OBČANY JE TŘEBA SLEDOVAT...

"... jelikož jsou živel nespolehlivý a kam by třeba také naše mocnářství (EU) mohlo přijít? Jinak to prostě nejde a basta, vy kluci (i holky) pitomí!" Dodal by ještě Josef Švejk.

Proč se US tajným službám nelíbí telefony z Číny? Neberou PRISM!

PRISM do nich nemůže! Co je to PRISM? Viz Wikipedie:

PRISM (krycí jménoanglicky doslova hranol) nebo také US-984XN (oficiální název operace) je tajný bezpečnostní program Národní bezpečnostní agentury Spojených států amerických (NSA) fungující od roku 2007 a zaměřený na sledování elektronické komunikace. Je provozován na základě zákona o zahraničním zpravodajství a dohledu (FISA) pod dohledem federálního soudu pro dohled nad zpravodajskými službami v zahraničí (FISC).

Informace o programu unikly na veřejnost přičiněním Edwarda Snowdena, který byl externím spolupracovníkem Národní bezpečnostní agentury a bez jejího svolení je poskytl novinářům z novin The Washington Post a The Guardian, které je zveřejnily na 6. června 2013. Podle jeho informací se na projektu podílí řada velkých internetových společností, například Microsoft (od roku 2007),  Yahoo! (od 2008),  Google (od 2009), Facebook (od 2009), Paltalk (od 2009), YouTube (od 2010), AOL (od 2011), Skype (od 2011) a Apple (od 2012). Společnosti ovšem spolupráci nad rámec vyžadovaný zákony popřely. Žádná dezinformace, ale fakta!

Už víš, proč běží to, co běží v televizi? Prostě používání a jednání, jak si to přejí šéfové - ohrožení národní bezpečnosti, že? To je pravý důvod našeho vlezdoprdelnictví v TV.

A vo tom to je...

Huawei totiž odmítla americké NSA poskytnout do svých mobilních zařízení utajené přístupy pro americké tajné služby v rámci amerického vládního programu PRISM, jak o tom nedávno hovořil Edward Snowden. Američané nemají zadní vrátka do integrovaných čipů v čínských telefonech, protože čínské firmy vyrábějící integrované obvody nikdy s americkou NSA nespolupracovaly. Ještě donedávna to nevadilo, protože čínské telefony se prodávaly jenom v Asii a v Indii, v menší míře v Evropě. Jenže v posledních zhruba 4 letech se stalo něco neuvěřitelného. Čínské firmy jako Huawei, Xiaomi, Honor, OnePlus, Meizo, Oppo, Vivo a Lenovo doslova ovládly už nejen evropský trh, ale dokonce i ten americký. Stále více lidí si v USA místo technologicky zastarávajících a zejména brutálně předražených telefonů iPhone od Apple pořizuje jiné značky a na prvním místě to je právě produkce Huawei, která začíná předstihovat i korejský Samsung. Válka proti Huawei je součástí obchodní války USA proti Číně. Huawei obsazuje trhy tam, kde donedávna kraloval Apple, ale třeba i Cisco. Ve chvíli, kdy najednou běžní Američané začnou kupovat čínský Huawei, do kterého americká NSA a tajné služby nemají zadní vrátka na úrovni čipů a integrovaných obvodů, potom to začíná představovat ohrožení americké národní bezpečnosti, protože tajné služby nebudou moci už tak snadno pronikat do telefonů amerických občanů a na dálku třeba vytahovat fotografie nebo dokumenty z datového úložiště telefonu.

Je to takový kabaret. Na jedné straně utajená data, navzdory jejichž utajení vám stále chodí maily a SMS-ky nabízející kdejaké pitomosti, ale hlavně úvěry a půjčky – tedy zadlužení. (Jak je možné, že odesilatelé znají váš kontakt a jméno?) Na druhé straně jsme prostřednictvím mobilních zařízení, ale už i některých televizí (i ve vypnutém stavu) neustále vždy a všude sledovatelní a odposlouchávatelní. A pak se najednou objeví značka, jako např. Huawei, která do toho nepasuje a je zle. Správně by snad měli tuto a podobné firmy pochválit a ocenit, že chrání aspoň nějakou část vašeho soukromí. Nebo snad ne? Pozn. RSP.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473