ZÁZRAKY SE NEKONALY!!!

Po jedné předvolební besedě v Liberci jsme uvedli článek „Stav mysli občanů předvolbami se jeví být havarijním“. Byť účast nebyla nijak velká, názory zde poletující byly dost reprezentativní a děsivé. Voliči se nezajímali o nejdůležitější priority programu některé strany, což je zejména vztah k EU, NATO, hrozbě ilegální migrace a kvót, zestátnění surovinových zdrojů, národní a státní suverenita, ale o některé propagandou jim podsunuté podružné záležitosti, např. zda má KSČM ještě v programu třídní boj a vedoucí úlohu proletariátu. Pomíjím, že zástupce KSČM si s otázkou neuměl poradit a sděluji tímto, že třídní boj není něco, co by mohla nějaká strana, např. KSČM vyhlásit a od vyhlášení začne existovat. Třídní boj je pojmenování objektivního trvale existujícího jevu. Ten prostě existuje a probíhá. Použití tohoto termínu se nevyhýbají ani západní ideologové, jen u nás je to zakázané téma a objektivně existující jev se zatajuje, nebo se užívá jako nálepky či stínítka pro hloupé a nevědomé. V podstatě se souhrn otázek a názoru voličů může brát jako obraz dosaženého stupně debilizace naší společnosti. Že je značný, dokazují námi očekávané a nijak nepřekvapivé volební výsledky.

O velký volební zisk ANO 2011se z největší části postarali vůdci ČSSD, zejména Sobotka, kterého by mohli v klubu ANO 2011 přijmout za zásluhy jako čestného člena.

Jak jsme už vícekrát psali, voliči volí často v rozporu se svými vlastními představami, což se v případě volby Babiše potvrdilo. Jestliže většina lidí nechce být druhořadou kolonií silných evropských států s pětinovými výdělky, bojí se přívalu migrantů, není pro, aby naše nepočetné jednotky hájily kdesi ne naše, ale cizí zájmy, dali hlasy straně, která jim nechtěné spolehlivě zajistí. Totéž lze říci i o volbě ODS, která je panu Babišovi (jak se vyjádřil) nejbližší.

Zisk populisty Okamury jsme odhadovali na 10 % a dost jsme se trefili. Jsou to v podstatě protestní hlasy, které slyšeli na proklamace Okamury ještě dost měněné nebo podmiňované a také hlasy zklamaných voličů KSČM. Piráti dostali zřejmě ponejvíce další protestní hlasy, tentokrát mladých. Tomu, že se zdráhají, jít do koalice s Babišem se moc nedivíme. Dost možná postrádají osobnosti a odborníky, které by mohli nabídnout, jak tomu nasvědčují jejich často hloupá a odborně nekvalifikovaná vyjádření. Mladé ovšem často právě blbosti přitahují.

Propad KSČM a ČSSD jsme předpovídali. Druhému místu KSČM mohli věřit skutečně jen hlupáci. Častokrát bylo slyšet od lidí. Volil jsem komunisty, ale už je nevolím. Takže podle očekávání. ČSSD dělala všechno pro to, aby dopadla špatně. Jo, když neměli na sjezdu nikoho lepšího než Sobotku vykazujícího až příznaky slabomyslnosti, podobně jako komunisti, když neměli nikoho lepšího než hrobaře Filipa? Dopadli skoro stejně. 15 a 15 poslanců. U nás v Libereckém kraji přinesla spolupráce Lysákové se socdemáckými intrikány konečně kýžené ovoce. Ani jedni ani druzí nemají v našem kraji poslance. No, pan Mackovík se bude moci konečně věnovat na plný úvazek své profesi záchranáře, na kterou má kvalifikaci, a kterou dle našeho názoru ovládá a nebude ji muset ochuzovat o panáčkování před novináři nebo pro televizní kamery.

Co s tím ČSSD a KSČM provedou? ČSSD se prý zamýšlí nad sjezdem a výměnou vedení. U KSČM bych pochyboval, že o něčem takovém bude řeč. Pan Filip bude možná výsledek v těžkých podmínkách, které spoluzavinil, vydávat i za úspěch, jak ho známe. Pro něj jistě. Jemu korýtko zbylo, stejně jako dalším z čeledi hrobařů KSČM, panu Dolejšovi, paní Vostré, panu Černému, ... Pád z 33 poslanců na 15 signalizuje, že pokud nedojde v KSČM k zásadní změně, nemusí už v příštích volbách (jestli ještě nějaké budou) překročit hranici 5 % potřebnou ke vstupu do Parlamentu ČR.

V Libereckém kraji nyní máme 4 poslance za ANO 2011, po jednom za ODS, Piráty, SPD a Starosty. U posledních ještě perlička. Poslancem byl zvolen hejtman M. Půta, který byl na kandidátce „starostů“ na posledním – sedmnáctém místě.

Takže, co můžeme čekat? Koalici Babiše s ODS, která mu je nejbližší. To má už 103 hlasy. Koho jiného přibere? KSČM, která se mu hned po volbách ústy pana Filipa a slyšeli jsme, že i jiných, podbízela? To sotva a pro KSČM jen dobře. Piráti prý nechtějí. Stejně jako Piráti (22) poslanců má Okamura. Kdysi už předběžně s Babišem jednal. Může být, že přijde ke slovu i 10 poslanců KDU-ČSL. Bělobrádek tam už byl a možná bude potřeba jako styčný se „sudeťáky“, když pan Herman se do sněmovny nedostal. Nedivil bych se ani účasti ČSSD (15 poslanců). Zasloužili se o úspěch Babiše skutečně ze všech nejvíc! Nakonec i 6 starostů by se možná hodilo.

V každém případě nás čeká podle volbami vyjádřených přání voličů:

Přežívání ČR jako druhořadé kolonie Západu s pětinovými platy (zatím),

vysílání naší stále menší armády k hájení cizích zájmů,

přísun imigrantů podle kvót nebo podle zákona o přijímání imigrantů pod velením EU nebo přímo patronací OSN, který je na spadnutí.

Může být i zrušení státu Česká republika a jeho hranic, rozdělení jeho území mezi Bavorsko a jistý euroregion Centrope a další.

Prostě všechno, co jste si milí občané přáli a jistě ještě mnohé navíc!

… že jste si to nepřáli? Tak proč jste tak blbě volili?!

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473