1. KOLO? MOHLO TO BÝT LEPŠÍ!

1. kolo? Žádná sláva!

Někteří volili, jiní „volovali“. S našimi voliči to opravdu není jednoduché. Mají jistě nějaké představy a přání, co se vývoje v naší zemi dotýká. Hlavně ti, kteří mají své děti a vnoučata a není jim jedno, v čem tady budou žít nebo živořit. Leč málo z nich se zřejmě řídí vlastním zdravým selským rozumem (pokud ho mají) a dost často se nechají „opít rohlíkem“, zblbnout sdělovacími prostředky, kterým vévodí PČT 1 a PČT 24 (rozuměj – PČT = protičeská televize, která zákeřně prvé písmeno zkratky tají, ale neměla by) a volí v rozporu se svými zájmy, či přímo proti nim. Názorným příkladem byly sněmovní volby. Před nimi v anketě ze vzorku 21644 (a to je dostatečně reprezentativní vzorek) respondentů na otázku „Měla by ČR vystoupit z EU?“ odpovědělo 88,6 % dotázaných ANO a ve volbách v naprosté většině volili strany, které to nechtějí!

A jak jsme to „vymňoukli“ v 1. kole volby prezidenta v celé ČR a v okresech Libereckého kraje?

V %:                   ČR     CL     JN     LB     SM     Mimoň

Účast:               61,9   54,0   61,9   60,8   68,3      50,9

Zeman              38,6   43,6   34,2   36,1   31,6      51,5 

Drahoš              26,6   23,1   27,5   26,8   28,7      19,8

Fischer              10,2    6,2     8,8     9,4    10,1       5,5

Horáček              9,2   11,4   12,1   11,0   11,5       8,1   

Hilšer                  8,8     9,6   10,0     9,6   10,9      10,1

Topolánek          4,3     3,6     4,6     4,7     4,5        2,9

Hynek                 1,2     1,2     1,5     1,3     1,3        1,0

Hannig                0,6     0,6     0,7     0,6     0,7        0,6

Kulhánek            0,5     0,7     0,6     0,5     0,7        0,6

Mimoň samozřejmě není okresem Libereckého kraje, je jen sídlem redakce Severočeské pravdy. Výsledky v tomto městě uvádím, protože bych si takové přál v celé ČR a nemuseli bychom volit ještě ve druhém kole. Důvodem takového přání bylo i to, že bychom se zbavili hnusných jevů a činů tyto volby provázejících, včetně zákony porušujících, se kterými si, jak je vidět neporadila (nebo nechtěla?) ústřední volební komise ani Policie ČR (nebo nechtěla?) ani jiné orgány činné v trestních věcech a porušování zákonů (nebo nechtěly?).  Ušetřili bychom si další ostudu a ušetřili bychom prezidenta od hrubostí a faulů, byť už jen od jediného pozůstalého národního škůdce a zaprodance, resp. od jeho protinárodního podporovatelského komanda a příslušných rektálních alpinistů.

Z ohlasů, které jsem zaznamenal na adresu tohoto pána, bylo asi nejlepší přirovnání k protektorátnímu prezidentu Háchovi s dodatkem, že Hácha byl evidentně inteligentnější, schopnější ve vyjadřování a nebyl tak nafoukaný, jako pan Drahoš, který nemá být na co.

Samozřejmě jsme před volbami zaznamenávali různé názory na kandidáty, včetně informací o konání některých kandidátů, jako např. o podvodu a lžích chuligána Horáčka a jiných.  Hnoje bylo opravdu příliš. Pokud se týká výhrad ke kandidátovi Zemanovi, v podstatě by se daly shrnout do jediné výtky:

Že se dopustil vulgárního vyjádření vůči odporné velmi nechvalně známé a odporné ruské skupině. Videozáznamy hromadné soulože jejích nahých členů v chrámu Páně včetně jedné členky v pokročilém stupni těhotenství jsou dostatečně známy. Najít pro tento společenský odpad pojmenování dostatečně charakterizující hnus, který produkují, je jistě velmi těžké, ne-li nemožné. Prezident se nedopustil ničeho jiného, než že doslovně přeložil odporný název odporné skupiny. Nicméně mu někteří vyčítají, že jako hlava státu by neměl používat taková slova. Poněkud zvláštní v dnešní společnosti, kde se hulvátství a sprostota denně line z televizní obrazovky, nehledě na to, že se našli i politici nebo tzv. politici, kteří se odporné skupiny zastávali a vyjadřovali jí solidaritu. To je ale asi v pořádku, protože mezi nimi nebyl Zeman. Další věc je, že prezident neužil tohoto vyjádření v oficiálním politickém vystoupení. Naopak jeho politické vystupování jako hlavy státu při různých příležitostech a na různých fórech je velmi ceněno jinými politiky i občany a to i mimo území ČR, možná dokonce tam více, než u nás doma.

Kdybychom si vypůjčili známou čertovskou váhu a dali na jednu její misku toto jediné zaznamenané „provinění“ prezidenta a na druhou negativa některého z kandidátů Drahoše, Horáčka, Topolánka, nepochybně bychom čertům váhu strhli, jako ve známé pohádce Dorota Máchalová.

První kolo je za námi. Čeká nás mobilizace národa do druhého kola. K boji, ve kterém se rozhodne, zda chceme hájit naši vlast - Českou republiku, její samostatnost a suverenitu, nebo ji darujeme lidem, kteří nás prodají kdykoliv komukoliv, kdo jim zaplatí!

V Mimoni 14. 1. 2018, Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473