"HVĚZDY" ZASTUPITELSKÉHO NEBE

Vážení soudruzi, vážení přátelé, našel jsem informaci, že nejlepším primátorem vyhlásil Svaz měst a obcí (SMO) Petra Vokřála,sudetomila, oblíbence tzv. "sudetoněmeckého landsmanšaftu", patrona tzv. "Pochodu smíření" z Pohořelic do Brna, nepřítele našeho národa (a prznitele našich dějin – pozn. RSP). Jak budeme proti tomuto dalšímu "prosudeťáckému výpadu" postupovat?

S pozdravem P. Rejf

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nejlepsim-primatorem-byl-vyhlasen-brnensky-Vokral-550626

Nejlepším primátorem byl vyhlášen brněnský Vokřál

7. 9. 2018 Nejlepšími starosty v končícím čtyřletém volebním období se v soutěži Svazu měst a obcí (SMO) stali Jan Sviták z obce Prysk na Českolipsku a bývalý poslanec TOP 09 Herbert Pavera z Bolatic na Opavsku. Nejlepším primátorem byl dnes vyhlášen brněnský Petr Vokřál (ANO), který za svůj největší úspěch považuje mimo jiné rozhodnutí o poloze nového vlakového nádraží. Stejně jako oba starostové získal cenu veřejnosti.

Výsledky druhého ročníku soutěže svaz slavnostně vyhlásil ve Španělském sále Pražského hradu, a to necelý měsíc před komunálními volbami.

Ocenil také nejúspěšnější starosty v jednotlivých krajích. Největších ovací se z nich dostalo Ivaně Dvořákové z Němčic nad Hanou na Prostějovsku a bývalému senátorovi ODS Pavlu Eybertovi z Chýnova na Táborsku, který své město vede od roku 1990. Eybert mimo jiné vybídl přítomné členy vlády, aby už neukládali obcím další povinnosti, jinak starosty už nebude chtít nikdo dělat.

K oceněným patřil také předseda senátorů ČSSD a starosta Bohumína Petr Vícha za vymýcení hazardu a snížení kriminality v tomto severomoravském městě.

Cílem soutěže je vybrat starosty a primátory, kteří se nejvíce zasloužili o rozvoj svého města či obce, zlepšili jejich zázemí, infrastrukturu, životní prostředí, podmínky pro podnikání či informovanost občanů.

SMO je celostátní dobrovolná organizace místních samospráv, jejímž cílem je hájit zájmy měst a obcí. Sdružuje jich přes 2 700 z celkového počtu zhruba 6 250.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473