OČI NEVIDÍ, UŠI NESLYŠÍ, ALE VADÍ

Vodičkův svaz pořádal akci v Domě armády. Senátor Fischer zuří, pustil se do ministra.

15. března 2019, 13:27 — Autor: EuroZprávy.cz/ČTK

Ministerstvo obrany se distancovalo od úterní pietní akce Českého svazu bojovníků (ČSBS) za svobodu k 80. výročí okupace , na které zaznělo přirovnání plánu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na reformu EU k antisemitské knize Mein Kampf nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Na akci vedle autora výroku poslance ODS Václava Klause mladšího vystoupili představitelé KSČM, SPD a ČSBS. Podle senátora Pavla Fischera to bylo zneužití armádní pietní akce, ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) požádal, aby se podobné události už neopakovaly.

"Jednoznačně se distancuji od toho, co v některých vystoupeních zaznělo. V den, kdy si nejvyšší ústavní činitelé, ministerstvo a armáda připomínali výročí vstupu do NATO, jsou podobná prohlášení nepřijatelná," reagoval Metnar v tiskovém prohlášení. Ministerstvo obrany dál sdělilo, že s průběhem akce nemělo nic společného, pouze vyhovělo žádosti ČSBS o zapůjčení sálu a čestné stráže na vzpomínkovou akci k výročí okupace.

"Přestože ČSBS není jen Jaroslav Vodička, ale i tisícovky veteránů a odbojářů, kterých si vážíme, zvažujeme další kroky, mezi které patří i případné ukončení spolupráce se svazem," dodal mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

(Jsem také členem ČSBS. Pokud mi něco vadí, tak podvratné snahy paní Bobošíkové a podobných ubožáků ve službách prodejných médií, neustálé napadání Jaroslava Vodičky, nerespektování uspořádání spolku a vměšování se do jeho záležitostí, které jsou věcí jen jeho členů. Slyšel jsem mnoho proslovů jiných představitelů a tzv. politiků, které silně zaváněly vlastizradou, respektováním fašistů, apod., proti kterým neprotestoval ani pan Fišer ani mně neznámý spisovatel Padevět ani další, kteří si troufají soudit dění, kterého se sami neúčastnili. Některá jejich vyjádření považuji za ubohá a slabomyslná. Nebo si myslíte, že přítomná čestná stráž měla zastřelit V. Klause mladšího, případně postřílet i další účastníky akce? Pokud se týká spolupráce, pane Pejšku, nejsem si jist, že by ČSBS takovým „demokratickým“ počinem o něco přišel – pozn. Miroslav Starý, člen ČSBS, Mimoň)

Na pietní akci vystoupili s projevy předseda ČSBS Vodička, šéf KSČM Vojtěch Filip, lídr kandidátky SPD pro evropské volby Ivan David nebo senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši). ČSBS původně chtěl akci uspořádat na Staroměstské radnici, pražský magistrát ale odmítl prostory poskytnout.

Fischer uspořádání akce v Domě armády odsoudil. "Na výročí okupace v Domě armády byli z Parlamentu jen ti, kdo se vyznamenali sprostými výroky na adresu Židů a podpořili okupaci Ukrajiny," uvedl na twitteru.

Senátor vyzval Metnara, aby do budoucna podobným akcím zabránil. "Jako předseda výboru pro obranu a bezpečnost žádám, aby ministr obrany vysvětlil, jaká opatření přijal, aby k politickým agitkám zneužívajícím ozbrojené síly a historická výročí naší země nemohlo příště dojít," uvedl.

Akci kritizoval také spisovatel a vydavatel Jiří Padevět, jehož díla se věnují i historii protektorátu. "Akce měla být připomínkou začátku nacistické okupace, ale podle mého názoru byla spíše přehlídkou toho nejhoršího, co může současný veřejný prostor nabídnout. Netuším, jak je možné, že čestná stráž AČR (Armády ČR) je přítomna projevu pana Václava Klause mladšího, ve kterém přirovnává francouzského prezidenta Macrona k Adolfu Hitlerovi," uvedl v otevřeném dopisu Metnarovi a náčelníkovi generálního štábu armády Aleši Opatovi.

dum armady

Poslanec Václav Klaus ml.při vystoupení za přítomnosti čestné stráže AČR.
Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/politika/251891-vodickuv-svaz-poradal-akci-v-dome-armady-senator-fischer-zuri-pustil-se-do-ministra/
Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/politika/251891-vodickuv-svaz-poradal-akci-v-dome-armady-senator-fischer-zuri-pustil-se-do-ministra/
Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/politika/251891-vodickuv-svaz-poradal-akci-v-dome-armady-senator-fischer-zuri-pustil-se-do-ministra/
Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/politika/251891-vodickuv-svaz-poradal-akci-v-dome-armady-senator-fischer-zuri-pustil-se-do-ministra/

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473