ACH TA NAŠE "JUSTICE"...

ALENA VITÁSKOVÁ: Soudce Baxa by měl objasnit okolnosti provozu jeho solární elektrárny!

by Rudolf Hruboň, 27. 1. 2019

FacebookTwitterGoogle+Sdílet

“Soudce Baxa by se měl vyjádřit ke své fotovoltaické elektrárně. Jak k ní přišel, kolik pobírá na dotacích. Kdo mu ji dodal, za kolik a jak soudce vůbec k takové informaci o solárních elektrárnách přišel. Jak dopadlo šetření, když jeho elektrárna spadla do těch podezřelých, které švindlují s výrobou?”, uvádí ve svém článku na serveru Parlamentní listy bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková - viz ZDE:

„Alena Vitásková: Kdo nás to vlastně soudí? Soudce Baxa, soudce Elischer…

27. 1. 2019 16:34

Soudci, mající zisk ze solárních elektráren? Nebo soudci bydlící v bytech, určených pro sociálně potřebné s dotovaným nájemným, či soudci, pracující na zakázku? Soudce Baxa, soudce Elischer a další, kdo nás to vlastně soudí?

A VRozhořela se bitva mezi spravedlivými. Ne těmi, kteří káží vodu a pijí víno, ale těmi, kteří před soudem vám zničí život. Soudci se přiznávají, jak to vlastně s naší justicí je. Opravdu se dá „objednat“ trestní stíhání, jak nám sdělil premiér Babiš? Tak proč nereflektuje na výzvu „Hlas volajících po spravedlnosti a právu“, proč nechává nevinným občanům a jejich rodinám ničit život?

Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu - soudce Baxa se přiznal, že se dá kupčit s rozsudky? To je závažné potvrzení situace v justici právě od bývalého soudce. Potvrdil to, co si velká část veřejnosti myslí. Jak si můžeme být jisti, že v jiném nátlaku soudce neodolal? Je soudce Baxa opravdu tak morálně čistý?

Soudce Baxa by se měl vyjádřit ke své fotovoltaické elektrárně. Jak k ní přišel, kolik pobírá na dotacích. Kdo mu ji dodal, za kolik a jak soudce vůbec k takové informaci o solárních elektrárnách přišel. Jak dopadlo šetření, když jeho elektrárna spadla do těch podezřelých, které švindlují s výrobou?

Jeden z podnětů na podivnosti kolem fotovolatických elektráren podávali i samotní nespokojení občané.

Tak bojují za svá práva občané, kteří nezákonným způsobem přišli o vše. Seriál o nevymahatelnosti práva a spravedlnosti bude pokračovat v dalších příspěvcích poškozených občanů.

Tak se stalo, že při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy. Pracovníci ERÚ, kteří se prověrkou zabývali, zůstali zmateni a silně překvapeni, když se mezi kontrolovanými elektrárnámi objevila známá jména. Informaci přišli sdělit s dotazem, zda postoupit tuto elektrárnu také SEI (Státní energetické inspekci) jako všechny ostatní. ERÚ v té době neměl kompetence na kontrolu těchto elektráren. Tyto kontroly byly v kompetenci pouze SEI.

Tak elektrárna pana soudce Baxy putovala s ostatními na SEI ke kontrole, zda také švindloval a jeho elektrárna vyráběla více, než bylo technicky možné.

Vzhledem k podivným okolnostem i v jiných případech Institut AV požádal NSZ (Nejvyšší státní zastupitelství – pozn. RSP), zda jsou k dispozici informace, kdo ze státních zástupců a soudců vlastní solární elektrárnu, či má podíl na výnosech z těchto dotovaných cen, a zda tito lidé nejsou ve střetu zájmu, když pak obžalovávají, nebo soudí jiné kauzy v této oblasti. Odpověď byla tak, jak jsme očekávali. NSZ nemá tyto informace a státní zástupci a soudci nejsou ve střetu zájmu.

Institut AV zakládá registr státních zástupců a soudců, kteří vlastní, spoluvlastní, či jinak přijímají finanční prostředky ze solárních elektráren pořízených v období podivného solárního boomu. Zakládáme registr podivných rozhodnutí soudců a státních zástupců, jejich provázání na byznys, neřešení trestní činnosti atd.

Občané, pište, my zveřejníme! Zahájili jsme tímto blog informací poškozených občanů OČTŘ. Požadujeme „Vymahatelnost spravedlnosti a práva pro všechny občany“.

Ing. Alena Vitásková
předsedkyně IAV“

Na elektrárnu soudce Baxy upozornili občané

Vraťme se o několik let zpět. Útoky na Alenu Vitáskovou, v té době předsedkyni ERÚ byly nebývale agresivní. O dehonestaci ERÚ a její, nejen profesní, likvidaci se snažili mnozí. Vitásková upozornila na tunelování veřejných financí právě v oblasti energetiky a zasloužila se o zastavení části podpor a tím zmírnění finančního dopadu v řádech miliard korun na občany a státní rozpočet. Jenže, „někomu“ ty lehce nabyté peníze asi chybí…

Jeden z podnětů na podivnosti kolem fotovolatických elektráren podávali i samotní nespokojení občané. Tak se stalo, že při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy. Pracovníci ERÚ, kteří se prověrkou zabývali, zůstali zmateni a silně překvapeni, když se mezi kontrolovanými elektrárnami objevila známá jména. Informaci přišli sdělit s dotazem, zda postoupit tuto elektrárnu také SEI (Státní energetické inspekci) jako všechny ostatní. ERÚ v té době neměl kompetence na kontrolu těchto elektráren. Tyto kontroly byly v kompetenci pouze SEI. Tak elektrárna pana soudce Baxy putovala s ostatními na SEI ke kontrole, zda také švindloval a jeho elektrárna vyráběla více, než bylo technicky možné.

Nejvyšší státní zastupitelství nekonalo

“Vzhledem k podivným okolnostem i v jiných případech Institut Aleny Vitáskové (IAV) požádal Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) o sdělení, zda jsou k dispozici informace, kdo ze státních zástupců a soudců vlastní solární elektrárnu, či má podíl na výnosech z těchto dotovaných cen, a zda tito lidé nejsou ve střetu zájmu, když pak obžalovávají, nebo soudí jiné kauzy v této oblasti.“, uvádí v článku Alena Vitásková.

Žaloby ohledně rozhodnutí státních orgánů, včetně ERÚ, totiž projednávají správní soudy. Soudce Baxa byl 15 let předsedou Nejvyššího správního soudu a byl tedy ve střetu zájmů, pokud je na byznysu se solárními elektrárnami sám zainteresovaný.

“Odpověď byla tak, jak jsme očekávali. NSZ údajně nemá tyto informace a státní zástupci a soudci podle něj nejsou ve střetu zájmu,” uzavírá svůj článek Alena Vitásková.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473