TA SAMOCHVÁLA VELMI ZAPÁCHÁ

K dalšímu volebnímu propadu KSČM v komunálních volbách asi nemá příliš smysl se vyjadřovat. Na rozdíl od několika ubožáků a ubožaček pokoušejících se zastírat, co může nevidět jen slepec, jsme to už pouze vzali na vědomí, i když neradi. Leč, jak říká teta Kateřina: „Komu není rady, tomu není pomoci!“ Tak spíše pro milovníky černého humoru nebo ve snaze o rozsvícení v zatemnělých „makovicích“ uvádíme část hodnocení z posledního čísla Dialogu – komunistického listu:

Uvádí se zde, že pan Filip měl říct, že „To, že jsme někde prohráli, neznamená, že strana celkově neuspěla.“ Podle jeho slov je úspěch, že KSČM získala více mandátů než třeba TOP 09 nebo Piráti.“

(Zde je nutno asi říci, že tady už nejde jen o klasické „samochvála smrdí“. Víme dobře, že KSČM v minulosti v komunálních volbách stavěla kandidátku v kdejaké vesnici a často úspěšně. TOP 09 je dlouhodobě úpadková strana balancující na hraně vypadnutí z Parlamentu a není schopná postavit více kandidátek na komunální úrovni. Totéž platí o nové straně Piráti, která se dosud nestačila prosadit v širším měřítku. Kromě toho zasahuje především mladší vědomím omezenou populaci, což venkov rozhodně není. Konkrétně v našem městě minule kandidáti Pirátů uspěli jedním mandátem a nyní nekandidovali vůbec, zatímco KSČM u nás kandidovala a nezískala ani mandát. Vyslovit takové srovnání, jako je výše, může jen idiot nebo někdo, kdo se z jiných snaží idioty dělat – pozn. RSP.)

„Ke zklamání některých soudruhů, kteří stále věří, že je možné v KSČM posadit Marxistickou revoluční politiku na místo dosavadní oportunistické linie, opět se ukázalo, že taková změna není možná.

K výrokům J. Dolejše se nebudu vracet, psal jsem o nich v Panoramě 10. 10. K jeho terminologii se přidali mnozí další, např. předsedkyně libereckého KV KSČM Dana Lysáková. Napsala pro Parlamentní listy na adresu petice Restartu: „Je to povyk jednotlivců tzv. ze záhrobí, od milovníků Stalinovy éry“.

(Mohli bychom poznamenat, že „povykujících jednotlivců“ známe slušnou řádku a oprávněně se domníváme, že jejich počet stoupá. Může se to tak jevit větší měrou i proto, že slepě tupě oddaná a poslušná část ubývajícího členstva mlčí. Jako projev a hlas ze záhrobí bychom mohli spíše označit působení slečny v důchodu, jejíž praktiky „organizování“ stranické práce, jak jsme zaznamenali po řadu let, připomínají padesátá léta, do kterých by se nejspíš ráda vrátila, alespoň pokud se týká „uctívání“ představitelů, ukládání stranických úkolů a jejich plnění na povel. Stejně tak by měla patřit do záhrobí falešná stranická věrnost a bezduché či slepé plnění přání stranických vládců bez ohledu na jejich (ne)smysluplnost – pozn. RSP)

„Místopředsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná, o níž je známo, že je připravována na funkci předsedkyně KSČM v příštích letech po sjezdu v řádném termínu, v rozhovoru pro Blesk Zprávy 13. 10. pohrozila rezignací, pokud ÚV vysloví nedůvěru předsedovi V. Filipovi (tedy ne, že by mi ve vedení scházela pozn. aut.; já si myslím, že by pro takovou „ztrátu“ jedno hloupé partajní oko nezůstalo suché – pozn. M. Starý). Konečná m. j. řekla: „Slova pana Skály považuji spíš za mediální hru, která nám v tuto chvíli nepomáhá.“ Odkdy se členové strany přestávají oslovovat soudruhy? Nebo si paní Konečná myslí, že jí to pomůže ve volbách do Evropského parlamentu v příštím roce? Pro někoho možná drobný detail, ale dokládá atmosféru v buržoazním myšlením prolezlé straně, která zvojtí, co může.“

Zdroj: Dialog – Ilja Jihlavský, 27. 11. 2018

(Kateřina Konečná je nikoli jediným příkladem z vod KSČM, kterak se z člověka – původním myšlením revolucionáře (díky babičce), který nemá žádné vlastní zkušenosti, je posazen ze školních lavic rovnou do deformujícího prostředí vysoké politiky, tedy parlamentních lavic, působením vnějších i vnitřních vlivů (v tomto směru srovnatelný případ s Markem Bendou – pozn. RSP) – vybraných vnitrostranických deformátorů - stane pragmatická oportunistická kontrarevolucionářka myslící především na svůj vlastní pospěch. Její stupidní vyjádření jsou snad dost známa. Výrok, že „EU je vlastně socialistický projekt“ je opravdu ilustrativní a bezkonkurenční. Nakonec výše uvedená citace z Blesku vykazuje rovněž zřetelné známky partajní demence…. Inu, nic nového pod sluncem.

Historie zná velké množství zaprodanců všech druhů a typů – pozn. RSP)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473