BLBÍ NEVĚDÍ ...

Herci a umělci kontra národ.

Tento článek je napsán a je v něm citováno z různých zdrojů, protože jsme zažívali pouto mezi umělci, herci, zpěváky a jejich diváky a posluchači. Lidem, kterým oni kdysi věřili a pro které hráli a zpívali.

Patříme do doby, kdy nám umělci neříkali, že jsme debilové, co ničemu nerozumí. Patřím do doby, kdy z pódia létaly narážky na tehdejší totalitní režim. Všichni jsme byli na jedné lodi, všichni jsme věděli o čem je řeč, vítaly je výbuchy smíchu a potlesku. Měli jsme pocit, že nám někdo rozumí, a že o nás někdo stojí, že se o nás někdo zajímá. Takže milí dnešní „umělci" - tohle všechno jste v nás zabili. Už neříkáme naši umělci, už vám říkáme trapní komedianti. Mnozí z nás vás nechtějí ani poslouchat, ani vidět a nechtějí chodit na vaše divadelní představení. Zdeněk Svěrák byl pro nás kdysi pojmem, protože byl ve svém oboru jedinečný. Dnes je z něj zaujatý, nenávistný, zavilý stařík. Kdysi jsem měl rád pohádku „Jak se budí princezny". Tak na ni se dnes už nedokážu dívat, protože je mi ze zpitomělého sluníčkáře Jana Hrušínského zle. Rád jsem poslouchal Kluse - už to nejde a jeho cédéčka jsem hodil do koše na odpadky. A ti mladí včele s Mádlem a Issovou jsou klasičtí vymetenci,z nichž padají pouze „hovnokecy“ a jejich mediální eurovypreparovanost křičí na dálku. O jinak dobrém režiséru Hřebejkovi ani nemluvě. 

jelita

„Jelita“ národa.

Přál bych si, aby se oživilo znovu to souznění mezi národem a jeho umělci, ale to chci asi moc a cesta k nápravě není vidět.

Neustále na mne útočí z novin, z televize, z internetu záplava pitomostí od komediantů všeho druhu: o lásce a pravdě o tom jak se máme chovat o tom, jak jsme hloupí o tom, jací jsme hajzlové o tom, jací jsme rasisté a xenofobové o tom, že jsme rusofilové o tom, že důchodci by měli držet hubu a krok, o tom, že bychom měli vychcípat i se Zemanem, o tom, že je lepší muslim než český nevěřící nebo křesťan, o tom, jak ničemu nerozumíme. A hlavně o tom, že pokud tohle nevnímáme tak jako oni, marně žijeme. Protože oni jsou „elitou" národa, všemu rozumí, i když se mnozí narodili až po roce 1989, ale všechno o době před tím znají nejlépe, všude byli mnohokrát. Jen nás neslyší, nás neposlouchají a mezi námi asi nikdy nebyli.

Autora neuvádíme, protože je jich příliš mnoho a i my se k nim přidáváme – RSP.

VZKAZ PRO AŇU GEISLEROVOU: PÝCHA PŘEDCHÁZÍ PÁD!

FacebookTwittergoogle_plusWhatsAppEmailRedditSMSVKViberGmail

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

hampla 2

Už dlouho mne tak něco nenadzvedlo, jako výrok herečky Ani Geislerové. Podle ní jsou totiž všichni mimopražští hlupáci, které je nutné jezdit poučovat, co si mají myslet. 

Aňa Geislerová, jedna z hereček na pódiích současných demonstrací, nedávno uvedla, že se dovede vcítit do pocitů mimopražských občanů ČR, a to těmito slovy: 

 

 

aňa"Dokážu si představit jejich frustraci, s čím jakoby oni zápolej a s tím, že jejich přísun informací, asi, nebo informovanost není tak velká jako naše, možná je to ani nezajímá nebo jsou třeba pod nějakým cíleným dezinformačním tlakem, to všechno tam figuruje. Proto si právě myslím, že je důležitý z Prahy vyjíždět, s těmahle lidma mluvit a dát jim ty informace o tom, co je naším problémem, proč my chodíme na to náměstí, aby to pochopili stejně.“

 

 

 

 Nevěřila jsem svým očím, když jsem to četla. Toto je pohled pražských hereček, a asi nejen jich, na nás mimopražské? 

Ráda bych jí a podobným přechytralým řekla, že ti, co žijí mimo Prahu, skutečně nejsou neinformovaní, hloupí a omezení idioti. Naopak. Mimo Prahu žijí tisíce lidí, kteří v životě něco dokázali, a této zemí mnohé přinesli. Přes šest tisíc starostů a starostek se třeba stará o obce a města, učitelé učí, lékaři léčí, živnostníci provozují úspěšně své živnosti (nevím, jak dopadla ta její, ale mám pocit, že zkrachovala) … Prostě žijí plnohodnotné životy jako ti, co je žijí v Praze, a plnohodnotně také myslí. 

Zkrátka lidé, žijící mimo Prahu, nejsou hloupí, a možná se o dění zajímají víc, než kdokoli jiný. Bez nich by byl i ten Václavák poloprázdný, protože na něj jezdí. Tedy mimo Prahu nežije žádný hloupý neinfomovaný lid, kterému by ti pražští “chytří” měli jezdit vysvětlovat, co si mají myslet o tom, co čtou a vidí a zažívají. Obzvláště ne herečky, které nemají ani maturitu. Jakkoli jsou talentované, což Aňa Geislerová nepochybně je. Ale to je také všechno, co hodlám podepsat. 

Neuvěřitelně hloupý a samolibý výrok totiž jinak svědčí o nulové sociální inteligenci, o namyšlenosti a pohrdáním všemi lidmi žijícími mimo Prahu. Ano, v listopadu 1989 bylo dobré, že Praha jezdila říkat mimo Prahu, co se stalo – protože soudruzi úspěšně vše tajili a do státních médií neprošlo nic. Dnes je jiná doba. Víme všichni všechno, a názor si můžeme dělat zcela svobodně. A pražské herečky nám skutečně nemusí jezdit vysvětlovat, co se tu děje. Možná by naopak ony měly přijet mimo Prahu, aby viděly, o čem je život třeba v Beskydech, v severních Čechách, zkrátka někde jinde, než kde jezdí metro. 

Pokud je názor pražské kavárny tento, pak bych této kavárně ráda vzkázala, ať si podobné urážející výroky nechá od cesty. Žít v Praze není nic víc, než žít v Praze. Není to patent na rozum, není to znak vyšší inteligence, zkrátka není to nic z toho, o čem herečka mluvila. A žít mimo Prahu neznamená, že ti lidé tam jsou hlupáci. Protože tak slova jednoznačně vyznívají. 

Za ten výrok by se měla herečka stydět, a lidem žijícím mimo Prahu se omluvit. Protože pokud jsme mimo Prahu z něčeho frustrovaní, tak z toho, že podobní lidé, jako je Aňa Geislerová, nám hodlají kázat, co si máme myslet. Děkuji, nechci. A už vůbec odmítám myslet stejně, jako tato namyšlená a předůležitá dáma. Jsem v jiném klubu – v klubu normálně myslících lidí, kteří si ostatních normálních lidí v této zemi váží. Ať jezdí do práce metrem nebo tramvají. 

Autor: Jana Zwyrtek Hamplová

Za RSP ještě k herečce, která hraje často různě postižené nebo pomatené a zřejmě je ani hrát nemusí, stejně jako k ostatní "jelitě" národa, přidáváme:

blbí nevědí

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473