POLITIČTÍ PROSTITUTI SKLIDILI

Máme na mysli trvale prostituující ČSSD, k níž se přidala „kamarádka KSČM. Na „podpoře“ miliardářského populisty Babiše vydělaly (ale jen "hlavouni" a jejich kamarádi). A je to sklizeň velmi trpká:

V rámci našeho Libereckého kraje si proti roku 2014 - ČSSD v roce 2018 pohoršila ze 4,3 na 1,0 % a KSČM z 2,7 na 1,1%.

Zvolených zastupitelů KSČM v okresních a krajském městě:

Česká Lípa   1

Jablonec nad Nisou   0

Liberec   0

Semily   1

U nás v okrese Česká Lípa se výsledky proti roku 2014 u politických stran a hnutí změnily takto:

ČSSD z 6,2 na 2,2 %

KSČM z 4,0 na 1,9 %

ODS z 3,6 na 4,6 %

ANO z 2,4 na 4,2 %

TOP 09 z 0,5 na 0,6 %

Jak jsme už uvedli, KSČM v okrese Česká Lípa kandidovala ve 13 obcích.

Po jednom zastupiteli získala KSČM ve Cvikově, České Lípě, Doksech, Dubnici, Jablonném, Kamenickém Šenově, Novém Boru, Stráži pod Ralskem, Zákupech a Žandově. Ani jednoho nemá v Kravařích a v Mimoni a dva ve městě Ralsko. Celkem bylo zvoleno za KSČM12 zastupitelů ve 13 obcích.

S potěšením konstatujeme, že v České Lípě nebyl zvolen vrchní pomahač krajské škodné, pan tajemník Chot (přeskočen dvojkou – Oldřichem Pancem) a v Zákupech nebyla zvolena morálně pokřivená „jednička“, i když dvojka je lepší jen v tom, že je mladší.

V Žandově i přes neúplnou kanidátku KSČM je Karel Nápravník tak dobře zapsán, že byl do zastupitelstva zvolen. Blahopřejeme.

Tragicky dopadly volby ve městě Ralsko, kde KSČM s podporou „spřátelených“ kandidátek vyhrávala. KSČM získala 2 mandáty, což je nejvíc v okrese Česká Lípa, ale proti minulým volbám dva mandáty ztratila. Ze spolupracujících kandidátek získala kandidátka Mgr. Šárky Kalvové 2 mandáty, ale kandidátka starosty Ing. Miloše Tity a krajského zastupitele za KSČM nezískala ani mandát a starosta a krajský zastupitel se do zastupitelstva v Ralsku vůbec nedostal.

Tak předběžně zatím aspoň tolik.

Z Mimoně 7. 10. 2018, M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473