SLÁVA, ASPOŇ NĚKDO NORMÁLNÍ!

S úlevou jsem přijal zprávu, že se poslanec Ondráček vzdal předsednictví jakési parlamentní komise, do kterého už byl někdy v listopadu zvolen. Poté bylo jeho zvolení zpochybněno a bylo nutno volbu opakovat. Byl opět zvolena nyní se mělo opět hlasovat o jeho odvolání.

Údajně se k tomu konaly i protestní demonstrace. Neviděl jsem žádnou. Po zkušenostech s našimi sdělovacími prostředky beru jejich informace se značnou rezervou, včetně nutnosti silně krátit údajné počty protestujících. Podstatnější na tom je hlavně to, že se vůbec nějací lidé nechají vyprovokovat k takovým pitomostem. Samozřejmě by potřebovali vyfasovat veřejně pětadvacet „na holou“ provokatéři k takovým akcím. Počet lidí, kteří se těchto ptákovin účastnili, by mohl početně znázorňovat úroveň „debilizace“ společnosti.

Poněkud jsem nechápal zatvrzelý postoj KSČM i samotného kandidáta. To, že se Parlament nebo jeho většina se evidentně rozhodl vyvolávat dojem, že volba poslance Ondráčka je už několik měsíců největším politickým problémem současnosti v České republice, vzbuzuje potřebu odpovědí na několik otázek:

Nemá snad parlament a politické strany v situaci, kdy po volbách není dosud legálně a stabilně sestavená vláda, jiné důležitější úkoly, než se handrkovat o Ondráčka?

K čemu má takto vyprovokovaný humbuk slabomyslně zdůvodňovaný ve skutečnosti sloužit?

Jinak řečeno: Od čeho bylo třeba odvést pozornost? Nebo také, co bylo třeba zastírat?

A nakonec klasika: Komu to slouží?

Následně bychom se mohli obávat, zda bude mít Parlament o čem jednat, když jim ubyl hlavní bod programu?

Smutné na tom je to, že návnadu „spolkly i s navijákem“ strany, které by měly společně hledat cestu k sestavení vlády a ukončení tragikomické situace: socdemáci, a pokud je pravdivá informace o vyjádření A. Babiše o postoji ANO, taktéž. Potvrzuje to jen v Mimoni přetřásané nechvalné vyjádření občana Plívy o tomto hnutí a jeho voličích.

Poslanec Ondráček se zachoval v této situaci nakonec přece jen normálně. Poděkovat by mu za to měla jeho strana a pravděpodobně většina poslanců sněmovny, protože svým rozhodnutím vyřešil situaci, na jejímž konci by museli normální a myslící občané v ČR dojít k závěru, že v Parlamentu zasedá jasná většina pitomců.

V Mimoni dne 6. 3. 2018, M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473