PRÝ TAKÉ KANDIDÁT

Nastal čas připomenout jednoho z tzv. kandidátů na prezidenta fotografií pravděpodobně z nějaké propagační akce toho pána.

Ponechám stranou text, který obrázek provází. Zajímavé je, že publikum na obrázku jsou téměř samé ženy. Muže tam lze najít tak 2-3. Na obrázku se všichni smějí. Směje se i pan Horáček. Přes několik hospitalizací v zařízení pro duševně vyšinuté v minulosti, směje se celkem normálně. Důvod k smíchu a spokojenosti lze pochopit. „Kandidát“ nehovoří o tom, co je v doprovodném textu, ale předložil právě plán jednoduchých úsporných opatření, na kterých vydělá téměř každá rodina.

blbec Horáček

Je to geniálně jednoduché. Ženy se spokojeně smějí, protože jim odpadnou starosti s módou nebo do čeho se už nevejdou. Jednoduchou burku si leckterá i méně šikovná švadlenka spíchne doma. Střih je velmi jednoduchý a v nejhorším to může „obšlehnout“ od sousedky nebo kamarádky. Odpadnou jim starosti co na sebe do divadla, na ples nebo jinou společenskou událost. Žádných takových událostí se už nebudou účastnit. A co peněz se ušetří za make upy, barvy na vlasy a jinou kosmetiku, jakož i služby s tím spojené. I nejbližší muž se směje (na další už není dobře vidět). Jistě se ale také smějí. Budou suverénními vládci domácností a na nějaké takové přežitky jako „stojka“ po výplatě nebo odměřování kapesného, mohou v klidu zapomenout. Nespokojeni budou módní tvůrci a výrobci oděvů, kadeřníci a kosmetici. Těch je u nás ale málo.

Vypadá to, že Horáček vyhraje už v prvním kole. Aspoň podle té fotky.

9. 1. 2018, M. Starý 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473