NOVÁ ODRŮDA "ČUNÍKŮ" V ČR - NOVINÁŘI?

Kulturní tisk reaguje na kauzu Babiš ml.

K tématu Babiš, ačkoli je to nechutné a stydím se za polovinu českého národa, tak jenom pro ty co řvou proti Babišovi. Bohužel pro Vás, měl Babiš ve svém vystoupení ve zprávách pravdu…

Německý tisk se zabýval tou tzv. vyvolanou kauzou a podivil se nad nesedícím datem pořízeného videa. Podivil se i nad tím, jak byla reportáž vůbec pořízena i nad tím, co bylo zveřejněno.

  1. reportáž je měsíc stará;
  2. natáčení bez souhlasu je v Německu trestným činem a trestá se automaticky odnětím svobody nepodmíněně až na 10 let (!!!) s automatickou pokutou ve výši od 50000 do 1500000,-€! Ve Švýcarsku je 10 let a pokuta až desetinásobná!!!
  3. tisk se pozastavil i nad tím, jak byli politici v ČR doslova připraveni na tento bezprecedentní útok;
  4. pozastavil se i nad zvukovou stopou, která byla trochu upravena, podle znalců až z 60%;
  5. podivil se nad tím, že i video bylo „fušérsky“ sestříháno a zveřejněno, ačkoli podle časových stop trvalo 22 min 33 sec!!! Kde je zbytek?
  6. Švýcarské zastupitelstvo oznámilo, že bude požadovat zákaz pobytu a pohybu těchto redaktorů v jejich zemi.
  7. Švýcarsko podalo žalobu na tyto redaktory, protože Babiš - syn je švýcarským občanem a tudíž byla porušena jeho práva - a teď se držte - na ochranu osobních dat a práv, a to v přímé linii zdravotní - ve Švýcarsku se tyto údaje nesmí jakkoli zneužívat.
  8. Švýcarský tisk se podivuje nad tím, jak je možné, že policie v České republice ví o pobytu a švýcarské úřady plně spolupracují s touto policií i s danou osobou, že unikly informace ze spisů, které jsou brány jako Secret neboli tajné.
  9. Ministr spravedlnosti Švýcarska vydal příkaz k okamžité ochraně Babiše ml. a jeho matky, a vydal tzv. příkaz k dočasné imunitě obou zmíněných občanů Švýcarska - matka se synem byli odstěhováni dnešního dne na jiné místo, aniž by sdělila adresu českým policistům a justici.

Tudíž mám dojem, že si to Česká policie podělala úplně. Německo nabídlo součinnost Švýcarsku, a to v plném rozsahu! To znamená, že tito švýcarští občané mají na území Německa stejná práva daná jim ve Švýcarsku včetně imunity a plné policejní ochrany, vzápětí se přihlásilo Rakousko, Itálie, Francie a Maďarsko.

A ještě jednou „Světe div se!“, ale o reakci tisku v zahraničí na prasata z Čech, co si říkají novináři, a ještě jiné narážky, v českých médiích ani čárka. Spousty novinářů to komentovala slovy „STYDÍME SE ZA NĚ“. A já také. Zrušil jsem prohlížeč seznam, email, všechno, co jen zavání seznamem.cz. Nejsem jediný. Pokud i ředitel seznamu vypustí obhajobu těchto „novinářů“, mám dojem, že už není nezávislý na politickém klimatu v ČR.

Václav Tomášek

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473