NEJVÝZNAMNĚJŠÍ DRUHÉ KOLO!!!

SVOBODA nebo PODVOLENÍ - volba druhého kola prezidentských voleb

Když píšu tato slova, ještě nejsou sečteny všechny výsledky. Vypadá to ale, že do druhého kola prezidentských voleb zcela jistě postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Dva kandidáti, kteří by nemohli být více rozdílní.

13. 1. 2018 16:20 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/378

Jeden, který je čitelný a dobře známe jeho postoje a také jeho omyly, které nevyhnutelně aktivní člověk dělá. Miloš Zeman je nepochybně silnou politickou osobností, který ve funkci prezidenta dozrál k noblese a pevnosti. Jeho postoje ho řadí na stranu politiků, kteří jsou nebezpeční pro multikulti šílence, což považuji za podstatné a zásadní pro naše slušné přežití a pro uchování svobody.

Kdežto Jiří Drahoš se vynořil zničehonic a jen těžko mu mohu uvěřit jeho zapálení pro věc. Od začátku jeho kandidatury jsem nechápala, o co mu jde a považovala jsem ho vždy spíš za produkt nějakých dohod lidí v pozadí. Dodnes mi není jasné, co je jeho vize, ale působí na mě jako někdo, kdo velmi rád slouží – komukoliv a kdykoliv. Neznáme žádný jeho čin, který by ho ukázal jako zásadového člověka, jako člověka, který je ochoten pro své přesvědčení i něco udělat.

Pro mě bude druhé kolo volby jasným referendem, kdy budeme rozhodovat o dalším směřování naší země. Jestli se zařadíme do tvrdého jádra Evropy vedené pomatenými eurobyrokraty nebo zůstaneme na straně realistického Rakouska, Maďarska a Polska. Tak jednoduché to je: SVOBODA nebo PODVOLENÍ.

(Slovem SVOBODA se ohání i pan Drahoš. Patrně nezná při svém vzdělání správný význam toho slova anebo ho zná a mate a podvádí voličskou veřejnost, podobně jako jeho povedení kandidující kamarádi – také pěkní popletové. Pozn. RSP.)

Dovolte mi tři postřehy:

Nabubřelý a arogantní Topolánek spolu se svými podporovateli prokázali absolutně chybný odhad a cit pro politiku. To se týká i médií, kteří nad jeho kandidaturou nadšené hýkali. Jestliže ho podporují většinově novináři, ukazuje to také na jejich nepochopení politických dějů ve společnosti. Takoví nás chtějí poučovat?

Poznámka: Topolánek se ukázal jako lhář a podvodník. Kdesi jsem zahlédl jeho billboard s textem „Ani vítač ani kývač!“ Hned po prvním kole nám předvedl, že si z nás utahoval. Hned běžel vyjádřit podporu do druhého kola „vítači“ Drahošovi a odkýval to, proti čemu se vymezoval. Podvodník.

Chování ODS jasně dokazuje, že tato strana je už mrtvá a nelze od ní očekávat žádné vzepětí. Velmi doporučuji ji přestat zachraňovat, jen to prodlužuje její agónii. Vrcholným aktem tuposti byl projev současného jejího předsedy, který v době voleb vyzýval k nevolení prezidenta Zemana. Pak dostal skoro 100% hlasů… Takže jeho postoj členové sdílí. (Pan Fiala s ohledem na jeho vlastizrádnou - prosudetoněmeckolandsmanšaftovou minulost nás moc nepřekvapuje. Možná bychom ještě mohli zmínit podvodníka Horáčka. To, že ještě asi nebručí za mřížemi on a jeho pomocníci, v nás vyvolává jisté rozpaky. Nebo v této zemi už podvod není trestným činem? V případě, že jednal v náhlém pominutí smyslů, měl by být hospitalizován v jistém typu zařízení pod dohledem statného ošetřovatele – Pozn. RSP).

Poznámka: Zde stojí za pozornost velmi zřetelná podpora Zemana od Václava Klause, který byl jakýmsi „otcem“ ODS, ale asi už v ní ani není. Překvapivá pro mě byla i podpora Zemana od bývalého ministra vnitra Chovance. Srovnávat to ale rozhodně nejde. Klaus je rozhodně vzdělaný člověk, vlastenec a osobnost. U Chovance bych si netroufal typovat důvod jeho prohlášení, pokud jím není přiklonění se na stranu očekávaného vítěze a očekávání aspoň nějakého malého prospěchu.

Prezident Zeman dostal cca 40% hlasů a jasně zvítězil. I přesto, že útoky na něho hraničily s pokusem mařit volby. Kdyby byla atmosféra normální a volební kampaň férová, jistě by zvítězil už v prvním kole. Zvítězil proti všem a s velkým náskokem. To je dobrá zpráva!

Čeká nás druhé kolo voleb a já jen budu doufat, že se zmírní odporné napadání a urážení. (Očekáváme spíše jejich stupňování – pozn. RSP) Neskutečné věci jsem viděla na síti. Až takové, že mi bylo za jejich autory stydno. Kde se to v těch lidech bere? Taková míra hrubosti, neúcty a chybějícího respektu? Oni volají po slušnosti a sami se chovají jako nejhorší lidské zrůdy. Bože, ty to vidíš… Jen doufám, že karma každého dožene.

Nepodléhejme skepsi, je nás hodně, nejsme žádná malá skupinka. Zabojujme ve druhém kole, přesvědčujme své blízké a známé – ty, kteří nechtějí migraci a podobné chuťovky. Uvidíme, třeba bude pan profesor Drahoš donucen konečně k jasným postojům a ty otevřou mnohým oči. I když se obávám, že tyto volby nejde ani tak o souboj postojů. Je to souboj elity proti zbytku národa a o snahu elity udržet si své pozice (vesměs nepoctivě nabyté – pozn. RSP) i proti vůli většiny. Snad to ještě pár lidí prohlédne.

(Špatně vidícím je třeba vyčistit brýle!!! – pozn. RSP)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473