – “Perla z východu”

V poslední době jsme svědky silné snahy o státní převrat a to metodou překračující demokratické principy tvorby politické reprezentace. caputkaO současné vládnoucí vrstvě si můžeme myslet cokoliv, ale je pravdou, že prošla volebním kláním. To, že obyvatelé cítí, že je něco špatně, je pochopitelné a nechuť pokračovat směrem současné politiky vzrůstá. Vliv zahraničních zájmů, které jsou vesměs protinárodní a nepřející státní suverenitě je jasný už skoro každému a stává se veřejným tajemstvím.

Jeden takový vnější tlak na naší společnost nepůsobí ze západní Evropy (jak jsme si zvykli vnímat), ale překvapivě z východu od našich nejbližších sousedů. Od Slováků. Všichni jsme zaznamenali vývoj na Slovensku před prezidentskými volbami, kdy vlivové skupiny vyvolaly demonstrace a následné volby dopadly tak, jak dopadly. „Zvítězila“ kandidátka Zuzana Čaputová, která je představitelkou Nového světového řádu, jehož evropskou odnoží je Evropská unie. Nová slovenská presidentka se otevřeně hlásí k mezinárodnímu křídlu vedeného lidmi typu  George Sorose apod.

Slovenský model převratu u nás převzalo seskupení Milión chvilek pro demokracii. Na nedávné demonstraci v Praze, na Václavském náměstí, nás dokonce navštívil organizátor slovenských demonstrací, který veřejně přiznal, že je Sorosovým dítětem.

Ve čtvrtek 20. června t. r. započala slovenská presidentka státní návštěvu v naší zemi. Svým chováním otevřeně vyjádřila pochopení pro demonstranty, když prohlásila: „Rozuměla jsem náměstím v Bratislavě, dokážu rozumět i Václaváku.“. Svým chováním i v polosoukromém programu překročila běžnou normu chování vysokého politického činitele při státní návštěvě jiného státu. Chovala se jako „Perla z východu“, která nám přišla ukázat tu správnou cestu vývoje.

Dovolím si poznamenat, že už jednu „Perlu z východu“ tu máme. Jestli to takhle půjde dál, tak si brzy budeme moci navléknout celý perlový náhrdelník. Je otázkou, jestli nám bude sloužit jako skvělý doplněk k našemu vystupování na světové scéně nebo bude smyčkou kolem krku a půjde nám o život.

Zatím si můžeme vybrat! 

JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS 

(Zdroj: www.aliancenarodnichsil.cz

Poznámka RSP:

Vítězství Čaputové jsme v článku dali do úvozovek, protože údajně podle ústavy SR je přímá volba prezidenta platná, jestliže se jí účastní nejméně 50 % voličů. Protože v prvém kole byla účast voličů něco málo přes 48 %, neměla volba pokračovat druhým kolem, měla být pro neplatnost zastavena a vyhlášena nová volba. Pravda, pokud se ústava jako nejvyšší zákon respektuje a dodržuje, což neplatí ani u nás v ČR a zjevně to nemusí platit ani u blízkých sousedů – v SR.

Osobně bych vyvádění "dutých hlav" nenazýval snahami o státní převrat. Převratem - změnou režimu - byl listopad 1989. Dutým lebkám o změnu režimu nejde. Nebo mi snad něcio uteklo? Chtějí snad demonstrující změnu režimu? Chtějí návrat k socialismu? V tom případě bych se přidal a nechtěl bych za to ani 1000 ani 2000 peněz. Tak to ale asi nebude a proto můžeme akce hodnotit jen jako útoky na demokracii, kterou si davy v istopadu 1989 vykřičely. Případně jako nátlakové akce směřující k likcidaci českého státu. A k tomu se nepřidám. Miroslav Starý.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473